Marcin Masłowski w radzie nadzorczej miejskiej spółki. Prezydent Zdanowska powołała swego rzecznika do rady nadzorczej Łódź-Expo

md
Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska (PO) powołała nowych członków rad nadzorczych miejskich spółek. Wśród nich jest Marcin Masłowski, rzecznik prasowy prezydent, który trafi do rady nadzorczej Łódź-Expo.CZYTAJ DALEJ NA KOLEJNYM SLAJDZIE>>>
Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska (PO) powołała nowych członków rad nadzorczych miejskich spółek. Wśród nich jest Marcin Masłowski, rzecznik prasowy prezydent, który trafi do rady nadzorczej Łódź-Expo.CZYTAJ DALEJ NA KOLEJNYM SLAJDZIE>>>Fot.Szymczak Krzysztof / Polska Press
Udostępnij:
Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska (PO) powołała nowych członków rad nadzorczych miejskich spółek. Wśród nich jest Marcin Masłowski, rzecznik prasowy prezydent, który trafi do rady nadzorczej Łódź-Expo.

Prezydent nominację dla swego rzecznika podpisała 22 grudnia, oficjalnie członkiem rady zostanie po zaprotokołowaniu na najbliższym posiedzeniu rady. Dlaczego akurat Marcin Masłowski?

- Marcin Masłowski pracuje w samorządzie od 11 lat, od 11 lat zajmuje się także z ramienia UMŁ wykorzystaniem potencjału medialnego i marketingowego miejskich spółek, w tym także spółki EXPO - wyjaśnia Aleksandra Hac z biura rzecznika prasowego UMŁ. - Ukończył dzienne studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji UŁ, kurs dla kandydatów do rad nadzorczych Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości (2019) oraz uzyskał tytuł MBA na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie (2020-2021).

 

Zanim Masłowski został pracownikiem UMŁ, był dziennikarzem Gazety Wyborczej w Łodzi. Jest drugim w ostatnim czasie urzędnikiem od public relations i wizerunku, który trafił do rady nadzorczej miejskiej spółki.

Wcześniej prezydent powołała do rady Miejskiego Ogrodu Zoologicznego Łukasza Gossa, szefa Biura Nowych Mediów UMŁ. Obaj należą też do kręgu najbardziej zaufanych urzędników Tomasza Piotrowskiego, prezesa Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej i najbliższego doradcy prezydent Zdanowskiej.

Obaj tytuły Master of Business Administration, m.in. uprawniające do zasiadania w radach nadzorczych, zdobyli na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. To szkoła, która prowadzi w Łodzi weekendowe wykłady, a miejscy urzędnicy i politycy związani z Platformą Obywatelską i Koalicją Obywatelską kończą w niej roczne, warte około 20 tys. zł za dwa semestry kursy MBA niemal taśmowo.

Tytuły zdobyli tam m.in. radni Tomasz Kacprzak i Marcin Bugajski (sejmik), członek zarządu PO w Łodzi Ali Koussan czy szef Rady Miejskiej Łodzi Marcin Gołaszewski, przewodniczący Nowoczesnej w Łódzkiem. Gołaszewski swój tytuł MBA też już konsumuje: w czerwcu został członkiem rady nadzorczej Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Pabianicach, zaledwie miesiąc po uzyskaniu uprawnień. Powołał go sympatyzujący z KO bezpartyjny prezydent Pabianic Grzegorz Mackiewicz.

W radzie nadzorczej Łódź-Expo zasiada jako przewodniczący Grzegorz Kacprzak, ojciec radnego KO Tomasza Kacprzaka, a także Jan Mędrzak, były radny PO oraz Tomasz Kukucki, wiceprezydent Włocławka, powołany z rekomendacji Nowej Lewicy. Masłowski zastąpi zaś Tadeusza Rozparę, byłego prezydenta Bełchatowa, odwołanego z rady Łódź-Expo przed dwoma tygodniami. Rozpara był sekretarzem rady, miał rekomendację Nowej Lewicy.

W Łódź-Expo członek rady zarabia 1950 zł, sekretarz 2,2 tys. zł, a przewodniczący i jego zastępca po 3 tys. zł. (wszystkie kwoty brutto). W hali Expo-Łódź znajduje się obecnie szpital tymczasowy dla chorych na covid-19. Spółka w 2020 r. przyniosła ponad 2,4 mln zł. zysku. W 2022 r. budżet Łodzi wyłoży dla niej ponad 3,8 mln zł na zobowiązania wynikające z budowy hali wystawienniczej.

To jednak nie wszystkie nominacje. Do rady Widzewskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego prezydent powołała Agnieszkę Dyśko, wicedyrektor Biura Prezydenta Miasta w UMŁ. Wiceprezydent Zduńskiej Woli Paweł Szewczyk (PO) otrzymał powołanie do rady Bionanoparku, a Łukasz Napieralski, wiceburmistrz Konstantynowa Łódzkiego zasiądzie w radzie Aquaparku Fala. We wrześniu prezydent do rady nadzorczej tej samej spółki powołała Roberta Jakubowskiego, burmistrza Konstantynowa Łódzkiego, ale ostatecznie jej nie przyjął i w radzie zasiądzie jego zastępca.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Jurij Belous o definicji ludobójstwa

Wideo

Komentarze 4

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
27 grudnia, 21:18, by żyło się lepiej:

pani zdanowskiej właśnie radni ko i sld przynali maksymalną podwyżkę czyli 21 tys. 485 zł brutto miesięcznie, o 9,2 tys. zł. więcej, niż dotychczas.

Z publicznych pieniędzy łatwo się bierze. Dopiero niedawno p.Zdanowska narzekała, że przez Polski Ład samorządy będą miały do dyspozycji mniej pieniędzy. Tak duża podwyżka w tej sytuacji do arogancja i kpina z mieszkańców Łodzi, którym p. Zdanowska też funduje duże podwyżki, ale opłat.

b
by żyło się lepiej
pani zdanowskiej właśnie radni ko i sld przynali maksymalną podwyżkę czyli 21 tys. 485 zł brutto miesięcznie, o 9,2 tys. zł. więcej, niż dotychczas.
p
poison
ha ha karuzela się kręci
G
Gość
"Partia broni, partia radzi partia nigdy cię nie zdradzi..." Zapamiętajcie, że te wszystkie nazwiska z artykułu to wybitni specjaliści. Jedyni w swoim rodzaju. Aż dziwne, że raczą poświęcać swoje wyjątkowe umiejętności i prawie za darmo dla was się męczyć. Zakładam się, ze oni wszyscy bardzo was kochają. Tak jak pani Hania...
Przejdź na stronę główną Dziennik Łódzki
Dodaj ogłoszenie