Małgorzata Janowska - aktywna i skuteczna w służbie społeczeństwu

Materiał informacyjny - Biuro Poselskie Małgorzata Janowska
Małgorzata Janowska jest posłem Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość z okręgu nr 10, który obejmuje m.in. Bełchatów, Opoczno, Piotrków Trybunalski, Radomsko, Rawę Mazowiecką, Skierniewice i Tomaszów Mazowiecki. Należy do najbardziej aktywnych i zaangażowanych parlamentarzystów. Od początku kadencji konsekwentnie pracuje na rzecz mieszkańców regionu, podejmując interwencje w wielu ważnych obszarach

Aktywność i skuteczność

Spotkania z mieszkańcami w biurze poselskim i terenie, interwencje poselskie w sprawach lokalnych, składanie interpelacji, pomoc lokalnym organizacjom i instytucjom, udział w uroczystościach wiejskich, miejskich i państwowych, a także obowiązki parlamentarne, to tylko część działań realizowanych przez Małgorzatę Janowską. Posłanka z Bełchatowa wyrasta na najbardziej zapracowanego posła regionu. Za aktywnością idzie skuteczność i duże sukcesy, jak np. zmiana granic gmin Bełchatów i Kleszczów, która jeszcze przez długie lata będzie przynosiła olbrzymie benefity dla samorządów powiatu bełchatowskiego.

Dziesiątki milionów złotych dla regionu

Małgorzata Janowska uczestniczyła w ostatnim czasie w trzech wydarzeniach, związanych z korektą administracyjną, do jakiej doszło 1 stycznia 2022 r. W Gminie Bełchatów oddano do użytku dwa nowoczesne i komfortowe autobusy typu Ulyso, które od początku kwietnia dowożą podróżujących do i z Bełchatowa. Premierowy przejazd odbył się w marcu. Samochody są wygodne, ciche, ekonomiczne i dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Drugie wydarzenie miało miejsce w Gminie Drużbice, gdzie w obecności posłanki Janowskiej i wójta Tomasza Głowackiego podpisano z wykonawcą umowę na budowę obiektu, w którym powstanie Centrum Kultury i Usług Społecznych. Budynek o powierzchni ok. 600 m kw. pomieści nowy ośrodek zdrowia, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Urząd Stanu Cywilnego, referat oświaty, a także centrum kultury.

Posłanka z Bełchatowa wzięła również udział w oficjalnym otwarciu pięknej sali sportowo-rekreacyjnej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ruścu. Na tę inwestycję mieszkańcy czekali latami. Dzięki niej mają możliwość korzystania z nowoczesnej i funkcjonalnej nawierzchni, nowych bramek, tablic do koszykówki oraz sprzętu do siatkówki i tenisa ziemnego. Sala wyposażona jest w nowy system ogrzewania oraz odnowione magazyny sprzętu sportowego i wejście na salę od strony boiska zewnętrznego.

Wszystkie trzy inwestycje nie byłyby możliwe, gdyby nie zmiana granic gmin Bełchatów i Kleszczów. - Każdą zrealizowaną inicjatywę ze środków pochodzących z korekty administracyjnej, uważam za duży sukces. To wsparcie będzie trwało jeszcze przez długie lata i przynosiło korzyści naszym mieszkańcom. To dla mnie najważniejsze – podkreśliła Małgorzata Janowska.

Inicjatywy na forum polskiego parlamentu

Bełchatowska posłanka bardzo ceni sobie spotkania z mieszkańcami regionu. W marcu i kwietniu odwiedziła Zelów oraz Tomaszów Mazowiecki, a wizyty cieszyły się dużą frekwencją. Spotkanie w Tomaszowie zaowocowało interpelacją do ministra zdrowia w sprawie przyszłości Tomaszowskiego Centrum Zdrowia współpracującego ze Specjalistycznym Szpitalem Onkologicznym NU-MED. Dyrekcja, personel i pacjenci placówki są zaniepokojeni o los placówki po wdrożeniu ustawy o Krajowej Sieci Onkologicznej. Posłanka z Bełchatowa oczekuje od ministerstwa zdrowia klarownych wytycznych, które usprawnią i przyspieszą proces leczenia pacjentów onkologicznych tomaszowskiego szpitala. To kolejna interwencja Małgorzaty Janowskiej, która udowadnia, że nie boi się zabierać głosu w sprawach społecznie istotnych oraz zwraca uwagę na ważne dla Polaków kwestie, a temat zdrowia Polaków jest jej szczególnie bliski.

Zwycięska walka z mafiami VAT-owskimi

W latach 2018-2019 Małgorzata Janowska należała do Sejmowej Komisji Śledczej ds. wyłudzeń VAT. Jej bezkompromisowość i zaangażowanie w przesłuchania najważniejszych polityków opozycji były szeroko komentowane. Swoją postawą zyskała zaufanie i uznanie Polaków oraz czołowych polityków Zjednoczonej Prawicy. Uszczelnienie systemu podatkowego stanowi obecnie jeden z fundamentów stabilnych finansów publicznych. Między 2016 r. a 2023 r. wpływy z VAT wzrosły o 163,2 mld zł, czyli o 132,5%. Prace Komisji Śledczej obnażyły zatem skalę przestępstw i zaowocowały wypracowaniem mechanizmów uszczelniających system podatkowy, przynosząc miliardy złotych dla dzieci i emerytów, wzrost wynagrodzeń czy wiele programów społecznych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki
Dodaj ogłoszenie