Matura zaczyna się we wrześniu

Materiał informacyjny Salon Maturzystów Perspektywy 2020
Wszystko o maturze 2021, konsultacje online, spotkania z uczelniami, porady psychologów i doradców kariery – tak w największym skrócie wygląda program Łódzkiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2020, który odbędzie się 29 września.

Naczelną ideą Salonu Maturzystów jest „spotkanie” matury ze studiami. Wrzesień to idealny moment, żeby poznać ofertę kształcenia na uczelniach, wymagania rekrutacyjne i dopasować do nich swoją maturę. Do 30 września maturzyści muszą złożyć deklarację maturalną, w której wskazują, jakie przedmioty dodatkowe będą zdawać na majowym egzaminie. To też pora, kiedy koniecznie trzeba rozpocząć powtarzanie materiału.

W programie Łódzkiego Salonu Maturzystów online znalazły się zatem wszystkie elementy niezbędne do dobrego przeżycia roku maturalnego: wykłady ekspertów OKE w Krakowie na temat egzaminu maturalnego 2021 i spotkania z uczelniami, a także propozycje dla nauczycieli i rodziców.

I tak, podczas zajęć szkolnych w godzinach 10.00-13.00 maturzyści dowiedzą się wszystkiego o maturze w roku 2021 z wykładów ekspertów OKE. O tym, jaki jest najlepszy przepis na sukces na maturze, powie dr Marcin Smolik, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Będzie też czas na spotkania z uczelniami, rozmowy na wirtualnych stoiskach, „spacery” po kampusach. W stoiskach szkół wyższych będzie można (od 10 do 19) pobrać materiały informacyjne – ulotki i przewodniki dla kandydatów.

Popołudnie (godziny 16.00-19.00) to czas rodzinny, wypełniony inspirującymi wykładami, warsztatami i konsultacjami. O tym, jak wykorzystać Ranking Szkół Wyższych do wyboru najlepszego kierunku i uczelni powie Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, twórca polskich rankingów edukacyjnych. Mariusz Banaszkiewicz z SWPS radzi jak oswoić stres i uczynić z niego przyjaciela podczas prezentacji „Chcesz dobrze zdać maturę? Zestresuj się”.

W popołudniowym programie znalazły się także propozycje dla nauczycieli i rodziców. Jak pracować z maturzystą o specjalnych potrzebach edukacyjnych poradzą Zyta Czechowska i Jolanta Majkowska z portalu specjalni.pl. Będzie także Warsztat Progresowni dla nauczycieli maturzystów, prowadzony przez Dariusza Martynowicza. Rodzicom, którzy obawiają się wyjazdu dziecka na studia, w kwestii sztuki zaufania będzie doradzać Joanna Sawicka, dyplomowany coach specjalizująca się w relacjach rodzinnych.

Maturzyści będą mogli także skorzystać z porad Joanny Koper, mentora edukacyjno-zawodowego i psychologa, która przygotowała dla nich prezentację „10 błędów popełnianych przy wyborze uczelni”.

Pełny program Łódzkiego Salonu Maturzystów jest dostępny pod adresem: https://salonmaturzystow.pl/2020/salon/lodzki-i-swietokrzyski.

Organizatorzy przygotowali też specjalny prezent dla uczestników: każdy, kto zarejestruje się i odwiedzi Salon, będzie mógł pobrać bezpłatnie na wirtualnym stoisku Perspektyw najnowszy "Informator dla Maturzystów 2021" w postaci e-booka.

Perspektywy

E-book Informatora dla Maturzystów Perspektywy 2021 do pobrania na wirtualnym stoisku Perspektyw w strefie expo.

Dodaj ogłoszenie