Mecz Gwiazd CNBA przechodzi do historii. Wysoki poziom i dobra zabawa. Zdjęcia

W ósmym spotkaniu najlepszych graczy CNBA, reprezentacja 46. edycji pokonała zespół złożony z gwiazd minionych rozgrywek 73:60. MVP spotkania został wybrany Artur Szczerkowski, na co dzień grający w pierwszoligowym Shaqtin a Fool - informuje Michał Pietrakiewicz, główny organizator ligi

Wielki mecz w Zatoce Sportu

Sobotnie spotkanie w Zatoce Sportu było wyjątkowe z wielu względów. Pierwszy raz w historii w oby drużynach wystąpiły najlepsze zawodniczki (Alicja Bednarek oraz Roksana Rózga). Zawodnicy zagrali w specjalnie zaprojektowanych na tę okazję strojach od UFFO.pl, trenerzy otrzymali pamiątkowe koszulki, natomiast arbitrzy przetestowali nowy wzór trykotów, w których będą prowadzić mecze podczas dalszej fazy rozgrywek CNBA. Ci, którzy nie mogli obejrzeć spotkania na żywo w hali, mogli śledzić transmisję
na kanale CNBA TV – tam też jest dostępne całe spotkanie.

Sam mecz był wyrównany od początku do prawie końca. W pierwszej akcji meczu Wojciech Pietrakiewicz otworzył wynik spotkania celną „trójką”. W odpowiedzi po zbiórce w ataku pierwsze punkty dla drużyny w białych strojach padły łupem Aleksandra Muszyńskiego. W kolejnych akcjach kilka punktów zdobył Tomasz Zając, Dominik Jędrzejewski (team 47), Alicja Bednarek oraz Artur Szczerkowski (team 46).

Oglądaliśmy wiele rzutów za trzy oraz fragmenty z agresywniejszą obroną

Wszystkim zależało nie tylko na wygranej, ale przede wszystkim na dobrej zabawie i zaprezentowaniu swoich umiejętności. Podania za plecami, efektywne kontrataki, rzuty z dystansu i półdystansu oraz efektowne bloki – tego nie zabrakło w sobotniej rywalizacji.
W przerwie meczu odbył się konkurs rzutowy – trenerzy nominowali po trzech graczy, którzy musieli trafić w jak najkrótszym czasie rzuty z kilku pozycji. Konkurencja została zakończona celnym rzutem z połowy Jakuba Mazurowicza, i tym samym zespół
47 edycji wygrał tę konkurencję.

W drugiej połowie dalej oglądaliśmy grę punkt za punkt.

Ostatecznie run 11-0 pozwolił odskoczyć graczom „46” i wygrać to spotkanie. Dominik Jędrzejewski był najlepszym strzelcem (22 punkty) i w ramach wyróżnienia otrzymał książkę koszykarską ufundowaną przez labotiga.pl. Wśród zwycięzców słowa uznania należą się najlepszemu podającemu – Mateuszowi Staniaszkowi, Patrykowi Walowi (18 oczek) oraz Arturowi Szczerkowskiemu. Ten ostatni w niecałe dwadzieścia minut rzucił 19 punktów, trafiając seryjnie zza łuku. Za swój występ otrzymał statuetkę MVP. Pełne statystyki są dostępne na stronie www.cnba.pl w zakładce „dokumenty”.