ZOBACZ
  KONIECZNIE

  Pielęgniarki z Uniwersytetu Medycznego odebrały dyplomy

  Rozwiń
  MATURA USTNA POLSKI 2018 TEMATY 10.05: Pytania na maturze...

  MATURA USTNA POLSKI 2018 TEMATY 10.05: Pytania na maturze ustnej z polskiego 10 maja 2018 [PYTANIA]

  (fed)

  Aktualizacja:

  MATURA USTNA 2018 Z POLSKIEGO PYTANIA 10 MAJA 2018
  MATURA USTNA 2018 Z POLSKIEGO PYTANIA 10 MAJA 2018
  1/7

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Filip Kowalkowski

  MATURA USTNA POLSKI 2018: 10 MAJA 2018 [TEMATY, PYTANIA]. JĘZYK POLSKI USTNY [PYTANIA z 10 maja]. TEMATY MATURA USTNA POLSKI 2018 10 MAJA. Czwartek, 10 maja to kolejny dzień ustnej matury z języka polskiego w nowej formule, obowiązującej od 2015 roku. Tegoroczny egzamin ustny z polskiego, podobnie jak w w latach ubiegłych ma formę wypowiedzi, do której abiturienci przystępują po wylosowaniu pytania. Maturzyści nie znają od razu całej puli pytań, ale na bieżąco dzielą się zagadnieniami, które się już pojawiły i przygotowują do swojego egzaminu. Wszystko to zgodnie z aktualnie obowiązującym systemem. Publikujemy i aktualizujemy TEMATY, które pojawiają się na USTNEJ MATURZE Z JĘZYKA POLSKIEGO 2017. Możecie również sprawdzić wszystkie PYTANIA, które znalazły się na maturze w latach 2016 i 2015. Część z nich może pojawić się również w tym roku. Trzymamy kciuki za wszystkich, życzymy powodzenia! PYTANIA NA MATURZE USTNEJ Z POLSKIEGO 10 MAJA 2018

  MATURA USTNA POLSKI 2018 - TEMATY, PYTANIA 10 MAJA 2018 - CZWARTEK  STRONA WYMAGA ODŚWIEŻENIA - WCIŚNIJ F5

  Numer pytania nie musi być numerem zestawu. Numer zestawu pojawia się w nawiasie. Jeśli w nawiasie jest "?" to oznacza, że nie został jeszcze wskazany numer zestawu
  • Relacje międzyludzkie. Omów zagadnienie na podstawie obrazu Sławka Grucy „Portret rodzinny” oraz odwołaj się do utworów literackich. (Temat 1)
  • W jakim celu twórcy ukazują motyw małżeństwa na podstawie fragmentu Pana Tadeusza (rozmowa Telimeny z Hrabią), całości utworu i innego tekstu kultury. (Temat 2)
  • Nadużywanie modnych wyrazów w języku polskim na podstawie tekstu Miodka. (Temat 3)
  • Czy dzieła sztuki pozwalają poznać samych siebie? Do obrazu "stracony czas" i innych tekstów literackich(Temat 4)
  • Rożne sposoby ukazywania miłości w tekstach kultury na podstawie wiersza Szymborskiej "Miłość szczęśliwa" odwołaj się do innych tekstów kultury (Temat 5)
  • Zależności / związki między mową werbalną a niewerbalną przykład z literatury i z życia (Temat 6)
  • W jaki sposób artyści przedstawiają role pieniadza w zyciu człowieka? Odwolaj się do obrazu pt,,Skąpiec” (Temat 7)
  • Człowiek w sytuacji wyboru. (Podany fragment Dżumy) (Temat 8)
  • Czym charakteryzuje się język młodzieży na podstawie tekstu pt obczaiłem obczaić i innych tekstów literackich (Temat 9)
  • Jak twórcy tekstów kultury przedstawiają ludzkie emocje? Omów zagadnienie, odwołując się do dzieła Kathe Kollwitz "Lament" oraz wybranych utworów literackich (Temat 10)
  • W jaki sposób i w jakim celu artyści ukazują utraconą ojczyznę. ( Temat 11)
  • Czy język jest perfekcyjnym sposobem wyrażania swoich myśli? Tekst Bogdana..., tekst kultury i odwołanie do doświadczeń (Temat 12)
  • W jaki sposób w tekstach kultury są przedstawiane miasta? Obraz "Łuk triumfalny" oraz innych tekstów literackich(Temat 13)
  • W jaki sposób artyści ukazują los człowieka w czasie wojny. "Rzeźnia nr 5" odniesienie do innych tekstów kultury (Temat 14)
  • Za pomocą jakich środków językowych wygląda ekspresywny styl wymowy w wierszu Leoparda ,,Sen nienarodzony". Odwołaj się do własnych doświadczeń i tekstów kultury. (Temat 15)
  • Jak artyści ukazują władze? Odwołanie do obrazu "Utracona władza" i wybranych utworów literackich (Temat 16)
  • Człowiek w sytuacji wyboru. Omów zagadnienie odwołując się do wiersza Zbigniewa Herberta Rozstrzygnięcie oraz wybranych tekstów kultury. (Temat 17)
  • Labirynt jako metafora życia ludzkiego (Temat 18)
  • Jaką postawę możne przyjąć człowiek w sytuacji zniewolenia? Rozwiąż problem odwołując się do wiersza Gustawa Elmenberga "Podróż na Syberię" oraz wybranych tekstów kultury (Temat 19)
  • Język jako nośnik wartości. Omów zagadnienie odwołując się do fragmentu Podstawowa leksyka wartościująca wybranych tekstów kultury. (Temat 20)
  • Jak twórcy ukazują władców na podstawie portretu Stanisława Augusta (z klepsydrą) (Temat 21)
  • Czym dla człowieka jest bohaterstwo? Fragment "Kordiana" i innych tekstów kultury. (Temat 22)
  • Błąd językowy a innowacja językowa. Tekst, własne doświadczenia komunikacyjne i inny tekst kultury (Temat 23)
  • Jak teksty kultury ukazują starszych ludzi, odwoła się do obrazu "Dwuminutowa cisza" oraz tekstu literackiego (Temat 24)
  • Czym jest dom rodzinny? Odwołaj się do podanego fragmentu "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej i innych tekstów kultury.(Temat 25)
  • Jak wyraża się emocje za pomocą języka. (Temat 26)
  • Jak artyści przedstawiają intelektualistów? Na podstawie obrazu "Myśliciel" Rodina(? Temat 27)
  • Jak czas wpływa na zmianę człowieka ? Tekst utworu "Czas nas uczy pogody" i wybranych tekstów kultury(Temat 28)
  • Czy środki językowe pomagają udramatyzować utwór. Odwołaj się do wiersza Andrzeja Słomińskiego "Alarm", do własnych doświadczeń i tekstów kultury. (Temat 29)
  • Jaką refleksję o życiu przedstawiają teksty kultury. Na podstawie muralu Banksy'ego i innych tekstów literackich (Temat 30)
  • Jak w tekstach kultury ukazywane są dzieci. Odwołaj się do "Poduszka do igieł" Bronki Nowickiej. (Temat 31)
  • Jak autorzy w swoich sztukach parodiują innych twórców? Odwołaj się do obrazu "Mona Lisa" autorstwa Nino Holma i innych tekstów literackich. (? Temat 32)


  Nowa formuła ustnej matury z języka polskiego pojawiła się w 2015 roku. Wówczas większość absolwentów, idąc na spotkanie z komisją wiedziała już, na jakie pytania może trafić. Twórcy systemu na każdy dzień przygotowali bowiem po ok. 20 zagadnień, losowanych przez uczniów. Już od rana maturzyści zaczynali sporządzać pełną listę pytań i dzięki takiej samopomocy, absolwenci zdający ustnie polski w późniejszych godzinach mogli choć "na szybko" przejrzeć cały, przewidziany na dany dzień, materiał.

  W 2016 roku CKE na MATURĘ USTNĄ Z POLSKIEGO 2016 przygotowała zestawy zmieniające się co godzinę. W puli były 32 pytania, które w ciągu dnia mogły się powtórzyć. W każdej godzinie część pytań znikała z puli, inne dochodziły. Zestawy pytań były takie same w szkołach w całym kraju.

  MATURA USTNA POLSKI 10.05.2018  Matura ustna z języka polskiego 2017 bazuje na systemie z 2016 roku. Zestawy tematów zmieniają się co godzinę, a w całej puli są 32 pytania. Konkretne numery pytań trafiają do puli w różnych godzinach. Tym sposobem maturzyści przygotowują się do matury ustnej w oparciu o tematy, które pojawiają się na bieżąco.

  W ramach powtórki można również sięgnąć do pytań, które na maturze ustnej z języka polskiego pojawiły się w latach ubiegłych. Na maturze ustnej z polskiego w 2016 roku pojawiały się podobne zagadnienia co w 2015. Czasem było tylko zmienione dzieło, do którego należało się odnieść, bądź pytanie było inaczej sformułowane. Podobnie jest w roku 2017. Każdego dnia publikujemy bieżącą pulę pytań.

  Pojawiające się pytania wraz z numerem tematu wpisujcie również w komentarzach. Zwracajcie uwagę na aktualizacje tematów. Życzymy powodzenia!

  MATURA USTNA POLSKI 2018 [TEMATY, PYTANIA]

  PYTANIA [POCZEKALNIA]  TEMATY, które się pojawiają, ale nie mają potwierdzonego numeru, bądź treści  WAŻNE
  *pytania będą pojawiały się na bieżąco. Będą również aktualizowane oraz modyfikowane, tak aby zawierały jak najwięcej szczegółów. Są dostarczane przez maturzystów, więc mogą odbiegać nieco od oryginalnej formy. Przy niektórych numerach zestawów może pojawić się więcej zagadnień - trzeba na to zwracać uwagę.
  ** Numer pytania nie musi być numerem zestawu. Numer zestawu pojawia się w nawiasie. Jeśli w nawiasie jest "?" to oznacza, że nie został jeszcze wskazany numer zestawu

  MATURA USTNA POLSKI 2018 - TEMATY, PYTANIA Z POSZCZEGÓLNYCH DNI


  [*]MATURA USTNA POLSKI 2018 [TEMATY, PYTANIA] - 14 maja 2018
  [*]MATURA USTNA POLSKI 2018 [TEMATY, PYTANIA] - 15 maja 2018
  [*]MATURA USTNA POLSKI 2018 [TEMATY, PYTANIA] - 16 maja 2018
  [*]MATURA USTNA POLSKI 2018 [TEMATY, PYTANIA] - 17 maja 2018
  [*]MATURA USTNA POLSKI 2018 [TEMATY, PYTANIA] - 22 maja 2018

  Sprawdź serwis specjalny MATURA 2018 >>>


  A w ramach ćwiczeń do USTNEJ MATURY Z JĘZYKA POLSKIEGO 2018 proponujemy powtórkę. Pod poniższymi linkami znajdziecie wszystkie tematy, które pojawiły się zarówno w 2017, 2016, jak i w 2015 roku.

  MATURA USTNA POLSKI 2017 - TEMATY, PYTANIA Z POSZCZEGÓLNYCH DNI  MATURA USTNA POLSKI 2016 - TEMATY, PYTANIA Z POSZCZEGÓLNYCH DNI

  MATURA 2015: Matura ustna z języka polskiego [PYTANIA z poszczególnych dni]

  Komentarze (59)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  dunia finance

  duniafinance90@gmail.com (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

  Potrzebujesz pilnej pożyczki?
  Oferujemy szeroką gamę usług finansowych, 3%, które obejmuje: biznes planowania, handlu i rozwoju finansów, nieruchomości i kredytów hipotecznych, konsolidacji...rozwiń całość

  Potrzebujesz pilnej pożyczki?
  Oferujemy szeroką gamę usług finansowych, 3%, które obejmuje: biznes planowania, handlu i rozwoju finansów, nieruchomości i kredytów hipotecznych, konsolidacji zadłużenia, gotówka, Business Cash, gotówka prywatna, samochód gotówka, Hotel gotówka, Student gotówka, można skontaktować się z nami przez E-Mail : (Duniafinance90@gmail.com) kredyty osobiste, kredyty konsolidacyjne zadłużenia, szansa, kredyty biznesowe, pożyczki edukacyjne, kredyt hipoteczny, refinansowanie, kredyty, kredyty mieszkaniowe, kredyty zabezpieczone, kredyty niezabezpieczone itp.
  Siedziba główna Dunia Finance
  7501 Wisconsin Avenue, Suita 1200E
  20814 w: Bethesda, Maryland

  Czekamy na Ciebie wkrótcezwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  oferta pożyczki

  Lehmann Schulz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

  oferta kredytowa za pośrednictwem (lehmannschulz07@gmail.com)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Witam wszystkich

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

  CZY POTRZEBUJESZ POŻYCZKI..E-MAIL: pamelarosaflores11@gmail.com

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  CZY POTRZEBUJESZ POŻYCZKI..E-MAIL: creditplusfinance11@gmail.com

  Jean Carlos (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

  CZY POTRZEBUJESZ POŻYCZKI..E-MAIL: creditplusfinance11@gmail.com

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  DAVID

  Michael Recio (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

  Do Chwały Boga wszechmogącego udało mi się ukończyć projekt budowy firmy przy pomocy Sir Teodora, który pomógł mi z pożyczką, aby ukończyć projekt. Obiecałem podzielić się jego dobrymi pracami...rozwiń całość

  Do Chwały Boga wszechmogącego udało mi się ukończyć projekt budowy firmy przy pomocy Sir Teodora, który pomógł mi z pożyczką, aby ukończyć projekt. Obiecałem podzielić się jego dobrymi pracami wśród moich przyjaciół i rodziny, trzy razy byłem zwiedziony i wreszcie spotkałem Sir Teodora, który udowodnił mi, że jest uczciwy i godny zaufania. przyjaciele, możesz skontaktować się z nim w sprawie pożyczki osobistej lub biznesowej, a on pomoże ci wysłać mu wniosek o pożyczkę pocztą e-mail: theodorejamesonfinance@hotmail.comzwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ryanj02332@gmail.com

  Ryan Jeremy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

  Jestem Dora z Polski, szukałem prawdziwej firmy pożyczkowej przez ostatnie kilka miesięcy i dostałem tylko bandę oszustw, która zmusiła mnie do tego, żebym im ufał, a pod koniec dnia wziął moje...rozwiń całość

  Jestem Dora z Polski, szukałem prawdziwej firmy pożyczkowej przez ostatnie kilka miesięcy i dostałem tylko bandę oszustw, która zmusiła mnie do tego, żebym im ufał, a pod koniec dnia wziął moje pieniądze, nie dając nic w zamian, straciłem nadzieję, byłem zdezorientowany i sfrustrowany, bardzo trudno było mi wyżywić rodzinę i obiecałem, że nigdy nie będę mieć nic wspólnego z firmami pożyczkowymi w sieci i poszedłem szukać pomocy od bardzo dobrego przyjaciela, który wyjaśniłem całe swoje doświadczenie dotyczące internetowych firm i powiedział, że może mi pomóc, że wie o Godsent i dobrze znanej firmy o nazwie Global firmy tymczasowej, powiedział, że właśnie otrzymał od nich pożyczkę, choć nadal nie bardzo jestem pewny tej firmy ze względu na moje wcześniejsze doświadczenia, ale zdecydowałem aby spróbować i zrobił tak, jak zostałem polecony przez mojego przyjaciela i złożyłem podanie, nigdy nie uwierzyłem, ale spróbowałem i ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu otrzymałem pożyczkę na moim koncie bankowym w ciągu 24 godzin, nie mogłem uwierzyć, że stanę na mojej stopy znowu finansowo. Cieszę się, że podjąłem ryzyko i złożyłem wniosek o pożyczkę, a dziś dziękuję Bogu, że takie firmy pożyczkowe wciąż istnieją i obiecują dzielić się dobrą nowiną z osobami, które potrzebują pomocy finansowej, ponieważ wskaźnik oszustw w sieci jest wysoki. staje się bardzo poważny i nie chcę, aby ludzie padali ofiarą, kiedy wciąż mamy autentycznych i godnych zaufania pożyczkodawców. Możesz skontaktować się z tą globalną firmą tymczasową, używając informacji podanych w oświadczeniu i być uczestnikiem tego wielkiego świadectwa. Email: (globalprovissioncompany@gmail.com) Niech Bóg ich błogosławi za dobrą rzecz, którą robilizwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  MR EVANS MOORE.

  evansmooreloanfunding23@gmail.com (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

  Jestem licencjonowanym pozyczkodawca, który chce polecic klienta komercyjnego, który chce uzyskac finansowanie. Jesli jestes zainteresowany otrzymaniem pozyczki na splate odsetek w wysokosci 2% dla...rozwiń całość

  Jestem licencjonowanym pozyczkodawca, który chce polecic klienta komercyjnego, który chce uzyskac finansowanie. Jesli jestes zainteresowany otrzymaniem pozyczki na splate odsetek w wysokosci 2% dla firm komercyjnych, takich jak Start-upy, Ekspansja, Wykup, Real Nieruchomosci, Odnawialne zródla energii, Komputery, Rozrywka, Ogólne wyposazenie lotnictwa, Sprzet i Bron z Obrona armii, systemy zarzadzania bezpieczenstwem finansowym dla banków, przemyslu, miast i ruchu, wody Systemy odplywowe, energia elektryczna, energia z biomasy, projekty rolnicze, zaklady produkcji etanolu, elektrownie olejowe i elektrownie cieplne itp .;

  Prosze, daj mi znac swoja propozycje przez e-mail evansmooreloanfunding23@gmail.com

  Pozdrowienia,
  MR EVANS MOORE.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  MR EVANS MOORE.

  evansmooreloanfunding23@gmail.com (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

  Jestem licencjonowanym pozyczkodawca, który chce polecic klienta komercyjnego, który chce uzyskac finansowanie. Jesli jestes zainteresowany otrzymaniem pozyczki na splate odsetek w wysokosci 2% dla...rozwiń całość

  Jestem licencjonowanym pozyczkodawca, który chce polecic klienta komercyjnego, który chce uzyskac finansowanie. Jesli jestes zainteresowany otrzymaniem pozyczki na splate odsetek w wysokosci 2% dla firm komercyjnych, takich jak Start-upy, Ekspansja, Wykup, Real Nieruchomosci, Odnawialne zródla energii, Komputery, Rozrywka, Ogólne wyposazenie lotnictwa, Sprzet i Bron z Obrona armii, systemy zarzadzania bezpieczenstwem finansowym dla banków, przemyslu, miast i ruchu, wody Systemy odplywowe, energia elektryczna, energia z biomasy, projekty rolnicze, zaklady produkcji etanolu, elektrownie olejowe i elektrownie cieplne itp .;

  Prosze, daj mi znac swoja propozycje przez e-mail evansmooreloanfunding23@gmail.com

  Pozdrowienia,
  MR EVANS MOORE.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  test

  ,,,, (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

  Dziś Wpadłem na fajną stronke dzięki której sprawdzisz swoje IQ
  Przeciętna człowieka to 90-109. ,.,. Link: www.testuj-iq.Cf
  Mi wyszlo 112 Wiec ok. A ty jakie masz?
  Przejdź test i sprawdź:)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zdajemy

  gosc (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

  Wszystkie Egzaminy 2018 znajdziecie tutaj do pobrania!
  W pakiecie też stare odpowiedzi. Plik w PDF łatwy do odczytu.
  Zapraszam: www.egzaminator.ml

  Polecamy

  Sylwester w Teatrze Wielkim

  Sylwester w Teatrze Wielkim

  OSOBOWOŚĆ ROKU 2019 Nominuj kandydatów do prestiżowych nagród

  OSOBOWOŚĆ ROKU 2019 Nominuj kandydatów do prestiżowych nagród

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny

  Najczęściej czytane