Mamy demokrację

  Mamy demokrację

  Jerzy Witaszczyk

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Po remoncie Piotrkowskiej Galeria Wielkich Łodzian Marcela Szytenchelma powinna wrócić na swoje miejsce - orzekło w internetowej ankiecie 55 procent czytelników naszej gazety. Nie chcą zmian, bo chociaż rzeźby galerii trudno zaliczyć światowych arcydzieł, to jednak wrosły w Piotrkowską. To prawda.
  Jerzy Witaszczyk

  Jerzy Witaszczyk ©Grzegorz Gałasiński

  Kilka lat temu Adam Kaczanowski, operator filmowy i świetny fotograf, dał mi fotkę pomnika Stefana Jaracza. Obok reżysera siedzi w fotelu "wczorajszy" facet. Już na pierwszy rzut oka widać, że gość nigdy nie był w teatrze. Ale widać też, że Jaracz z brązu cieszy się powodzeniem: wyciągnięta dłoń reżysera błyszczy - to uściski przechodniów nie pozwalają zarosnąć jej patyną.

  Oddalony nieco pomnik Tuwima też jest popularny - potarcie dorodnego nosa naszego poety ponoć przynosi szczęście. Pewnie, że Rubinstein mógłby być bardziej urodziwy i proporcjonalny; mimo to chyba większość łodzian chce zostawić i Rubinsteina, i pozostałe rzeźby.

  Jak będzie? Po latach jednopartyjnej dyktatury doczekaliśmy się prawdziwej demokracji, więc władza i tak zrobi co zechce. W dzisiejszych czasach wola większości liczy się tylko przy urnie wyborczej.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Zdjęcie autora komentarza
  Ruch w interesie musi być!

  ksantypa_222

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 20

  Oni mają swoją koncepcję i nikt Im nie będzie narzucał rozwiązań, które sa niezgodne z Ich widzimisię. Rzeźby mają być usunięte i basta. Szpecą przecież piękną Łódź! Internetowa sonda - 55% za...rozwiń całość

  Oni mają swoją koncepcję i nikt Im nie będzie narzucał rozwiązań, które sa niezgodne z Ich widzimisię. Rzeźby mają być usunięte i basta. Szpecą przecież piękną Łódź! Internetowa sonda - 55% za pozostawieniem rzeźb. Choćby było 100% - to co z tego wynika? Decyzje już zapadły i możemy Im skoczyć!zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo