Matura 2013: czerwcowe matury dla pechowców [ZDJĘCIA]

  Matura 2013: czerwcowe matury dla pechowców [ZDJĘCIA]

  Matylda Witkowska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Matura 2013: czerwcowe egzaminy w Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej.
  1/7

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Krzysztof Szymczak

  Ci, którzy chorowali, trafili do szpitala i ... pół młodzieżowej reprezentacji Polski w siatkówkę - tak wyglądał "skład" maturzystów, którzy w poniedziałek zdawali język polski w dodatkowym terminie.
  Do egzaminu z języka polskiego w siedzibie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi przystąpiło 30 maturzystów z całego regionu. Pięć osób pisało egzamin rozszerzony.

  - Miałam problemy zdrowotne, mam całą maturę do odrobienia - mówi Sara Kowalczyk, maturzystka z Łodzi.

  Oprócz niej maturę zdawało też pięciu członków młodzieżowej reprezentacji Polski w siatkówkę ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale: Jan Nowakowski, Mateusz Bieniek, Nikodem Wolański, Bartosz Bednorz i Bartłomiej Bołądź.


  - W czasie matury startowaliśmy w eliminacjach Mistrzostw Świata Juniorów we Francji - mówi Nikodem Wolański, członek reprezentacji.

  Mimo rezygnacji z matury w zwykłym terminie chłopakom ze Spały nie udało się dostać do mistrzostw.

  - Ale nie żałujemy, że próbowaliśmy. Tym bardziej, że teraz tematy były łatwiejsze niż na "normalnej" maturze - mówi Nikodem.

  Dla młodych siatkarzy, którzy w klasie uczą się tylko we własnym gronie, matura ze zwykłymi uczniami była nowością.

  - U nas w szkole nie ma ani takich dużych sal, ani dziewczyn. To ciekawe doświadczenie - mówili.

  Siatkarze, podobnie jak Sara wybrali temat z "Lalki" Bolesława Prusa: rozważali co wpłynęło na stosunki Wokulskiego z arystokracją.

  - Nasz arkusz był łatwiejszy, niż na normalnej maturze - oceniła Sara.

  We wtorek "dodatkowych maturzystów" czeka egzamin z matematyki, w środę - z angielskiego. Potem - aż do 19 czerwca - będą zdawać kolejne przedmioty maturalne, zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym. Egzaminy przeprowadzane są w siedzibie łódzkiej OKE. Wyniki matur otrzymają w tym samym terminie co "zwykli" maturzyści.

  Żeby zdawać maturę w dodatkowym terminie trzeba złożyć wniosek z udokumentowanym usprawiedliwieniem w łódzkiej OKE, która podejmuje decyzję o dopuszczeniu do drugiego terminu. W całym regionie do egzaminu dopuszczono w tym roku 109 osób.

  - Najwięcej maturzystów to osoby, które miały problemy zdrowotne lub były w szpitalu - mówi Danuta Zakrzewska, szefowa OKE.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo