Matura poprawkowa w Łodzi. Absolwenci już wychodzą z sal

Maciej Kałach
Maciej Kałach
Teresa Łęcka, dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz Lidia Lebioda, absolwentka tej szkoły, która we wtorek poprawiała maturę z matematyki
Teresa Łęcka, dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz Lidia Lebioda, absolwentka tej szkoły, która we wtorek poprawiała maturę z matematyki Maciej Kałach
Udostępnij:
Pierwsi maturzyści zdający we wtorek (22 sierpnia) egzamin poprawkowy z matematyki w Łodzi skończyli jego pisanie po półtorej godziny. Poziom ocenili jako zbliżony do majowego testu w pierwszym terminie, jednak sami uznali się za lepiej przygotowanych.

W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego na poprawkę zapisało się 85 absolwentów. Byli to jednak, nie tylko tegoroczni absolwenci tamtejszego Technikum nr 19, ale także jego wychowankowie z poprzednich lat oraz absolwenci innych szkół skierowani do placówki przy ul. Żeromskiego 115 przez Okręgowa Komisję Egzaminacyjną w Łodzi. Rano okazało się, że ósemka poprawkowiczów nie dotarła na egzamin - poddając się tym samym w walce świadectwo dojrzałości.

- W maju z obowiązkowej matematyki na poziomie podstawowym zdobyłam 26 proc. punktów, czyli do zdania zabrakło mi 2 punktów. W wakacje korzystałam z korepetycji - mówiła po wyjściu z sali Lidia Lebioda, która nie przestaje myśleć o studiach w kierunku logistyka (jest już technikiem-logistykiem po Technikum nr 19). - Arkusz był pełen równań i nierówności z potęgami oraz logarytmami. Na podobnym poziomie trudności jak w maju.

W województwie łódzkim uprawnionych do zdawania poprawki było ponad 2 tys. osób. Ta liczba dotyczy tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących oraz techników, którzy wiosną oblali jeden z obowiązkowych egzaminów maturalnych (dwie porażki sprawiają, że absolwent nie może uczestniczyć w sierpniowej poprawce, a o świadectwo dojrzałości może ubiegać się ponownie dopiero w następnym roku). Do tegorocznych absolwentów w całym regionie dochodzą poprawkowicze z poprzednich lat.
Wtorek był dniem poprawek pisemnych (od środy do piątku odbędą się poprawki egzaminów ustnych, jednak te były w maju niezaliczane sporadycznie).
Jak co roku, największe szkody maturzystom wyrządziła obowiązkowa matematyka, pisana na poziomie podstawowym. Tego przedmiotu nie zaliczyło 16 proc. absolwentów z woj. łódzkiego (ogółem matury nie otrzymał co piąty zdający).

Popołudniu Danuta Zakrzewska, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi, poinformowała, że nie ma zgłoszeń o nieprawidłowościach w przebiegu wtorkowego sprawdzianu. Wyniki 12 września.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Łódzki
Dodaj ogłoszenie