Marcin Latałło gościem sobotniej Polówki

  Marcin Latałło gościem sobotniej Polówki

  Dariusz Pawłowski

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Gościem sobotniej filmowej Polówki w łódzkim Tobaco Park (ul. Kopernika 62/64) będzie reżyser Marcin Latałło. Po projekcji jego filmu "Moja ulica" odbędzie się spotkanie z reżyserem - będzie to okazja do rozmowy nie tylko o filmie, ale i Łodzi.
  Marcin Latałło pokaże swój film "Moja ulica"

  Marcin Latałło pokaże swój film "Moja ulica" ©materiały prasowe

  Marcin Latałło urodził się 9 marca 1967 roku w Warszawie. Skończył historię sztuki na Sorbonie i wydział reżyserii filmowej w F.E.M.I.S. w Paryżu. Studiował także w łódzkiej Państwowej Wyższej Szkole Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej.

  Jako reżyser i scenarzysta zrealizował film "Ślad", który był wyświetlany w polskim i francuskim Canal+, ponadto został wyróżniony na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Krakowie i na festiwalu w Łagowie. Napisał scenariusz do "Odejścia" i zrealizował warsztaty dla dzieci Cine Kids. Zajmuje się przekładaniem dialogów i tłumaczeniem scenariuszy na język francuski i niemiecki.

  Jego głośna "Moja ulica" przedstawia historię łódzkiej robotniczej rodziny Furmańczyków.
  Od wielu pokoleń pracowali w fabryce, którą założył w Łodzi Izrael Poznański. Po upadku komunizmu członkowie rodziny stracili pracę, a jednocześnie swe miejsce na ziemi. Obserwowali, jak francuska grupa inwestycyjna odnawiała pofabryczne ruiny, aby otworzyć największe centrum handlowe w Europie Środkowej. Przez pięć lat reżyser śledził życie tych ludzi, którzy próbowali zachować godność i odnaleźć własne miejsce w zmieniającym się świecie.

  Początek sobotniej projekcji o godz. 21.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo