Mecz Widzewa jak w lidze angielskiej. Wypowiedzi trenerów po wielkiej grze na Widzewie

Sześć bramek padło w spotkaniu Widzew - Pogoń 3:3. Widowisko PKO Ekstraklasy można było porównać do najlepszych meczów ligi angielskiej lub niemieckiej. Dramaturgią można by obdzielić kilka spotkań.

Co po zawodach powiedzieli trenerzy obu drużyn oraz zawodnicy gospodarzy?

Jens Gustafsson:

Nie jest łatwo podsumować taki mecz. Mogę powiedzieć o pierwszej połowie, którą mieliśmy pod kontrolą. To był przyzwoity występ w pierwszych czterdziestu pięciu minutach. Po przerwie straciliśmy kontrolę nad piłką, przez dwadzieścia minut cierpieliśmy. Jesteśmy bardzo niezadowoleni z tego, że rywal strzelił nam aż trzy gole, bo pracowaliśmy nad tym, by tak się nie działo. To rozczarowujące, gdy traci się dwa punkty w ostatnim momencie spotkania. Mogliśmy wyciągnąć z niego coś więcej.
Jesteśmy zawiedzeni wynikiem oraz tym, że zdobyliśmy tylko jeden punkt. Od następnego spotkania musimy być lepsi.

Janusz Niedźwiedź:

Nieźle weszliśmy w ten mecz. W pierwszych kilkunastu minutach staliśmy wysoko, wychodziliśmy pressingiem. Później, po straconej bramce, cofnęliśmy się zbyt głęboko. Zabrakło nam inicjatywy, wzięcia gry na siebie. W przerwie zwróciliśmy na to uwagę i w drugiej połowie to już funkcjonowało odpowiednio. Chcieliśmy tworzyć swoje akcje, nie tylko dlatego, że pozwalała nam na to Pogoń, ale również dlatego, że to my zdobywaliśmy przestrzeń naszą grą.
Z jednej strony, jest umiarkowana radość, bo zremisowaliśmy ten mecz po bramce zdobytej w ostatniej minucie. Z drugiej, to my byliśmy bliżsi strzelenia większej liczby goli. Mieliśmy poprzeczki, słupek, dobrą sytuację Serafina Szoty. Patrząc z perspektywy liczby okazji, to my mieliśmy ich więcej. Musimy jednak docenić to, że zespół pokazał charakter. Trzy razy przegrywaliśmy, trzy razy odrobiliśmy straty. To duży pozytyw.
Przyjmujemy ten punkt i pracujemy dalej, żeby przygotować się do meczu z Jagiellonią.