Metoda "na członka rodziny". Oszukana 77-latka pojechała taksówką z Krakowa do Łodzi

  • Dziennik Łódzki

mek

Oszukana 77-letnia kobieta, taksówką pojechała z Krakowa do Łodzi. Tu straciła wszystkie swoje oszczędności.
 Wojciech Matusik / archiwum Polska Press

O oszustwie poinformowali krakowscy policjanci. Jak podają w komunikacie, na telefon stacjonarny należący do 77-letniej mieszkanki Krakowa, zadzwoniła kobieta podająca się za jej siostrzenicę. Następnie zatelefonował do niej mężczyzna, który przedstawił się jako funkcjonariusz CBŚP.

- Fałszywy policjant poinformował ją o próbie kradzieży jej oszczędności znajdujących się na koncie - czytamy w policyjnym komunikacie. - Aby zapobiec utracie pieniędzy, kobieta - uczestnicząc „w tajnej akcji Policji” - udała się do placówki w której podjęła środki.

"Policjant" wskazał kobiecie miejsce, w które ma udać się ze swoimi pieniędzy. 77-latka wzięła taksówkę, po czym pojechała nią z Krakowa... do Łodzi. Tam, do kosza na śmieci włożyła 18 tys. złotych. Łączne straty kobiety - razem z rachunkiem za taksówkę - wyniosły przeszło 20 tys. złotych.

Zobacz też:

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

07.02.2019, 13:51

Szkoda, że nie powiedziała o tym kierowcy z którym jechała do łodzi . No i złodzieje wyprzedzili Rydzyka , bo gdyby nie złodzieje to nie do łodzi , ale do Torunia zawiozła by tą kasę .

07.02.2019, 09:26

no?

07.02.2019, 09:25

I głosowała na PiS.

07.02.2019, 08:44

U ciebie nie ma czym sterować

07.02.2019, 08:43

Gdyby rządził Tusek kazał by jej pracować, może była by kasjerką i całą kasę wrzuciła by do kosza .

07.02.2019, 06:21

Ruchał twoją babke a teraz matke ,a ja twoją dziewczyne

07.02.2019, 01:41

Ty z pewnością kulturą nie dorastasz tej Pani do pięt. Wiesz dlaczego? Bo jesteś zwykłym prostakiem.

06.02.2019, 23:49

Z Łodzi do Warszawy na lotnisko w dzień wychodzi ok 500 PLN z licznika. Pani wsiada, mówi proszę do Łodzi, nie umawia się na cenę to może tyle wyjść. I nie jest to SKANDAL, tylko brak umówienia się na daną kwotę. Ja bym powiedział 900 + bramki i obiad z dobrą kawą. Jeśli klient się nie umawia, po co dawać prezenty? Jadę zgodnie z licznikiem, chyba każdy kto prowadzi biznes, cieszy się jak nie trafi się jakiś Arab który się targuje.

06.02.2019, 23:44

Dziennik Łódzki za taki tytuł powinien zostać pozwany, bo jak widać debil nie zrozumie i napisze komentarz że stary ubek się oblowil. Stara baba jest głupia, jeśli zapłaciła więcej niż ilość km x 2 + bramki w jedną i drugą stronę i napiwek na porządny obiad i kawę. Jeśli jechała zgodnie z licznikiem mogło tak wyjść jak w art i nikt nikogo nie okradł... To że uber pojedzie taniej, nie znaczy że każdy jest debilem i będzie kogoś wozil za darmo - uber kierowca zazwyczaj omija ZUS i US a z km na czysto zostaje mu 0,30 PLN, mnie bez zusow i podatków zostaje ponad 1 PLN, różnica w cenie za km u mnie to ok 0,40 PLN - uber wychodzi najmarniej 1,55 km, realnie może wyjść na poziomie 1,80 km - czyli tyle, ile kosztuje legalna taksówka. Dziękuję i do widzenia.

06.02.2019, 23:31

Ostrzegam. Organizacje przestępcze dysponują technologiami do sterowania ludzkim umysłem.

06.02.2019, 23:19

Jurna baba!

06.02.2019, 23:18

A twoją ktoś osrał.
I tak powstałeś...

06.02.2019, 21:46

Bo sobie od 40 lat odkładała po kilka groszy palancie to miała.Nie strasz skarbówką,co ty z PiSu jesteś?

06.02.2019, 21:34

leszcze są po to, aby ich dymać!!Dobrze, że wydymali to babsko!Teraz skarbówka winna , do niej, zawitać z pytaniem: skąd miała pieniądze i dać domiar.

06.02.2019, 18:38

stary ubek zrobił kurs życia

06.02.2019, 18:04

proszę o pomoc

pomagam.pl/andrzejkulis

06.02.2019, 18:02

glupich nie sieja itd

06.02.2019, 17:30

Miał jej dać kasę na skrobankę ale skąpił i się taki przygłup jak ty wykluł . Nic dziwnego - po dziwce i stefanie , obrzydlistwo .

06.02.2019, 16:20

Nie to miała być składka na Kijowskiego. Jechala bronić demokracji

06.02.2019, 16:18

Czytaj uwaznie łączny moze po drodze gdzieś się zatrzymywała coś kupowała tego nie napisali a ty juz klapki na oczach

06.02.2019, 15:51

Jak wydymał jak wszystkich Polaków!Skandal !

06.02.2019, 15:26

Raczej od Radia Maryja