ZOBACZ
  KONIECZNIE

  Pielęgniarki z Uniwersytetu Medycznego odebrały dyplomy

  Rozwiń
  Matura międzynarodowa 2017 w IV LO w Łodzi [ZDJĘCIA, FILM]

  Matura międzynarodowa 2017 w IV LO w Łodzi [ZDJĘCIA, FILM]

  Maciej Kałach

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Matura międzynarodowa w IV LO w Łodzi
  1/48
  przejdź do galerii

  Matura międzynarodowa w IV LO w Łodzi ©Grzegorz Gałasiński

  Matura 2017 | 58 z absolwentów IV Liceum Ogólnokształcącego zaczęło zdawanie międzynarodowej matury w programie International Baccalaureate (IB).

  EGZAMIN MATURALNY 2017: MATURA MIĘDZYNARODOWA  Każdy z absolwentów programu zdaje w języku angielskim 14 egzaminów z 6 przedmiotów. Maraton sprawdzianów zaczął się w poniedziałek egzaminem z biologii. 46 zdających to tegoroczni absolwenci IV LO, zaś 12 kolejnych poprawia swój wynik z ubiegłego roku.

  Zobacz też:Matura z polskiego 2017. Co może być na maturze z polskiego 2017? [PEWNIAKI MATURALNE]


  EGZAMIN MATURALNY 2017: MATURA MIĘDZYNARODOWA  Jak informuje łódzki ogólniak, rozpoczęte właśnie egzaminy to zwieńczenie specjalnego programu, który maturzyści „międzynarodowi” realizowali przed dwa ostatnie lata nauki, mając lekcje w języku angielskim (z wyjątkiem zajęć z innych języków obcych oraz literatury polskiej). Dyplom IB daje przepustkę do wielu uczelni na całym świecie najczęściej bez egzaminów wstępnych.

  - Planuję kontynuować naukę w jednym z amerykańskich koledży - opowiadała wczoraj Kaja Bielecka, absolwentka IV LO. - Program IB to bardziej akademicki typ kształcenia. Nauczyciele za nami nie biegają. To my sami dbamy, aby wypełnić wszystkie obowiązki związane z programem.

  EGZAMIN MATURALNY 2017: MATURA MIĘDZYNARODOWA  Czytaj:Matura 2017. Harmonogram egzaminów maturalnych

  EGZAMIN MATURALNY 2017: MATURA MIĘDZYNARODOWA  Te obowiązki to m.in. spędzenie 150 godzin na wolontariacie i napisanie pracy badawczej na 4 tys. słów. IV LO jest jedyną szkołą publiczną w regionie, która kształci w programie IB. Na całym świecie takich szkół jest blisko 4,5 tys.

  Matura powszechna w Polsce zaczyna się w czwartek obowiązkowym egzaminem z języka polskiego na poziomie podstawowym.

  EGZAMIN MATURALNY 2017: MATURA MIĘDZYNARODOWA  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  kontynuacja nauki w USA

  też zainteresowany ....... ale za rok (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 4

  Cel jest fajny ale niestety ponad 90% amerykańskich szkół / uniwersytetów nie akceptuje matur IB . Jest kilka takich ale przepustką do szkoły w USA jest przede wsztytkim zdanie na odpowiednim...rozwiń całość

  Cel jest fajny ale niestety ponad 90% amerykańskich szkół / uniwersytetów nie akceptuje matur IB . Jest kilka takich ale przepustką do szkoły w USA jest przede wsztytkim zdanie na odpowiednim poziomie egzaminu SAT lub ACT + egzamin językowy TOEFL ( ważny tylko 2 lata ). Dodatkowo praktycznie załatwianie szkól w USA trzeba rozpoczynać w 2 kasie liceum na rok przed maturami , a nie po, bo wtedy jest rok w plecy. Chyba koleżanka ma brak rozpoznania tematu. Poza tym trzeba jeszcze uwzględnić niemałe koszta kształcenia tam. Do USA więc lepiej byłoby zdawać polską maturę i jednocześnie uczyć się równolegle przez całe trzy lata polskiego liceum do egzaminu SAT lub ACT i zdać do pod koniec 2 klasy polskiego liceum i grać w totolotka. IB jest dobrą przepustką na polską medycynę. Ale warto mieć marzenia. Powodzeniazwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  kontynuacja nauki w USA - komentarz

  IBsurvivor (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

  Czy mógłbyś nie oceniać sytuacji, jeśli nie masz na jej temat pełnej wiedzy?
  Po pierwsze, to nie jest tak, że amerykańskie szkoły nie akceptują wyników IB - większość z nich wymaga również SAT,...rozwiń całość

  Czy mógłbyś nie oceniać sytuacji, jeśli nie masz na jej temat pełnej wiedzy?
  Po pierwsze, to nie jest tak, że amerykańskie szkoły nie akceptują wyników IB - większość z nich wymaga również SAT, ale udział w programie IB uznają za dowód, że aplikant jest pracowity, sumienny, umie dbać o własne sprawy itp. Dodatkowo zdawanie matury IB w o wiele większym stopniu pomaga opanować język angielski. Więc o ile IB nie jest jedyną drogą na dostanie się na studia w USA, to na pewno pomaga w aplikacji.
  Po drugie, koleżanka ma akurat bardzo dobre rozpoznanie tematu, bo dzięki własnej wytrwałości i zaangażowaniu (dobre wyniki SAT i TOEFL, które zdawała od II klasy liceum, także bardzo dobrym oceny w szkole) już dostała się na studia w US. I zapewniam cię, że nie musiała grać w totolotka.
  zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  kontynuacja nauki w USA - komentarz

  IBsurvivor (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

  dobre oceny w szkole*
  sorry za błąd gramatyczny

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  "Planuję kontynuować naukę w jednym z amerykańskich koledży"

  Das Kapital (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 6

  Bardzo ambitny ale i b. kosztowny pomysl,
  amerykanskie uniwersytety kosztuja sporo, tutaj jest przeglad tych najtanszych wsrod najlepszych. Podane koszty to tylko oplaty za studia, do tego trzeba...rozwiń całość

  Bardzo ambitny ale i b. kosztowny pomysl,
  amerykanskie uniwersytety kosztuja sporo, tutaj jest przeglad tych najtanszych wsrod najlepszych. Podane koszty to tylko oplaty za studia, do tego trzeba doliczyc $15-20tys min za wszystko inne.
  www.sfgate.com/education/article/berkeley-forbes-colleges-universities-best-value-11107834.php#photo-12820447

  Przykladowo w systemie uniwersytetow publicznych w Kalifornii, oplata za same studia to ok $13k, ale calosc (mieszkanie, jedzenie, ubezpieczenie, etc) to juz ok 30-35tys USD dla miejscowych, a dla przybyszow z daleka cena rosnie do 60tys USD za rok.
  www.admission.ucla.edu/prospect/budget.htm

  BTW, college, to po prostu maly uniwersytet, oferujacy ograniczony zakres kierunkow i kursow. zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Sylwester w Teatrze Wielkim

  Sylwester w Teatrze Wielkim

  OSOBOWOŚĆ ROKU 2019 Nominuj kandydatów do prestiżowych nagród

  OSOBOWOŚĆ ROKU 2019 Nominuj kandydatów do prestiżowych nagród

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny