MDK w Zgierzu do likwidacji? Audycja w australijskim radio [SŁUCHAJ]

Łukasz Kaczyński
Jakub Pokora/Archiwum Dziennika Łódzkiego
Udostępnij:
O krytycznej sytuacji, w jakiej znalazł się zgierski MDK, na antenie australijskiego radia opowiada dyrektor placówki, Jadwiga Wlaźlińska. To kolejna próba zwrócenia uwagi na problemy placówki.

W środę 19 czerwca mieszkańcy Zgierza w geście protestu przeciw zmniejszaniu dotacji dla MDK-u i groźbie likwidacji ważnej dla miasta placówki, przejechali w barwnym pochodzie ulicami miasta i wręczyli staroście Krzysztofowi Kozaneckiemu (PO) petycję. Nie godzą się na zmniejszenie liczby i czasu trwania zajęć. Jeśli takie pieniądze się nie pojawią, autorzy petycji żądają publicznego przyznania się władz do nierealizowana przypisanych im zadań i podania się do dymisji. Sytuacja MDK-u jest coraz gorsza. Pieniędzy brakuje nawet na rachunki za telefon.

CZYTAJ TEŻ: MDK w Zgierzu grozi likwidacja. Protest na ulicach [ZDJĘCIA]

Starosta odpowiedział zgierzanom, że o zmniejszeniu budżetu MDK-u było wiadomo z tak dużym wyprzedzeniem, że można było dostosować organizację pracy do jej możliwości finansowych. W czwartek 4 czerwca ma odbyć się spotkanie starosty z osobami zainteresowanymi losem MDK-u.

W audycji dyrektor MDK ma żal, że prowadzona przez nią placówka ma obciętą dotację o 40 procent (z 700 do 450 tys. zł) i staje na skraju likwidacji, a tymczasem starostwo powiatowe organizuje wyścig Tour de Powiat, w którym ścigał się starosta Krzysztof Kozanecki oraz wydaje dla potrzeb promocji gazetę samorządowej.

Rozmowa z dyrektor Wlazińską przedzielana jest utworami, których autorami są dzieci i młodzież rozwijający swoje talenty w Młodzieżowym Domu Kultury. Temat MDK-u rozpoczyna się około siódmej minuty nagrania.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

z
zgierzanin
TO WIELKI SKANDAL. NIECH PO - ODPOWIE ZGIERZANOM DLACZEGO TAKIE PODJĘŁO DECYZJE !!!!
TO SKANDAl likwidować DOM KULTURY. DLA MŁODZIEŻY.
Przejdź na stronę główną Dziennik Łódzki
Dodaj ogłoszenie