Międzynarodowy Festiwal Tanga w Łodzi

  Międzynarodowy Festiwal Tanga w Łodzi

  Dariusz Pawłowski

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Sebastian Jimenez i Maria Ines Bogado
  1/2
  przejdź do galerii

  Sebastian Jimenez i Maria Ines Bogado ©materiały prasowe

  W Łodzi rozpoczyna się w czwartek III Międzynarodowy Festiwal Tanga Łódź Tango Salon Festival. Impreza potrwa do niedzieli.
  Festiwal to nie tylko forma propagowania tanga, ale również okazja do podejrzenia mistrzów tego tańca z samego centrum światowego tanga. Do Łodzi przyjeżdżają czołowi reprezentanci tango salon, którzy poprowadzą warsztaty i wezmą udział w conocnych milongach, czyli spotkaniach z tangiem argentyńskim.

  Pierwsza z milong już w czwartek, w Domu Towarzystwa Kredytowego przy ul. Pomorskiej 21. Rozpocznie się ona o godz.
  21 wraz z otwarciem festiwalu i potrwa do około czwartej rano. Goście będą mieli okazję zobaczyć pokaz tanga w wykonaniu Sebastiana Jimeneza i Marii Ines Bogado, którzy do Polski przyjechali po raz pierwszy.

  Sebastian Jimenez naukę tańca rozpoczął od argentyńskiego folkloru, w wieku czterech lat. Jako dziesięciolatek odkrył tango i... przepadł na dobre. Od 14 roku życia pobiera lekcje u legendarnej pary maestros tango salon, Carlosa Pereza i Rosy Forte. Z Marią Ines Bogado tańczy od końca 2007 roku, ucząc i dając pokazy na najbardziej eleganckich milongach Buenos Aires.

  W roku 2010, wraz z osiągnięciem pełnoletności Sebastiana, para wzięła udział w Światowych Mistrzostwach Tango Salon, które od razu wygrali. Sebastian został najmłodszym laureatem w historii tego wydarzenia. Obecnie podróżują po świecie, wystąpili m.in. w różnych krajach Europy, Turcji, Japonii, Korei i Kanadzie.

  Podczas kolejnych dni festiwalu w Łodzi wystąpią także Sebastian Achaval i Roxana Suarez, najbardziej uznani przedstawiciele tzw. młodego tango de salon; Juan Martin Carrara i Stefania Colina, międzynarodowi mistrzowie tanga z roku 2009 oraz Javier Rodriguez, dla wielu współczesna ikona tanga i Noelia Barsi.

  Festiwal zwieńczy niedzielny, galowy koncert w Teatrze Muzycznym (początek o godz. 19), podczas którego wystąpią rosyjska grupa Solo Tango Orquesta i Ariel Ardit, jeden z najważniejszych współczesnych śpiewaków tanga, znany jako El Cantor de Buenos Aires.

  Szczegóły programu festiwalu na stronie tangosalon.pl.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  h

  j (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  super

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo