Marcin Majka został mistrzem Polski i jest kandydatem do startu w igrzyskach w Tokio 2021

Marcin Majka z Boruty Olimpijczyka Zgierz został mistrzem Polski w zapasach w stylu wolnym w kategorii do 74 kg. Dzięki temu osiągnięciu Marcin Majka przybliżył się do uzyskania olimpijskiej nominacji Tokio 2021.

Trener Yusup Abdusalamow zdecyduje

O jedno miejsca na igrzyskach, zagwarantowane dla reprezentanta Polski z Marcinem Majką rywalizują jeszcze dwaj inni zawodnicy. Decydować będą wyniki uzyskane podczas turniejów zagranicznych. Marcin Majka będzie startował, choć przydałaby się jeszcze większa pomoc sponsorów. Warto wspierać tak zdolnego zawodnika, który mógłby reprezentować Zgierz na igrzyskach w stolicy Japonii nie byłby tam bez szans.
O tym, kto pojedzie na igrzyska do Tokio zdecyduje trener kadry Yusup Abdusalamow. To doskonały fachowiec w barwach Dagestanu wywalczył wicemistrzostwo olimpijskie w Pekinie.

Mistrzowski tytuł Marcin Majka wywalczył w Krotoszynie. Na podium towarzyszyli naszemu zapaśnikowi trenerzy Ania Słomińska i Wojciech Zieliński oraz mistrzowska woda dla sportowców Primavera.

Pomagają sponsorzy

Marcina Majkę w drodze do Tokio wspiera Miasto Zgierz, Powiat Zgierski, Łódzkie.pl, ActiveRehab - Centrum Rehabilitacji, Jarosław Świderski, WizjaMed Michał Bielecki, Adrian Fabryka Rajstop Małgorzata Pomorska, MAT BUD Materiały Budowlane Jacek Rutkowski, Leszek Rodak Jerzy Giersz Polski Związek Zapaśniczy. Gdyby do twojej firmy zapukał ojciec zawodnika, Jarosław Majka, prosimy o wsparcie, bo warto stawiać na Marcina.

Marcin Majka godzi uprawianie sportu na wysokim poziomie z nauką. Jest studentem Społecznej Akademii Nauk, dla której wywalczył tytuł Akademickiego Mistrza Polski w Warszawie.
- Dziękujemy wszystkim kibicom za wsparcie i doping na zawodach - mówi największy kibic Marcina, jego tata Jarosław Majka.

Dwa brązowe medale Budowlanych Łódź

W Krotoszynie jeszcze dwóch zawodników Budowlanych Łódź zdobyło medale - srebro w kat. 57 kg wywalczył Jan Zaszczerzyński, a brąz w kat. 125 kg zdobył Grzegorz Mierzejewski.

Jak widać łódzkie zapasy trzymają się mocno i nasi zawodnicy należą do ścisłej czołówki. Trzymamy kciuki, by Marcin Majka wciąż rozwijał swój wielki talent i pojechał na wymarzone igrzyska olimpijskie do Tokio.