red/billZaktualizowano
To pierwszy sezon Marcina Gortata w zespole LA Clippers.
To pierwszy sezon Marcina Gortata w zespole LA Clippers. FR159426 AP/Associated Press/East News
W meczu Los Angeles Clippers - Philadelphia 76ers Marcin Gortat miał trudne zadanie. Jego rywalem o pozycję był jeden z najlepszych środkowych ligi - Joel Embiid. Polak zdobył sześć punktów i miał siedem zbiórek, Kameruńczyk - odpowiednio 28 i 19!Clippers przegrali u siebie 113:119.

Marcin Gortat rozpoczął wtorkowy mecz w pierwszym składzie. W trakcie 22 minut gry, jakie spędził na boisku, zdobył sześć punktów i miał siedem zbiórek. Ponadto zaliczył dwie asysty, miał dwa przechwyty i tyle samo strat. Natomiast Boban Marjanović, z którym Polak toczy rywalizację o miano pierwszego środkowego w drużynie, grał tylko pięć minut. Przez ten czas ani razu nie trafił do kosza, zanotował tylko jedną asystę i jedną zbiórkę.

Niekwestionowanym bohaterem spotkania był Joel Embiid. Mierzący 213 cm środkowy 76ers w 35 minut zgromadził 28 punktów i 19 razy zebrał piłkę. Do tego trzy razy zablokował przeciwników. W drużynie gospodarzy najwięcej punktów zdobył Lou Williams - 22. Po 21 dołożyli Danilo Gallinari i Tobias Harris.

Drużyna prowadzona przez Doca Riversa poniosła drugą porażkę z rzędu. Z bilansem 21 wygranych i 16 przegranych zajmuje siódme miejsce w Konferencji Zachodniej. Następny mecz zagra 7 stycznia. Jej wyjazdowym rywalem będzie najgorszy zespół na zachodzie, Phoenix Suns (9-29).

Wyjątkowy wieczór zanotowali Kawhi Leonard w barwach Toronto Raptors i Jusuf Nurkić z Portland Trail Blazers. Pierwszy w rywalizacji z Utah Jazz zdobył aż 45 punktów, dzięki czemu Raports wygrali 122:116. Z kolei Nurkić, w wygramy po dogrywce meczu z Sacramento Kings (113:108) zgromadził 24 punkty i 23 zbiórki.

Wyniki wtorkowych meczów NBA:
Los Angeles Clippers - Philadelphia 76ers 113:119 (28:41, 30:35, 30:25, 25:18)
Toronto Raptors - Utah Jazz 122:116 (26:24, 25:29, 44:32, 27:31)
Milwaukee Bucks - Detroit Pistons 121:98 (35:27, 33:25, 24:21, 29:25)
Denver Nuggets - New York Knicks 115:108 (28:32, 27:24, 27:28, 33:24)
Sacramento Kings - Portland Trail Blazers 108:113 po dogrywce (25:26, 25:38, 27:19, 26:20, 5:10)

Ostatnie miesiące Gortata w NBA? "Nie przyspieszajmy mu zakończenia kariery"

Materiał oryginalny: Marcin Gortat tłem dla lidera Philadelphia 76ers. LA Clippers przegrali drugi mecz z rzędu - Sportowy24