„Medical Magnus”, czyli mistrzowska klinika dla wszystkich pacjentów

Partnerem cyklu jest Menedżer Roku 2019
Wideo
od 16 lat
Dr Marek Krochmalski był nominowany do tytułu „Menedżera Roku Regionu Łódzkiego 2019” w konkursie „Dziennika Łódzkiego” w kategorii średnich przedsiębiorstw. Dr Krochmalski jest znanym łódzkim ortopedą-traumatologiem i właścicielem kliniki „Medical Magnus” w Łodzi.

Klinika „Medical Magnus” jest jedną z największych w województwie łódzkim. Tylko w 2019 roku przeprowadzono w niej około 600 zabiegów endoprotezoplastyki stawu kolanowego i biodrowego. Jest ona jednym z liderów, nie tylko w skali regionu, ale też kraju w zakresie wykonywania tego typu zabiegów. Co ważne, zabiegi te wykonywane są w ramach kontraktu z NFZ, czyli bezpłatnie dla Pacjenta. Jak podkreśla Karolina Kamecka - dyrektor ds. marketingu kliniki, także w tym roku kontrakt kliniki z NFZ pozwala na wykonanie podobnej liczby zabiegów, a wszyscy potrzebujący tej operacji pacjenci już dziś mogą zgłaszać się do kliniki w celu umówienia terminu zabiegu.

- W klinice przeprowadza się również inne rodzaje zabiegów ortopedycznych, m.in rekonstrukcje wiązadeł i artroskopie. W samym 2019 roku przeprowadzono kilkaset takich zabiegów! - zapewnia dr Leszek Kuras, dyrektor ds. jakości i rozwoju kliniki „Medical Magnus” w Łodzi.

Zabiegi z wykorzystaniemkomórek macierzystych

W klinice „Medical Magnus” utworzono pierwszy w Polsce oddział medycyny regeneracyjnej gdzie leczy się schorzenia ortopedyczne z wykorzystaniem komórek macierzystych pobranych z krwi. To dr Marek Krochmalski z zespołem jako pierwszy w Polsce zastosował leczenie komórkami macierzystymi o nazwie CD34+ pobranymi z krwi obwodowej pacjenta.

- Komórki te posiadają specyficzną zdolność „naprawiania” uszkodzeń powstałych w różnych tkankach - wyjaśnia dr Marek Krochmalski. - Komórki macierzyste pobierane są od pacjenta przed zabiegiem, a następnie podawane bezpośrednio w miejsce urazu lub miejsce chorobowo zmienione w warunkach szpitalnych. Terapię dopełnia wystandaryzowana rehabilitacja.

Kompleksowa terapia w „Medical Magnus Clinic” jest stosowana między innymi w urazach mięśni, więzadeł, objawowym leczeniu dystrofii mięśniowej, schorzeniach stawów kolanowych, schorzeniach stawów biodrowych, schorzenia stawów skokowych i stopy, urazach stawu barkowego i łokciowego, przy braku zrostu po złamaniach (stawy rzekome). Na skutek leczenia komórkami macierzystymi następuje regeneracja uszkodzonych mięśni i stawów, odtworzenie powierzchni stawowych, zmniejszenie bólu, zwiększenie zakresu ruchu zwyrodniałych stawów, poprawa komfortu życia i zwiększenie aktywności pacjenta. Na przykład w przypadku zmian zwyrodnieniowych stawów terapia niejednokrotnie stanowi alternatywę dla endoprotez.

Na oddziale ortopedii pracują wybitni specjaliści, poza właścicielami kliniki dr Markiem Krochmalskim oraz dr Danutą Krochmalską, która jest anestezjologiem, są to m.in. prof. dr hab. n. med. Dariusz Witoński oraz ordynator tego oddziału dr n. med. Jacek Magnuszewski. Ortopedzi Dariusz Witoński i Jacek Magnuszewski stanowią trzon zespołu zajmującego się wykonywaniem wspomnianych wcześniej zabiegów endoprote-zoplastyki kolana i biodra.

Leczenie w zakresie urologii i chemioterapia

Ale klinika „Medical Magnus” w Łodzi zajmuje się nie tylko leczeniem urazów i schorzeń ortopedycznych. W 2018 roku Medical Magnus podpisał kontrakt z NFZ m. in. na leczenie schorzeń w zakresie urologii w trybie jednodniowym.

- Klinika specjalizuje się w zachowawczym i zabiegowym leczeniu zaburzeń funkcji układu moczowo-płciowego, zapewniając zabiegi małoinwazyjne oraz operacje urologiczne w trybie jednego dnia - mówi dr n. med. Kamil Burzyński, ordynator urologii w „Medical Magnus”.

Na oddziale urologicznym przeprowadza się między innymi operacje stulejki oraz krótkiego wędzidełka, wykonuje się kruszenie kamieni moczowych, a także kruszenie złogów w pęcherzu moczowym, operacje wodniaków jąder , biopsje prostaty, leczenie nietrzymania moczu.

W 2018 roku klinika „Medical Magnus” podpisała również umowę z NFZ na przeprowadzanie chemioterapii. Odbywa się ona w warunkach ambulatoryjnych, podczas jednodniowego pobytu w szpitalu.

Jak zauważa dr Maja Lisik - Habib, koordynator oddziału chemioterapii, pacjenci cenią to miejsce za kameralne i komfortowe warunki.

Poradnie

W klinice „Medical Magnus” działa też przychodnia. Tylko w ubiegłym roku poradnia ortopedyczna przyjęła ponad 60 tysięcy pacjentów, a zarejestrowanych jest w niej około 130 tysięcy osób.

- To czyni poradnię ortopedyczną w „Medical Magnus”jedną z największych, jeśli nie największą tego typu placówką w województwie łódzkim! - mówi Leszek Kuras, dyrektor ds. jakości i rozwoju kliniki, dodając że wielką popularnością cieszy się też działająca przy klinice rehabilitacja, w której wykonano tysiące rozmaitych zabiegów fizjoterapeutycznych.

Przy klinice „Medical Magnus” działa też między innymi poradnia chirurgiczna, medycyny sportowej, medycyny pracy, neurologiczna, ortopedii dziecięcej. Klinika „Medical Magnus” posiada też jedyny w Łodzi otwarty aparat do rezonansu magnetycznego.

- Jest on idealny dla pacjentów z klaustrofobią - mówi Karolina Kamecka.

Związek ze sportem

Jak już wspomnieliśmy, kliniką „Medical Magnus” zarządza dr Marek Krochmalski, nominowany do tytułu „Menadżera Roku Regionu Łódzkiego 2019” w konkursie „Dziennika Łódzkiego” w kategorii średnich przedsiębiorstw.

To znakomity ortopeda, ale też człowiek znany nie tylko w Łodzi. Za swoje osiągnięcie został nagrodzony w 2012 roku przez Prezydenta Miasta Łodzi w konkursie „Łódź Proponuje: Innowacyjni i Kreatywni”, a w 2015 roku otrzymał nagrodę dla beneficjentów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego w kategorii „Medycyna, Zdrowie i Farmacja”. W 2019 roku został odznaczony Odznaką za Zasługi dla Miasta Łodzi oraz Medalem 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego. To ostatnie odznaczenie wręczał mu osobiście Andrzej Kraśnicki, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Dr Marek Krochmalski od lat związany jest ze sportem. Jest teraz konsultantem ortopedycznym w Polskim Związku Lekkiej Atletyki. W poprzednich latach pełnił taką funkcję w Polskim Związku Piłki Nożnej. Współpracuje także z innymi Związkami Sportowymi, m.in.: Siatkówki, Podnoszenia Ciężarów, Piłki Ręcznej, Kajakarstwa, Wioślarstwa, Saneczkarstwa, Bobslei i Zapasów.

Doktor Krochmalski to również wielokrotny członek Misji Medycznych PKOl na Igrzyskach Olimpijskich, w tym ostatnio w Rio de Janeiro 2016, PyeongChang 2018, a także na Mistrzostwach Świata Sztafet lekkoatletycznych w Jokohamie w 2019 roku. Obecnie jest w sztabie przygotowującym polskich lekkoatletów do Igrzysk Tokio 2020.

Z usług medycznych kliniki „Medical Magnus” korzystało wielu znanych sportowców. To dr Marek Krochmalski doprowadził do pełni zdrowia Pawła Fajdka, który potem mógł się cieszyć z tytułu mistrza świata w rzucie młotem. Złoty medal zdobył kilka miesięcy po zabiegu jaki przeszedł w klinice „Medical Magnus”.

Tu także leczył się Mariusz Pudzianowski. Pacjentami dr. Marka Krochmalskiego była też Kamila Lićwinko, która skacze wzwyż oraz Bartłomiej Bonk, medalista olimpijski w podnoszeniu ciężarów.

Klinika „Medical Magnus” współpracuje z szeregiem instytucji działających w różnych obszarach sfery społeczno-gospodarczej. Są to między innymi: łódzkie uczelnie, Polski Komitet Olimpijski, Centralny Ośrodek Medycyny Sportowej (COMS), Polski Związek Lekkiej Atletyki (PZLA) czy też Łódzka Izba Przemysłowo-Handlowa.

Dwa międzynarodowesympozja

Dr Marek Krochmalski z zespołem swojej kliniki zorganizował dwa międzynarodowe sympozja naukowe (wspólnie z działającym w ramach grupy kapitałowej Polskim Towarzystwem Mięśni, Ścięgien i Więzadeł). Pierwsze Sympozjum odbyło się grudniu 2016 roku w Spale i wzięło w nim udział około 200 osób.

Drugie Sympozjum „Urazy świeże i przeciążeniowe tkanek miękkich oraz złamania zmęczeniowe w sporcie” odbyło się w grudniu ubiegłego roku. Jego współorganizatorami byli PKOl, PZLA, COMS oraz Zakład Biomedycyny i Genetyki Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz Klinika Rehabilitacji i Medycyny Fizykalnej UM w Łodzi. Sympozjum było włączone w cykl wydarzeń wpisanych w obchody 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego odbywających się pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Patronat Honorowy nad Sympozjum sprawowały ponadto: Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Sportu, Narodowy Fundusz Zdrowia - Łódzki Oddział Wojewódzki w Łodzi, Wojewoda Łódzki, Marszałek Województwa Łódzkiego oraz Prezydent Miasta Łodzi. W Sympozjum wzięło udział około 400 wykładowców, słuchaczy oraz gości z kraju i zagranicy.

Plany na przyszłość

O planach na przyszłość wspomina Eliza Krochmalska - Prezes ds. Rozwoju Grupy, wskazując na nowe obszary działania, wśród których można wymienić przede wszystkim terapie biologiczne, których sukces w ortopedii i neurologii stał się impulsem do ich wdrożenia w obszarze medycyny estetycznej w Klinice Medycyny Estetycznej i Laseroterapii „Velvet Clinic” - będącej częścią grupy.

Pani Prezes dodaje, że współpraca lekarzy różnych dziedzin medycyny oraz stosowanie terapii łączonych są gwarancją skuteczności i bezpieczeństwa, co jest nadrzędnym celem dla całej grupy „Medical Magnus Center”.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki