Medale łodzian w Finale Parapływackiego GP Polski w Zatoce Sportu

W Zatoce Sportu PŁ odbył się Finał Parapływackiego GP Polski w Pływaniu zorganizowany przez Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych Start.

W zawodach wystartowało ponad 150 zawodników, w tym rekordowa 20-osobowa reprezentacja Łodzi: 16 osób z klubu SSN Start Łódź (jedyny klub z sekcją pływacką dla osób niepełnosprawnych w regionie), 3 osoby z UKS SP 149 oraz jedna osoba z UKS 190 Łódź. Nie zabrakło również, uczestników Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio. Gośćmi otwierającymi imprezę byli: wiceprezydent Łodzi Joanna Skrzydlewska, dyrektor wydziału sportu UMŁ Marek Kondraciuk oraz dyrektor zawodów Marcel Jarosławski.

- Łodzianie na tle rywali pokazali się z bardzo dobrej strony, mieliśmy wielu debiutantów w barwach SSN Start Łódź - informuje Michał Zieliński. - Dla części z nich były to pierwsze lub jedne z pierwszych zawodów w karierze. Indywidualnie łodzianie zdobyli aż 10 medali.

Dwa srebrne na 400m stylem dowolnym i brąz na 50m stylem dowolnym zdobył Wiktor Robak podopieczny Zbigniewa Murasa oraz Michała Zielińskiego. Bezapelacyjnie gwiazdą imprezy była Zuzanna Boruszewska - zawodniczka UKS SP 149 zdobyła 7 złotych medali, została również najlepszą zawodniczką całego cyklu GP. Do dorobku łodzian brązowy medal zdobyła wszechstronnie utalentowana Oliwia Szmigiel na co dzień trenująca parabadminton, zawodniczki są podopiecznymi Danuty Jagiełło oraz Hanny Chojeckiej. Najlepiej przed domową publicznością zaprezentowali się Zuzanna Boruszewska (UKS SP 149) oraz Wiktor Robak (SSN Start) którzy otrzymali nagrodę dla najlepszych zawodników z Łodzi ufundowaną przez nasz SSN Start Łódź.

Łódzcy pływacy już w najbliższy czwartek wyjeżdżają do Szczecina na Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych, gdzie będą rywalizować o miano najlepszych z zawodnikami z Holandii, Grecji, Indii czy Kanady. Największe szanse na medale ma Zuzanna Boruszewska, natomiast z ekipy SSN Start Łódź wcześniej wspomniany Wiktor Robak. Po cichu liczymy na Annę Płoszyńską, która w tamtym również zdobyła krążek mistrzostw Polski.