Marek Niedźwiecki odchodzi z Trójki po aferze z listą przebojów. Dyrektor Polskiego Radia odpowiada: Piosenkę przesunięto ręcznie

Marcin Twaróg
Marcin Twaróg
Jakub Oworuszko
Jakub Oworuszko
Marek Niedźwiecki
Marek Niedźwiecki Pawel Lacheta/ Polska Press/ Express Ilustrowany
Udostępnij:
Marek Niedźwiecki opublikował krótkie oświadczenie: "kończę współpracę z Programem III Polskiego Radia". - Marek Niedźwiecki jest kolejną osobą, która dzisiaj odeszła z Trójki. Nasza Trójka już nie istnieje - napisał kompozytor Zbigniew Preisner. Współpracę z Trójką zerwał także Dawid Podsiadło i zespół Organek. Powodem nagłego rozstania jest ingerencja dyrekcji Programu Trzeciego Polskiego Radia w notowanie Listy Przebojów, na której pojawił się utwór Kazika pt. Twój ból jest lepszy niż mój.

Marek Niedżwiecki odchodzi z Trójki

Marek Niedźwiecki opublikował oświadczenie.

"W związku z sytuacją, która zaistniała wokół piątkowego notowania LP3 oraz posądzeniem mnie o nieuczciwość w przygotowywaniu audycji, którą prowadzę od ponad 35 lat, kończę współpracę z Programem III Polskiego Radia" - poinformował w krótkim oświadczeniu dziennikarz.

Do kuriozalnej sytuacji doszło po zakończeniu piątkowego notowania Listy Przebojów Trójki. Pierwsze miejsce zajęła piosenka pt. Twój ból jest lepszy niż mój, autorstwa Kazika. Kazik odnosi się w niej do sytuacji, gdy w czasie zagrożenia koronawirusem Jarosław Kaczyński składał wiązanki kwiatów na cmentarzu, łamiąc wydany zakaz wychodzenia z domu.

Notowanie w pewnym momencie zniknęło.

Ból Kazika, Trójka znika. Kuriozalna sytuacja przelała czarę goryczy? Zobacz memy internautów o znikającej liście na antenie PR 3.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Trójka zniszczona przez ból Kazika MEMY. Lista przebojów Tró...

W niedzielę wieczorem dyrekcja Programu 3 Polskiego Radia wydała kolejne oświadczenie w tej sprawie, zrzucając całą wine za zmianę kolejności piosenek nan Liście Przebojów Trójki na Marka Niedźwieckiego.
Oto oświadczenie Tomasza Kowalczewskiego, dyrektora-redaktora naczelnego Programu 3 Polskiego Radia
Szanowni Słuchacze,
prowadzimy intensywne prace nad wyjaśnieniem nieprawidłowego głosowania w notowaniu 1998 Listy Przebojów. Wiemy już na pewno, że dokonano ręcznej manipulacji polegającej na zmianie kolejności piosenek, na które głosowali słuchacze Trójki. Nasi radiowi informatycy przeanalizowali logowania osoby odpowiedzialnej za kolejność piosenek w elektronicznej wersji listy. Według głosów słuchaczy Kazik powinien być na miejscu czwartym.
Następnie zespół Listy Przebojów Trójki poblokował głosy słuchaczy oddane na innych wykonawców, które zostały uznane przez nich za nieuczciwe lub manipulacyjne. Wpłynęło to na pozycję utworów z wyższego miejsca, które znalazły się niżej "torując" drogę na wyższą pozycję piosence Kazika. Po tym zabiegu piosenka artysty znalazła się na drugim miejscu.
Z naszych ustaleń wynika, że to prowadzący tego dnia audycję zdecydował o przestawieniu piosenki "Twój ból jest większy niż mój" na miejsce pierwsze, a piosenka wybrana przez słuchaczy z największą liczbą głosów spadła na miejsce szóste. Przez te zabiegi ucierpieli inni wykonawcy i nie była to niestety pierwsza taka ingerencja w wolę słuchaczy.
Jest nam przykro , że doszło do takiej sytuacji i dlatego przepraszamy słuchaczy Listy Przebojów Trójki, że unieważniliśmy ostatnie notowanie LP3. Było to jedyna możliwa decyzja, która pomoże w utrzymaniu zaufania do tego programu i zasad oddawania głosów. Piosenki Kazika Staszewskiego od zawsze, nawet te najbardziej polityczne były grane na naszej antenie i nie ma powodów, aby się to miało zmienić.

Oświadczenie dyrektora Polskiego Radia Tomasza Kowalczewskiego
W niedzielę wieczorem oświadczenie wydał dyrektor Polskiego Radia Tomasz Kowalczewski. Cytowany przez Polskie Radio 24 przekonuje, że piosenka Kazika "Mój ból jest lepszy niż twój" nie wygrała. - Ona została ręcznie przesunięta na miejsce pierwsze, czyli wynik został sfałszowany - czytamy w oświadczeniu.

"Nasi radiowi informatycy przeanalizowali logowania osoby odpowiedzialnej za kolejność piosenek w elektronicznej wersji listy. Według głosów słuchaczy, Kazik powinien być na miejscu czwartym. Następnie zespół LP3 poblokował głosy słuchaczy oddane na innych wykonawców uznane przez nich za nieuczciwe lub manipulacyjne" - oświadczył Tomasz Kowalczewski, cytowany przez PR24.

Ból Kazika, Trójka znika. Kuriozalna sytuacja przelała czarę goryczy? Zobacz memy internautów o znikającej liście na antenie PR 3.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Trójka zniszczona przez ból Kazika MEMY. Lista przebojów Tró...

"Wpłynęło to na pozycję utworów z wyższego miejsca, które znalazły się niżej 'torując' drogę na wyższą pozycję piosence Kazika. Po tym zabiegu piosenka artysty znalazła się na drugim miejscu"

Zaznacza w oświadczeniu, że "z ustaleń wynika, że to prowadzący tego dnia audycję zdecydował o przestawieniu piosenki 'Twój ból jest większy niż mój' na miejsce pierwsze, a piosenka wybrana przez słuchaczy z największą liczbą głosów spadła na miejsce szóste". "Przez te zabiegi ucierpieli inni wykonawcy i nie była to niestety pierwsza taka ingerencja w wolę słuchaczy"

Dodaje , że "Jest nam przykro, że doszło do takiej sytuacji i dlatego przepraszamy słuchaczy Listy Przebojów Trójki, że unieważniliśmy ostatnie notowanie LP3"

"Piosenki Kazika Staszewskiego od zawsze, nawet te najbardziej polityczne były grane na naszej antenie i nie ma powodów, aby się to miało zmienić" - kończy Tomasz Kowalczewski

Co się stało z Listą Przebojów Trójki i w jaki sposób nagranie Kazika na nią trafiło? Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska zapowiada, że sprawa zostanie dogłębnie zbadana.

Podczas elektronicznego głosowania została wprowadzona piosenka spoza listy i doszło do ingerencji w kolejność utworów

.

- Podczas elektronicznego głosowania została wprowadzona piosenka spoza listy i doszło do ingerencji w kolejność utworów. Wskutek tego wynik końcowy nie odzwierciedlał głosowania słuchaczy - mówi szefowa Polskiego Radia Agnieszka Kamińska. - W tej chwili będziemy sprawdzać, czy nastąpiło to w wyniku błędu informatycznego, czy też była to ingerencja z zewnątrz. Z pewnością ta sprawa zostanie dogłębnie zbadana i wyjaśniona i wtedy będzie można podjąć decyzję co do ewentualnych kolejnych działań: albo w zakresie systemu informatycznego, albo ewentualnych kroków prawnych - dodała.

Temat usuniętego zestawienia wywołał falę komentarzy. Większość osób uważa, że Polskie Radio stosuje cenzurę, podobną do tej z lat PRL. Efekt może być odwrotny od zamierzonego - Polskie Radio zrobiło Kazikowi darmową promocję nowej piosenki.

Artyści i dziennikarze żegnają się z Trójką

Decyzja dyrekcji Trójki okazała się brzemienna w skutki. Z programu postanowił odejść m.in. Marek Niedźwiecki, który

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Materiał oryginalny: Marek Niedźwiecki odchodzi z Trójki po aferze z listą przebojów. Dyrektor Polskiego Radia odpowiada: Piosenkę przesunięto ręcznie - Dziennik Zachodni

Komentarze 14

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
17 maja, 14:45, Uchu:

Kiedy autorytaryzm wolactwa się skończy? Mój sąsiad mówi jak zabraknie socjalu.

20 maja, 15:57, kaczynski kurduplana wesz:

precz z PISem i ich pedofilskim katolickim syfilisem! Brawo dla Kazika! Po wyborach rozprawimy sie z tym PISowskim syfem!

Nigdy nie zaglosuje na zadnego dude z PIS. Rafal Trzaskowski jest osoba na poziomie, reprezentuje wolnosc i demokracje oraz postep i bogata Europe. Prymitywny duda reprezentuje łamanie prawa i konstytucji, ciemny, biedny Wschod, poziom jego i wspierajacego go pedofilskiego kleru to DNO. Jego zona pomylila rolę Pierwszej Damy i po jej ubiorach widac ze mysli ze jest stewardesą w tanich liniach lotniczych.

G
Gość
17 maja, 21:10, zzz:

Twój ból jest lepszy niż mój

Ten ból jest mój i twój

D
Dezynfekować Trójkę
17 maja, 21:00, jarock:

Najgorsze jak piosenka wchodzi do polityki... Najgorsze jak prezenter muzyczny i jego mocodawca są politykami...

...a jeszcze gorsze jak za swoją brudną politykę biorą kasę - pocztajcie wypowiedź Dody i paru innych osób przy okazji całej sprawy.

N
Nerwus

Najgorsza gnida nie mająca własnego zdania , a dla kariery będzie lizać doope prezesowi. pisiory sami podcinają gałąź na której siedzą !

Niestety z trójki zrobiła się c[wulgaryzm]ka !

z
zzz

Twój ból jest lepszy niż mój

j
jarock

Najgorsze jak piosenka wchodzi do polityki... Najgorsze jak prezenter muzyczny i jego mocodawca są politykami...

G
Gość
17 maja, 19:42, Antoni Adam:

W najgorszych czasach PRL to Marek Niedźwiecki, tajny współpracownik służb PRL o pseudonimie "Bera" ani razu nie odważył się skrytykować ówczesny system i ani razu nie stanął w obronie prześladowanych działaczy ówczesnej opozycji.

17 maja, 20:21, Polak:

W czasach PRL Kaczyński pseudonim Balbina. Piotrowicz nawet nie musiał mieć pseudonimu bo oficjalnie działał w strukturach PRL

Normalnie, nawet nie komentuję podobnych bzdur, ale czytają to młodzi ludzie, którzy być może dali by się na to nabrać. Nie istnieje ani teczka, ani świadkowie, ani jakiekolwiek dowody takiej współpracy:

„Jakkolwiek ponownie siedzieć nie chce, często odmawiał udzielenia odpowiedzi na pytanie. Stanowiska w tym względzie zmienić nie chciał, godząc się na internowanie. Dodał przy tym, że nie zgodzi się też na żadną współpracę i raczej wybrałby samobójstwo jako alternatywę”.

https://sprawdzam.afp.com/nie-nie-jest-zdjecie-teczki-pracy-tajnego-wspolpracownika-jaroslawa-kaczynskiego

M
Mc być

Też do 3 dali jakiegoś świniopasa jak w Radiu Szczecin, czy tylko jakąś mente?

l
linki

https://www.heypasteit.com/clip/0IUPED

l
linki

https://www.heypasteit.com/clip/0IUPEC

w
wyPAD 2020

Śpieszmy się kochać radiową trójkę, tak szybko odchodzi.

U
Uchu

Kiedy autorytaryzm wolactwa się skończy? Mój sąsiad mówi jak zabraknie socjalu.

G
Gość
17 maja, 10:54, 31wB:

Ps. Wielka ściema bo za komuny żaden utwór nie mógł być w radiu bez zatwierdzenia przez cenzurę. 31

Stan gotowości zespól Lombard 21.07 1984 1. miejsce w d. byles g widzialeś.

31wB

Ps. Wielka ściema bo za komuny żaden utwór nie mógł być w radiu bez zatwierdzenia przez cenzurę. 31

Przejdź na stronę główną Dziennik Łódzki
Dodaj ogłoszenie