Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Marian Banaś brał udział w finansowanej z Funduszu Sprawiedliwości konferencji, zakwestionowanej przez NIK

OPRAC.:
Maciej Badowski
Maciej Badowski
Jak donosi SE.pl, że wśród skontrolowanych wydatków jest ponad 12 mln zł na międzynarodową konferencję „Forum Prawo dla Rozwoju Law4Growth” w której brał udział Marian Banaś.
Jak donosi SE.pl, że wśród skontrolowanych wydatków jest ponad 12 mln zł na międzynarodową konferencję „Forum Prawo dla Rozwoju Law4Growth” w której brał udział Marian Banaś. Adam Jankowski/ Polska Press
Najwyższa Izba Kontroli przedstawiła wyniki kontroli Funduszu Sprawiedliwości. NIK negatywnie oceniła działania ministra sprawiedliwości w zakresie zapewniania właściwych uwarunkowań funkcjonowania funduszu, a także sposób wykorzystania będących w jego dyspozycji środków publicznych. Jednak jak podaje Super Express, Marian Banaś zarzuca nieprawidłowości w finansowaniu konferencji z 2018 r., w której sam brał udział.

W czwartek Najwyższa Izba Kontroli przedstawiła wyniki kontroli Funduszu Sprawiedliwości, który podlega ministrowi sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobrze. - NIK negatywnie oceniła działania ministra sprawiedliwości w zakresie zapewniania właściwych uwarunkowań funkcjonowania funduszu, a także sposób wykorzystania będących w jego dyspozycji środków publicznych - przekazał Michał Jędrzejczyk, dyrektor Departamentu Porządku i Bezpieczeństwa Wewnętrznego NIK.

Kontrola objęła: realizację zadań ministra sprawiedliwości oraz prawidłowość i efektywność wykorzystania środków z funduszu przez beneficjentów. Z tego powodu oceniono 35 umów, których łączna wartość to 136 milionów złotych, a także objęto kontrolą ministra sprawiedliwości i 20 innych podmiotów.

Jak donosi SE.pl, wśród skontrolowanych wydatków jest ponad 1,2 mln zł na międzynarodową konferencję „Forum Prawo dla Rozwoju Law4Growth” organizowaną przez Fundację Wyszehradzką pod patronatem resortu sprawiedliwości w październiku 2018 r. w Krakowie. Portal przypomina, że" NIK uznała wydarzenie za jedno z tych, które „nie miały żadnego lub tylko marginalny związek z przeciwdziałaniem zdarzeniom o charakterze przestępczym”. Jak wskazano, jednym z prelegentów był ówczesny sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów i szef Krajowej Administracji Skarbowej Marian Banaś, który wziął udział w panelu „Państwo kontra układ – jak wygrać z mafią”.

- Pamiętam to doskonale, Marian Banaś był zachwycony, siedział obok mnie, mówił, że to świetna sprawa, ważna dyskusja o zmianach systemowych, dziękował Funduszowi Sprawiedliwości – miał powiedzieć w rozmowie z portalem wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł.

Jego zdaniem "mamy do czynienia z motywacją pod wpływem ewentualnych zarzutów karnych, które zamierza postawić mu prokuratura".

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Marian Banaś brał udział w finansowanej z Funduszu Sprawiedliwości konferencji, zakwestionowanej przez NIK - Portal i.pl

Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki