Małgorzata Potocka odwołana z funkcji dyrektora TVP Łódź

  Małgorzata Potocka odwołana z funkcji dyrektora TVP Łódź

  Joanna Leszczyńska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Małgorzata Potocka została odwołana z funkcji dyrektora Łódzkiego Ośrodka Telewizyjnego. Decyzję podjął zarząd TVP w czwartek wieczorem. Potocka poinformowała o tym swoich pracowników wczoraj rano na kolegium. W poniedziałek zbierze się rada nadzorcza TVP, która zatwierdzi lub nie tę decyzję.
  - Potwierdzam, że zarząd odwołał dyrektor Potocką - powiedział nam Stanisław Wojtera, rzecznik prasowy TVP. - Nie powiem, z jakich powodów doszło do jej odwołania, bo to wewnętrzne sprawy telewizji.

  Wojtera nie chciał komentować, czy odwołanie Małgorzaty Potockiej ma związek z wystąpieniem na sesji rady miejskiej w Łodzi Marka Palczewskiego, prezesa łódzkiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, do niedawna współpracującego z telewizją w Łodzi.
  Palczewski odczytał na sesji list do radnych, w którym skrytykował politykę programową dyrekcji ośrodka. Zarzucił m.in., że unikała poruszania niewygodnych dla władz miasta tematów, np. dotyczących hali sportowej, podróży Jerzego Kropiwnickiego, referendum w sprawie jego odwołania czy Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania, oraz że tematy do programu pt. "Gorący temat" konsultowała z władzami miasta.

  Wojtera przyznał, że zarząd TVP zna te zarzuty. Małgorzata Potocka kategorycznie się z nimi nie zgadza.

  - Być może do odwołania Potockiej przyczyniły się m.in. wyniki ubiegłorocznej kontroli NIK, obejmującej lata 2007-2009, z której wynika, że dyrektor pobierała co miesiąc tysiąc złotych dodatku mieszkaniowego, nie przedstawiając umowy najmu mieszkania - mówi nam proszący o anonimowość dziennikarz telewizyjny.

  Przypomnijmy, że dwa lata temu Potocka wykupiła za niespełna 10 procent wartości prawie 200-metrowe mieszkanie w luksusowej kamienicy (zezwalały na to przepisy). Apartament w kamienicy w centrum Łodzi na jej prośbę przyznało miasto. Część środowiska dziennikarskiego zarzucała wtedy Potockiej, że dzięki temu władze miasta mogły liczyć na przychylność łódzkiej telewizji.
  1 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (12)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Potocka

  łodziak (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 46 / 37

  ciekawe czy oddała niesłusznie pobierane pieniądze.Mieszkanie dostała od miasta za grosze a teraz sprzeda bo wyniesie sie do Warszawy,ciekawe jak sporządzona była umowa na wykupienie i jakie...rozwiń całość

  ciekawe czy oddała niesłusznie pobierane pieniądze.Mieszkanie dostała od miasta za grosze a teraz sprzeda bo wyniesie sie do Warszawy,ciekawe jak sporządzona była umowa na wykupienie i jakie klauzule były do odstapienia/na pewno ma akt własnosci-notarialny,Kropa dał jej ładny prezent tylko za co????zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  SLD przeprowadza zamach na demokrację jak na Białoruś

  kuc (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 40 / 40

  Teraz będziemy mieli TV Białoruś wstyd, Potocka była kompetentna, ale teraz jakis partyjniak

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Rada programowa?

  skan (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 46 / 33

  To nie rada, tylko słynna Ela Więcławska!
  A jakim prawem marny dziennikarz zabiera głos na sesji rady narodowej, skoro nie może na niej zabrac głosu były prezydent?
  Ale mam rade dla mediów,...rozwiń całość

  To nie rada, tylko słynna Ela Więcławska!
  A jakim prawem marny dziennikarz zabiera głos na sesji rady narodowej, skoro nie może na niej zabrac głosu były prezydent?
  Ale mam rade dla mediów, zatrudnijcie Palczewskiego, przeciez to według waszych przekonań geniusz dziennikarski!
  Jak zwalniali Lisa z polsatu, kolejka pracodawców była kilometrowa!
  A tu nikt!
  A może tylko chodzi o to, żeby dopierniczyć Potockiej?zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kompromitacja i deprecjacja zawodu

  medium (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 52 / 48

  Wypowiedź Potockiej na temat braku profesjonalizmu i warsztatu dziennikarskiego jest skandaliczna. Potocka ukryła skrzętnie fakt, że Rada Programowa TVP pozytywnie (sic!) oceniła program redaktora...rozwiń całość

  Wypowiedź Potockiej na temat braku profesjonalizmu i warsztatu dziennikarskiego jest skandaliczna. Potocka ukryła skrzętnie fakt, że Rada Programowa TVP pozytywnie (sic!) oceniła program redaktora Palczewskiego. To była rozmowa z Żydowiczem i Walaskiem. Cały problem powstał w momencie gdy w kadr wtargnął b. wiceprezydent Włodzimierz Tomaszewski. Palczewski nie udzielił mu głosu i problem powstał. Mściwość wiceprezydenta przybrała postać dyspozycyjności Potockiej..
  Wypowiedzi szkalujące dziennikarzy, którzy dostrzegli serwilistyczne maniery Potockiej są sugerowane i pochodzą od środowisk szczególnie zainteresowanych trwaniem i upadkiem zawodu.
  Pani Magdo! Proszę się nie wysilać.
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  prasa

  łódż (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 64 / 49

  łódzka prasa także nie napisze nic złego na łódzkich urzędników np.dziennik łódzki i o co tyle szumu,po prostu wszechobecna korupcja.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nareszcie

  Łodzianin (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 64 / 56


  ktoś się poznał na tej aktorsko-menadżerskiej miernocie.
  Nie trzeba doniesień dziennikarza - wierność dla UMŁ widać było od lat gołym
  okiem.
  Obrzydliwa, obślizgła kreatura.
  Dyrekcjo! Błagam -...rozwiń całość


  ktoś się poznał na tej aktorsko-menadżerskiej miernocie.
  Nie trzeba doniesień dziennikarza - wierność dla UMŁ widać było od lat gołym
  okiem.
  Obrzydliwa, obślizgła kreatura.
  Dyrekcjo! Błagam - zaakceptujcie decyzję Zarządu!
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Łodzianko!

  skan (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 44 / 34

  I właśnie dlatego, żeby ratować poziom dziennikarstwa wywaliła dennego Palczewskiego, i natychmiast ujął sie za nim Dziennik, zamiast przyjac go do siebie skoro taki genialny! Faktem jest, że jest...rozwiń całość

  I właśnie dlatego, żeby ratować poziom dziennikarstwa wywaliła dennego Palczewskiego, i natychmiast ujął sie za nim Dziennik, zamiast przyjac go do siebie skoro taki genialny! Faktem jest, że jest to nieliczny dziennikarz łódzkich mediów, którego paranoiczną pracę na słynnym spotkaniu rada miejska - camerimage, do tej pory pokazuje youtube, bo takiego dna nikt dawno nie widział!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  dziennikarstwo na poziomie magla

  łodzianka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 51 / 31

  Nie mam zdania na temat efektów pracy pani Potockiej, ale faktem jest, że poziom dziennikarstwa TVP Łódź (poza 2-3 wyjątkami) jest na żenująco niskim poziomie. A już programy publicystyczne wołają...rozwiń całość

  Nie mam zdania na temat efektów pracy pani Potockiej, ale faktem jest, że poziom dziennikarstwa TVP Łódź (poza 2-3 wyjątkami) jest na żenująco niskim poziomie. A już programy publicystyczne wołają o pomstę do nieba. Brak merytorycznego przygotowania, brak panowania nad dyskusją zaproszonych gości (jak w maglu), o osobowości prowadzących nie wspomnę- próżno szukać. Nuda.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  jak zmienią agentkę Pilawską

  gatas (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 55 / 67

  to może stanieją bilety do Teatru Powszechnego

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  partyjne chamy z SLD robią zamach na demokrację

  demos (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 67 / 32

  nie było żadnych wyborów a stolce dzielą wyrzucając kompetentnych ludzi i obsadzają swojaków.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo