Marszałek Stępień zachęca do biegania [ZDJĘCIA]

  Marszałek Stępień zachęca do biegania [ZDJĘCIA]

  Dariusz Kuczmera

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Marszałek Stępień zachęca do biegania [ZDJĘCIA]
  1/4

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Krzysztof Szymczak

  Koniec laby i wakacji, wracamy do męczącego... biegania. Osoby kochające ruch inaczej postrzegają informację o powrocie do zawodów. Kontynuujemy cykl biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia.
  Blisko 3,5 tys. osób wzięło już udział w biegach z tego cyklu. Do tej pory odbyły się trzy imprezy: w Pabianicach, Łodzi i Konstantynowie Łódzkim. Sezon biegacze zainaugurowali 7 kwietnia w Pabianicach podczas III Półmaratonu Pabianickiego ZHP. Trzy tygodnie później w Konstantynowie Łódzkim odbył się VII Bieg Wdzięczności za Pontyfikat Jana Pawła II. Tym razem rywalizacja odbyła się na dystansie 5 km. Wiosenną część zakończył 25 maja XI Bieg Ulicą Piotrkowską. Był to jak na razie najliczniejszy bieg, który zgromadził na starcie ponad 2 tysiące osób.

  Teraz planowane są kolejne trzy biegi. 8 września na dystansie 10 km zawodnicy startować będą w XXXII Ogólnopolskim Biegu Tomaszowskim im. Bronisława Malinowskiego.

  - Rok temu nasze zawody odwiedził Robert Malinowski, brat naszego mistrza olimpijskiego w biegu na dystansie 3 km z przeszkodami Bronisława Malinowskiego, który na co dzień sprawuje funkcję prezydenta Grudziądza - mówił wczoraj Rafał Zagozdon, burmistrz Tomaszowa.

  Piąty bieg cyklu - Łowicki Półmaraton Jesieni odbędzie się 22 września.

  Do udziału w biegu zachęcał wczoraj burmistrz Łowicza Jan Krzysztof Kaliński. Wyróżnił trzy kluby swojego miasta: Klub Biegacza, piłkarzy Pelikana i koszykarzy Księżaka.

  Cykl kończy 20 października VII Ekologiczny Bieg do Gorących Źródeł w Uniejowie. Dystans 10 km. Trasa biegu w tym roku będzie wyjątkowa - uwzględniać będzie dwa mosty w Uniejowie. Uczestnicy biegu będą mogli liczyć na preferencyjny wstęp do jedynych w swoim rodzaju Term w Uniejowie.

  - Cykl jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie bieganiem wśród mieszkańców województwa łódzkiego oraz chęcią jeszcze większego popularyzowania biegania jako najprostszej formy aktywności ruchowej - przekazuje marszałek Witold Stępień.

  Uczestnikiem cyklu biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego może zostać każda osoba, która ukończyła 16 rok życia. Aby zostać sklasyfikowanym, trzeba wystartować w przynajmniej pięciu biegach.

  Jacek Chmiel, dyrektor cyklu, przedstawił wczoraj Krzysztofa Pietrzyka z Koluszek, który jest najlepszy w klasyfikacji generalnej po trzech biegach. Po zakończeniu całego cyklu podsumowane zostaną punkty w generalnej klasyfikacji i najlepsi zawodnicy poszczególnych kategorii wiekowych otrzymają nagrody. Dla zwycięzcy zarezerwowano okazały Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia.

  Jesteśmy na półmetku biegowej rywalizacji, jeszcze wszystko może się zdarzyć...

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Polecamy

  Menadżer Roku 2018

  Menadżer Roku 2018

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny