Medale dla zapaśników. W tej dyscyplinie jesteśmy potęgą [ZDJĘCIA]

Podopieczni trenera Ryszarda Leśniewskiego zaprezentowali bardzo dobrą dyspozycję
Zapasy. Zapaśnicy naszych klubów nie zawodzą. Zdobywają medale, doświadczenie i marzą o starcie w igrzyskach olimpijskich.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

We Włodawie odbyły się zawody Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach w stylu wolnym. Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy z Klubu Sportowego Shark Łódź, podopieczni trenera Ryszarda Leśniewskiego. Zdobyli aż trzy brązowe medale. To wielki sukces dla miasta Łodzi oraz klubu Shark.
Na podium stanęli: Filip Błaszczyk w kategorii do 80 kg, Taron Sahinyan w kategorii do 92 kg oraz Ksawery Kamiński (najmłodszy z uczestników zawodów) w kategorii do 110 kg. Ksawery Kamiński to również uczestnik Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w stylu klasycznym sprzed dwóch tygodni, gdzie również stanął na trzecim miejscu.

- Wytrwałość i miłość do dyscypliny oraz zaangażowanie młodzieży sprawia, że możemy się cieszyć z sukcesu dla naszego miasta - informuje trener Ryszarda Leśniewskiego.

Dla województwa łódzkiego medal srebrny zdobył również Mateusz Pędzicki, zawodnik ZTA Zgierz, w kategorii do 80 kg. Wśród dziewcząt srebrny medal w kategorii 43 kg wywalczyła Wiktoria Jaroniek z AKS Piotrków Trybunalski.

Akademickie Mistrzostwa Polski

Zawody rozegrano w Warszawie. W stylu wolnym złoto w kategorii 57 kg zdobył Karol Woliński (ZTA Zgierz), a w kategorii 74 kg mistrzem został Marcin Majka (Boruta Olimpijczyk Zgierz Radom).
Zawodnik KS Shark Filip Rogut i po zaciętym pojedynku uplasował się na drugim miejscu, zdobywając srebrny medal w kategorii W86 kg. W kategorii K87 kg trzecie miejsce zajął Filip Kazimierczak (GKS Bełchatów).
W tych samych zawodach można było podziwiać kobiety na matach. I Paulina Wesół, reprezentantka Klubu Sportowego Master, wychowanka trenera Piotra Górskiego wywalczyła brązowy medal w kategorii do 57 kg.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa w sumo

W niedzielę również walczyli najmłodsi podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w sumo w Zamościu:
Złote medale zdobyli: Agata Kucharska, Wiktoria Anzel, Olivia Jagiełło (wszystkie Master Łódź), Franciszek Gross, Mateusz Jarzębski (obaj PTC Pabianice).
Srebrne medale zdobyli: Jagoda Górska (Master), Krzysztof Kuśmierczyk (Atleta Łódź), Wiktor Domaradzki (SMS Łódź), Igor Czyżewski i Adrian Drzewiecki (obaj PTC)
Brązowe medale zdobyli: Oliwia Polit (Master) oraz Patrycja Kozica (SMS), Gracjan Adamiec (PTC), Miłosz Kaźmierczak (Master), Maciej Mankiewicz (Master), Dawid Chrebela (SMS), Kacper Szczepański, Marcel Chrzęst, Hubert Szczech (cała trójka PTC).
W klasyfikacji klubowej dziewcząt: 2. Master Łódź , 7. SMS Łódź, 9. Atleta Łódź, 11. KS 20 Łódź. Chłopcy: 1.PTC Pabianice, 5. SMS Łódź, 10. KS 20 Łódź, 11. Ateta Łódź.