Mariusz Stępiński przełamał się w Serie B. Co za gol! [WIDEO]

DW
Mariusz Stępiński strzelił gola na wagę trzech punktów dla Lecce.
Mariusz Stępiński strzelił gola na wagę trzech punktów dla Lecce. U.S. Lecce
Mariusz Stępiński zdobył pierwszą i jedyną bramkę w spotkaniu Regginy z Lecce w 18. kolejce zaplecza włoskiej ekstraklasy. Dla Polaka to piąta bramka w tej edycji Serie B. Co ważniejsze, to jego pierwszy gol od ośmiu spotkań dla Lecce. Zobaczcie bramkę Mariusza Stępińskiego!

Mariusz Stępiński doskonale zaczął spotkanie Reggina - Lecce we włoskiej Serie B. Nasz napastnik otworzył wynik w 29. minucie meczu, wykorzystując płaskie dośrodkowanie z prawego skrzydła. Polak w znakomitym stylu wykończył podanie - będąc ustawiony bokiem do bramki, uderzył nadchodzącą piłkę piętą i pokonał bramkarza.

Zespół Lecce to tymczasowy przystanek Stępińskiego w karierze. Jest tam bowiem tylko wypożyczony, a jego macierzystym klubem pozostaje Hellas Werona. Lecce niedawno spadło z Serie A, ale ambicje klubu są duże i kibice marzą o błyskawicznym powrocie do elity. Wypożyczenie Polaka jest opłacalne dla obu stron. Lecce znajduje się w czołówce tabeli, a sam piłkarz ma szansę regularnie grać, a co ważniejsze - strzelać gole.

Lecce wygrało na wyjeździe z Regginą 1:0. Gospodarze w drugiej połowie nie wykorzystali rzutu karnego, a ostatnie 23 minuty goście grali w osłabieniu. Po 18 meczach piłkarze Lecce są na 5. miejscu w tabeli, co gwarantuje udział w ćwierćfinałach baraży.