Małgorzata Janowska zaprzysiężona przez marszałka Sejmu....

  Małgorzata Janowska zaprzysiężona przez marszałka Sejmu. Zastąpiła Rafała Wójcikowskiego

  Marcin Darda

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Małgorzata Janowska, nowa posłanka z Bełchatowa została zaprzysiężona przez marszałka Sejmu. Zastąpiła zmarłego Rafała Wójcikowskiego
  Małgorzata Janowska zaprzysiężona przez marszałka Sejmu. Zastąpiła Rafała Wójcikowskiego

  ©materiały promocyjne

  Janowska w styczniu skończyła 40 lat, ukończyła m.in. Wojskową Akademię Medyczną w Łodzi, ostatnio pracowała w jednym z piotrkowskich banków, mieszka w Bełchatowie. Jeszcze przed rozpoczęciem posiedzenia, w Sejmie krążyły kuluarowe informacje, że nie jest pewne, czy Janowska wstąpi do klubu Kukiz’15, z którego list dostała się do Sejmu w miejsce tragicznie zmarłego Rafała Wójcikowskiego. I rzeczywiście: wieczorem na stronie Sejmu jej nazwisko pojawiło się w zakładce posłów niezrzeszonych.

  Tymczasem w sprawie tragicznej śmierci Rafała Wójcikowskiego wciąż trwa śledztwo prokuratury. Poseł zginął w wypadku na trasie S8 19 stycznia w drodze do Warszawy, gdy jego samochód wpadł w poślizg, a po uderzeniu w barierę ochronną został uderzony przez nadjeżdżające auto.
  Pojawiły się nieoficjalne informacje, że łódzka Prokuratura Okręgowa ponownie przesłucha świadków akcji ratowniczej i ratowników, co może sugerować sporą rozbieżność złożonych przez nich zeznań. Tym informacjom zaprzeczył jednak prokurator Krzysztof Kopania.

  Czytaj:Śmiertelny wypadek na S8 koło Skierniewic. Zginął poseł Rafał Wójcikowski

  Według dotychczasowych ustaleń samochód posła był sprawny technicznie, poseł zmarł wskutek rozległych, wielonarządowych obrażeń wewnętrznych, a śmierć prawdopodobnie nastąpiła chwilę po nich, ale prokuratura czeka jeszcze na ostateczną ekspertyzę z sekcji zwłok. Jak mówi prokurator Kopania, prowadzący śledztwo zbadają teraz dokładnie przepływ i treść informacji między służbami ratunkowymi po wezwaniu ich na miejsce wypadku, ponieważ śledczy badają także prawidłowość przebiegu akcji . Niedługo po wypadku pojawiły się cytowane przez media relacje świadka akcji ratunkowej, który rozpoczął reanimację posła, a po przejęciu jej przez ratowników twierdził, że posła Wójcikowskiego można było uratować.

  Czytaj:Poseł Rafał Wójcikowski nie żyje. Czy służby działały prawidłowo? Karetka jechała pół godziny

  Prokuratura szykuje się także do przeprowadzenia rekonstrukcji zdarzeń z wypadku Rafała Wójcikowskiego.


  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo