Medale zapaśników z Łodzi i Zgierza w mistrzostwach Polski

Zapasy. W Mistrzostwach Polski Juniorów w Siedlcach zapaśnicy klubów naszego regionu zasłużyli na brawa.

Srebrne medale

Wicemistrzami Polski zostali: Jan Zaszczerzyński w kategorii 57 kg (Budowlani Łódź, trener Jacek Żelasko) oraz Sebastian Tworek w kategorii 65 kg (Master Łódź, trener Piotr Górski) oraz Kacper Gongało z ZTA Zgierz w kategorii 86 kg.
Kategorię 65 kg zdominowali zapaśnicy Master Łódź. Siódmy był Damian Glegolski, ósmy Emilian Jóźwiak, a dziewiąty Jakub Tworek. Srebrny Sebastian Tworek został sklasyfikowany w zawodach za Karolem Czegusem z MKS Czarni Połaniec.
Jan Zaszczerzyński przegrał w finale z Danielem Budyką (Zapaśniczy Klub Sportowy Stal Rzeszów), a Kacper Gongało przegrał w finale z Kamilem Sykułą (LMKS Krasnystaw).

W kategorii 61 kg piąty był Igor Urbaś (ZTA Zgierz), a dziesiąty Waldemar Marczak (UKSSMSŁódź). Piąty w wadze 92 kg był Damian Miśkiewicz z UKSSMSŁódź.

Klasyfikacja klubowa

W klasyfikacji klubowej: Master Łódź zajął 8 miejsce, SMS Łódź 25 miejsce, Budowlani Łódź 26 miejsce. Startowali zapaśnicy z 43 klubów. Pierwsze miejsce w tej klasyfikacji zajął LMKSKrasnystaw. W klasyfikacji regionów najlepsze było województwo mazowieckie. Łódzkie uplasowało się na wysokim piątym miejscu. To należy uznać za dobry wynik. Cieszą trzy medale naszych zawodników na mistrzostwach Polski juniorów. Wiodące role w regionie odgrywają zawodnicy Master Łódź, Budowlanych Łódź i ZTA Zgierz. ą