MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Matura poprawkowa 2018. 4 tysiące maturzystów poprawiało matematykę, polski i języki

AGA
Grzegorz Olkowski/Archiwum
Absolwenci techników i liceów, którym nie powiodło się w maju, zdają poprawki egzaminów maturalnych. We wtorek była głównie część pisemna, w środę uczniowie zmierzą się z poprawkową maturą ustną. Najwięcej poprawkowiczów zdaje matematykę, język polski i angielski. Ale nie brakuje też innych przedmiotów.

Do maturalnej poprawki przystąpiło we wtorek (21 sierpnia) w województwie łódzkim 3.467 osób. Ponad 2 tys. z nich stanowili tegorocznych maturzyści. Reszta to osoby, które poprawiały wyniki z poprzednich lat.

Najtrudniejsza w maju okazała się matematyka i to właśnie poprawkę z tego przedmiotu pisało najwięcej osób – ponad 3 tys., z czego blisko połowa to poprawkowicze z lat poprzednich.

Z kolei do pisemnego języka polskiego ponownie przystąpiło 128 osób (z Łodzi 33 osoby), angielskiego - 162 (z Łodzi 26 osób), niemieckiego - 12, rosyjskiego - dwie osoby, a jedna poprawiała francuski.

Na środowych ustnych egzaminach poprawkowych frekwencja będzie zdecydowanie mniejsza. Najwięcej problemów w maju mieli maturzyści, którzy zdawali język angielski. Tych poprawkowiczów jest najwięcej wśród ustnych przedmiotów - 112 osób, z czego aż 98 to tegoroczni absolwenci techników i liceów w Łódzkiem.

60 osób poprawia w środę język polski i tu znów większość stanowią tegoroczni absolwenci. Sześć osób ponownie podchodzi do języka niemieckiego, a jedna osoba z wcześniejszych roczników absolwentów będzie musiała przypomnieć sobie język rosyjski.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki