Master Pharm Rugby awansowali na fotel lidera. Juvenia była bez szans

Vitalii Kramarenko (z piłką) jest nie zatrzymania
Vitalii Kramarenko (z piłką) jest nie zatrzymania Fot. Krzysztof Szymczak
Rugby. Master Pharm Rugby Łódź zagrali na boisku Juvenii w Krakowie i byli zdecydowanym faworytem.

Juvenia w dotychczasowych trzech meczach nie odniosła zwycięstwa. Płonne były nadzieje krakowian na pokonanie drużyny z Łodzi.
Dopiero w 69 minucie gospodarze cieszyli się z przyłożenia. Podopieczni trenera Przemysława Szyburskiego prowadzili wtedy 35:10. Mecz nabrał rumieńców, bo gospodarze poszli za ciosem i zepchnęli łodzian do defensywy.
Ostatnie minuty łodzianie grali w osłabieniu po żółtej kartce dla Davita Nibladze. Juvenia dostała skrzydeł. W 75 minucie gospodarze przyłożyli piłkę po raz drugi w polu punktowym łodzian. Wynik brzmiał 35:17 dla Master Pharm Rugby Łódź.
Łodzianie poczuli się podrażnieni i przenieśli grę na połowę gospodarzy. Chcieli postawić kropkę nad i. I stało się tak, jak nasi zawodnicy postanowili. Vitalii Kramarenko nie dał się zatrzymać i przyłożył piłkę w polu gospodarzy. Było to już czwarte przyłożenie tego zawodnika w tym meczu. Patryk Chain podwyższył i łodzianie prowadzi 42:17.
Wynik ustalił Polomea Finau. Zdobył pięć punktów, Patryk Chain znów podwyższył i łodzianie wygrali 49:17.
Łodzianie awansowali na fotel lidera ekstraligi rugby, ale Skra. Lechia i Orkan grają dopiero w niedzielę.
Trener Juvenii Aaron Painter komplementował łodzian. Powiedział: – Trudny był mecz, mocny w młynie. Z silnym przeciwnikiem moi podopieczni pokazali, że potrafią grać.
Trener łodzian Przemysław Szyburski: – Powiem o dobrych aspektach. Był moment naszej dobrej gry w defensywie. W drugiej połowie dokonaliśmy dużo zmian, nasza gra się zaburzyła, ale w końcówce jeszcze raz zaatakowaliśmy. Młyny i auty zrobiły dobrą robotę.