Miedź - Widzew 1:0. Jak Widzew mógł nie wykorzystać takiej okazji! Nie strzelił karnego! Na awans trzeba poczekać

(dk, ww)
Dziś wielki mecz Miedź - Widzew. Czy łodzianie wywalczą dziś awans do ekstraklasy? Początek spotkania o godz. 12:40. Zapraszamy na relację na żywo z meczu Miedź Legnica - Widzew łódź.

Miedź Legnica - Widzew Łódź relacja na żywo

strona wymaga odświeżania

MIEDŹ LEGNICA1
WIDZEW ŁÓDŹ0

Koniec meczu. Widzew nie wykorzystał wielkiej szansy, wypuścił z rąk wielką okazję awansu do ekstraklasy. Najpierw Letniowski nie wykorzystał karnego. W następnej akcji gospodarze przeprowadzili kontrę i strzelili zwycięską bramkę. Widzew musi wygrać z Podbeskidziem w Łodzi, albo liczyć, że Arka nie wygra z Sandecją. Ciężko idzie Widzewowi walka o awans do ekstraklasy
90+4 min. Drzazga w dogodnej sytuacji nie trafił w bramkę
90+3 min. Danielak strzelał, Abramowicz broni
90+2 min. Gospodarze atakują, Widzew już nie wierzy w sukces
90+1 min. Sędzia przedłużył mecz o 4 minuty
90 min. Atakował Makuch, został zablokowany
89 min. Garcia chciał nabrać sędziego na jedenastkę. Arbiter dobrze widział całą sytuację
88 min. Kita strzelał z prawej strony wysoko ponad bramką
87 min. Zmiany w Widzewie. Schodzą Terpiłowski i Lipski , wchodzą Guzdek i Kita
85 min. Zmiany w Miedzi. Schodzą Chuca, Zapolnik i Dominguez, wchodzą Lehaire, Drzazga, Garcia
82 min. Zmiana w Widzewie: Hansen za Zielińskiego
81 min. GOL DLA MIEDZI. Po rogu dla Widzewa kontrę Miedzi rozpoczął Abramowicz. Wybitą piłkę przejął Dominguez podał do Śliwy, ten zagrał na wolne pole do Chuki, który w sytuacji sam na sam pokonał Ravasa. Obrońcy Widzewa gonili gospodarzy, ale nie dali rady
81 min. Kun znów zaatakował z lewej strony, strzelił na bramkę Miedzi, Abramowicz znów spisał się świetnie
79 min. Letniowski strzelił silnie, lecz czytelnie, ale Abramowicz broni!
77 min. KARNY DLA WIDZEWA. Hoogenhout sfaulował Kuna.
75 min. Terpiłowski popełnił prosty błąd, wybił piłkę na róg. Po dośrodkowaniu pierwszy błąd Ravasa, minął się z piłką, bez konsekwencji
72 min. Wreszcie efektowna akcja Widzewa. Dobry strzał Pawłowskiego, wybił Abramowicz
70 min. Kolejny faul i kolejna żółta kartka - tym razem dla Lipskiego
68 min. Róg dla Widzewa. Obrońcy Miedzi wybili piłkę. Makuch szybko ruszył do kontry, Stępiński go faulował i został ukarany żółtą kartką
67 min. Pawłowski faulowany prze narożniku pola karnego. Strzał Pawłowskiego w mur. Szkoda
66 min. Obrońcy Widzew nie pozwolili strzelić Makuchowi głową po dośrodkowaniu z wolnego
63 min. Letniowski popisał się słabym centrostrzałem, łapie Abramowicz
61 min. Zmiana w Widzewie: Letniowski za Gołębiowskiego
60 min. Bezbłędnie gra Ravas, łapie kolejne groźne dośrodkowanie gospodarzy
58 min. Będą zmiany w Widzewie
56 min. Kun strzelał zza pola karnego, znów broni bramkarz Miedzi
55 min. Danielak strzelił po ziemi, Abramowicz łapie
52 min. Znów Ravas wyjaśnia sytuację szybkim wyjściem
50 min. Paweł Zieliński strzelał lewą nogą zza narożnika pola karnego, bramkarz Miedzi broni
48 min. Kolejna akcja gospodarzy. Makuch zaatakował, strzelał Śliwa, broni Ravas
46 min. Pawłowski faulowany w środku pola
Początek drugiej połowy. Obie drużyny bez zmian.
Koniec pierwszej połowy. Widzew miał szczęście, że utrzymał wynik bezbramkowy. Doskonale gra w bramce łodzian Ravas. Widzewiacy nie zagrozili ani razu bramce gospodarzy. W strzałach Miedź wygrała pierwszą połowę 11:1, posiadanie piłki 65:35 dla Miedzi. Czy przy takiej postawie Widzew może wygrać?
45+5 min. Dominguez ponad bramką
45+5 min. Gospodarze rozklepali obronę Widzewa, strzał Chuki broni Ravas
45+3 min. Zapolnik strzelił nożycami ponad bramką Widzewa
45+2 min. Róg dla Miedzi. Ravas piąstkuje
45+1 min. Sędzia doliczył pięć minut. Gołębiowski faulowany
44 min. Makuch z powietrza i półobrotu strzelił ponad bramką Widzewa
43 min. Za mocno Terpiłowski do Zielińskiego
42 min. Znów Ravas wyjaśnia sytuację we własnym polu karnym
40 min. Bardzo groźnie pod bramką Widzewa po główkach Makucha i Zapolnika. Ravas łapie piłkę na linii bramkowej.
39 min. Hanousek efektownie zatrzymał Makucha
37 min. Wolny dla Miedzi 40 m od bramki Widzewa. Po wrzutce widzewiacy wybijają na aut
35 min. Terpiłowski wybił piłkę na róg. Po dośrodkowaniu Mijušković strzelał z linii pola karnego, Ravas broni ten słaby strzał
33 min. Widzew czeka na kontrę, Miedź rozgrywa ataki pozycyjne
26 min. Niecodzienna sytuacja: Matuszek wpadł na sędziego i ucierpiał - leży na murawie. Matuszek doznał złamania nos ai musi zejść z boiska. W jego miejsce Hamza Bahaïd
24 min. Dobre podanie Hanouska do Danielaka, ale Martinez zdjął piłkę z nogi widzewiaka, stojącego na linii pola karnego
23 min. Zmiana w Miedzi: Hoogenhout za Azikiewicza
20 min. Lipski faulował Matuszka w odległości 20 m od bramki Widzewa. Łodzianie czujni w obronie.
17 min. Wolny dla Widzewa na wysokości pola karnego Miedzi. Po dośrodkowaniu Pawłowskiego obrońcy Miedzi wybili piłkę
15 min. Zieliński strzelał na bramkę Miedzi, piłka po rykoszecie wyszła na róg. Bardzo złe dośrodkowanie
14 min. Terpiłowski do Danielaka, widzewska dziewiątka na spalonym
12 min. Błąd Nowaka przy wyprowadzaniu piłki, bez konsekwencji
9 min. Doskonałe wykonanie wolnego. Lipski prostopadle do Pawłowskiego, szkoda, że Bartek kiwał zamiast strzelać
8 min. Ravas ubiegł Makucha i złapał piłkę
7 min. Ravas łapie piłkę wrzuconą płasko w pole karne Widzewa
5 min. Pawłowski wyrwał się z oblężenia, był na spalonym
3 min. Kolejna groźna akcja pod bramką Widzewa. Na szczęście Śliwa strzelił na wiwat. Mogło być 2:0 dla Miedzi
3 min. Miedź non stop gra na połowie Widzewa
1 min. Ależ groźna sytuacja. Zapolnik był sam na sam z Ravasem, ale strzał z ostrego kąta obronił widzewski bramkarz
1 min. Gramy

Godz. 12:40. Piłkarze Widzewa ustawili na boisku szpaler dla wychodzących na plac graczy Miedzi. Kapitan Miedzi dostał kwiaty od Patryka Stępińskiego. Widzewiacy zagrają w czerwonych barwach, Miedź w niebieskich koszulkach i białych spodenkach.

Godz. 12:36. Trener Widzewa Janusz Niedźwiedź: - To jeden z najbardziej emocjonujących dni w mojej karierze. Nie możemy się doczekać tego meczu. Mamy swój plan na to spotkanie. Doceniam Miedź, ale chcemy wygrać. Są trzy zmiany, jedna wymuszona, nie ma z nami Fabio Nunesa. To moment dla wszystkich, żeby pokazali co potrafią. Jest tu wielka feta, byłoby pięknie, gdybyśmy dzisiejszym meczem zasłużyli na szacunek naszych kibiców.

Godz. 12:35. Trener Wojciech Łobodziński zaprezentował się wyjątkowym stroju. - Długo mnie musieli namawiać, bym założył koszulę. Mamy święto, jest lekkie rozluźnienie, ale nikt nie ma zamiaru odpuszczać rywalowi. Podchodzimy do meczu normalnie. Nie będę wpuszczał rezerwowych. Nie mówmy jeszcze o przyszłości, poświętujmy ten awans.

Godz. 12:32. W Legnicy piękna pogoda, piękna murawa i pełny stadion z kompletem widzów.

Godz. 12:30. Widzewowi kibicują nie tylko łodzianie. Ekstraklasa jest uboższa bez Widzewa, co podkreślił w programie Stan Futbolu były piłkarz Legii Wojciech Kowalczyk. Mecze Legii z Widzewem to były klasyki ekstraklasy. Czy obejrzymy taki mecz już jesienią tego roku! Jesteśmy pewni, że tak!

Godz. 12:25. Widzew grał w Legnicy trzykrotnie i nigdy nie wygrał. Uległ 1:4 w 1990 roku i 1:6 w 2016 oraz zremisował 1:1 w 2020 roku. Czas na pierwsze zwycięstwo łodzian.

Godz. 12:20. Bukmacherzy Fortuny stawiają na wygraną Miedzi. Za 1 złotówkę postawioną na gospodarzy można wygrać tylko 2,36. Kurs na remis: 1:3,32, a na wygraną Widzewa 1:3,15. Obstawić można też dokładny wynik: 1:0 - kurs 7,40, 0:1- 8,70, 0:4 - 70 złotych.

Godz. 12:15. Mecz Miedzi z Widzewem sędziuje Tomasz Musiał z Krakowa. To syn medalisty mistrzostw świata 1974 Adama Musiała. Prowadził w tym sezonie jeden mecz Widzewa, wygrany w Sosnowcu z Zagłębiem 2:1. Podyktował dla łodzian jedenastkę wykorzystaną przez Pawła Tomczyka. To sędzia ekstraklasy, najczęściej prowadził mecze Legii, Jagiellonii i Radomiaka.

Godz. 12:10. Wielkie świętowanie ma trwać przed, w trakcie i po meczu Miedzi z Widzewem. Po meczu, jeśli kibice nie wybiegną na murawę, by zedrzeć z piłkarzy koszulki, przewidziana jest dekoracja Miedzi z udziałem oficjeli z Fortuny Pierwszej Ligi i Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. Może się jednak tak zdarzyć, że cieszyć się będą nie tylko Miedziowi, którzy już mają zapewniony awans, ale także piłkarze Widzewa i ich kibice, których oficjalnie na meczu w Legnicy być nie może.

Godz. 12:05. Widzew po raz ostatni w najwyższej klasie zagrał 31 maja 2014 roku. Zremisował wtedy w Lubinie z Zagłębiem 3:3, ale mecz został zweryfikowany jako walkower dla Widzewa. Mimo to Widzew spadł z ekstraklasy.