Marcin Gortat krok od zakończenia sezonu NBA

Jakub NiechciałZaktualizowano
Marcin Gortat w meczu numer pięć z Celtics zdobył siedem punktów i miał 11 zbiórek. AP/EAST NEWS
Marcin Gortat zdobył siedem punktów i miał 11 zbiórek, a jego Washington Wizards przegrali na wyjeździe z Boston Celtics 101-123 w piątym półfinałowym meczu Konferencji Wschodniej. W rywalizacji do czterech zwycięstw Celtics prowadzą 3:2.

33-letni Polak spędził na boisku 25 minut. Trafił trzy z siedmiu rzutów z gry i jedyny wolny, popełnił także jeden faul. 11 zebranych piłek jest najlepszym wynikiem w zespole.

W trwającej rywalizacji Wizards z Celtics zawsze wygrywają gospodarze. Jednak zwykle po zaciętym starciu, przynajmniej do pewnego momentu. Tym razem już w pierwszej kwarcie można było odważniej myśleć, że bostońska ekipa będzie górą. Szybko objęła prowadzenie, po pierwszej kwarcie prowadziła 12 punktami, w kolejnych była lepsza nawet o 26 punktów.

Skuteczność rzutów to było coś, czego zabrakło Gortatowi i spółce. Cały zespół trafiał tylko 38 proc. swoich rzutów, gospodarze - 52 proc.

Wizards kolejny raz skutecznie nie pozwolili rozpędzić się najlepszemu graczowi Celtics Isaiahowi Thomasowi. Zakończył potyczkę z dorobkiem 18 punktów, trafiając tylko pięć z 13 rzutów. Gospodarzy to nie powstrzymało, bo przerzucili ciężar gry na Avery'ego Bradleya, który zgromadził 29 punktów.

W zespole Wizards najlepszy ponownie był John Wall, autor 29 punktów.

Kolejny mecz serii w piątek w Waszyngtonie. W finale Konferencji Wschodniej na zwycięzcę czeka już zespół Cleveland Cavaliers z LeBronem Jamesem w składzie.

#TOPSportowy24 - SPORTOWY PRZEGLĄD INTERNETU

Materiał oryginalny: Marcin Gortat krok od zakończenia sezonu NBA - Polska Times