Miasto 44 i Aleks, czyli kino w Łodzi

  Miasto 44 i Aleks, czyli kino w Łodzi

  Dariusz Pawłowski

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  W Łodzi ruszają zdjęcia do kolejnego sezonu "Komisarza Aleksa".
  1/2
  przejdź do galerii

  W Łodzi ruszają zdjęcia do kolejnego sezonu "Komisarza Aleksa". ©materiały prasowe

  W Łodzi znowu mijają się ekipy filmowe. Jeszcze do niedzieli potrwają zdjęcia do kinowej produkcji "Miasto 44" w reż. Jana Komasy, a kilka dni temu w Arturówku rozpoczęto realizację czwartego sezonu telewizyjnego serialu "Komisarz Aleks".
  Akcja "Miasta 44" rozgrywa się w okresie Powstania Warszawskiego, w Łodzi powstaje kilka kluczowych scen do tego obrazu, m.in. zbiórka i przysięgi przed Godziną "W", w najbliższą sobotę przy ul. Roosevelta realizowana będzie scena w banku. W rolach głównych występują: Józef Pawłowski (Stefan), absolwentka PWSFTviT Anna Próchniak (Kama) i Zofia Wichłacz (Biedronka). Jak zapowiadają twórcy, film ma być historią miłosnego trójkąta, którego scenerią są okupacja i powstańcze walki. Premiera zaplanowana jest na 1 sierpnia przyszłego roku, w 70. rocznicę powstania. Pierwszy pokaz ma się odbyć na Stadionie Narodowym.

  O ile "Miasto 44" to na razie wielka niewiadoma, o tyle doskonale wiemy, czego możemy się spodziewać po "Komisarzu Aleksie". W rolach głównych występują Antoni Pawlicki, Ireneusz Czop z Teatru im. S. Jaracza w Łodzi oraz Magdalena Walach. Oczywiście na ekranie zobaczymy również dwa owczarki niemieckie, Rocky'ego i Wafla, którewcielają się w Aleksa. Nowością ma być postać Julki, siostry głównego bohatera, komisarza Michała Orlicza, która niespodziewanie pojawi się w Łodzi.
  Zdjęcia w Łodzi do serialu będą realizowane jeszcze w lipcu. Film zobaczymy w TVP jesienią, a wystąpią w nim również m.in. Roma Gąsiorowska, Marieta Żukowska, Cezary Łukaszewicz, Andrzej Andrzejewski.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  hmm

  XYZ (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 19 / 30

  W Komisarzu Aleksie powinnni sie postarac i pisac lepsze scenariusze, bo rsezta jest OK, ale niestety dialogi i scenariusz to dno. W akżdym odcinku jest pare absurdalnych decyzji.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Aleks

  łodzianin (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 19

  Po odejściu Wesołowskiego serial stanął na nogi i daje radę. Dialogi są trochę lepsze, scenariusz jest jednak oparty na austriackim i nie można tego zmieniać. Kuleją troszkę realizatorzy i ci, co...rozwiń całość

  Po odejściu Wesołowskiego serial stanął na nogi i daje radę. Dialogi są trochę lepsze, scenariusz jest jednak oparty na austriackim i nie można tego zmieniać. Kuleją troszkę realizatorzy i ci, co adaptują scenariusz na polskie realia, gdyż czasem dialogi są drętwe. Na szczęście Pawlicki uratował ten serial, który obecnie zasługuje na oglądanie.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo