Międzynarodowy Festiwal Teatralna Karuzela w Łodzi. Atrakcja...

  Międzynarodowy Festiwal Teatralna Karuzela w Łodzi. Atrakcja dla całych rodzin

  Katarzyna Lubińska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  27 maja łódzki Międzynarodowy Festiwal Teatralna Karuzela po raz siódmy zaprosi widzów w każdym wieku. Impreza potrwa do 3 czerwca.
  Międzynarodowy Festiwal Teatralna Karuzela w Łodzi. Atrakcja dla całych rodzin

  ©Grzegorz Gałasiński

  Siódmą edycją wydarzenia, organizowanego przez łódzki Teatr Pinokio, jego twórcy nawiązują do trwającego Roku Awangardy i stawiają na nowatorską stronę teatru, czerpiąc z różnych dziedzin sztuki: improwizacji, wideoartu, performance, działań społecznych czy muzyki eksperymentalnej. Przykładem nietypowego spektaklu będzie „DOoKOŁA” - przedstawienie poznańskiej Art Stations Foundation, gdzie mali widzowie i ich rodzice zaproszeni będą do aktywnego uczestnictwa i wejścia na scenę.

  Zobacz:Konfrontacje Teatrów Młodzieżowych Centrum w Łodzi

  Tegoroczne hasło festiwalu to „Kto ty jesteś?” - przewodnimi tematami będą więc tożsamość narodowa i patriotyzm.
  Spektakle i działania mają zachęcić młodych widzów do samodzielnej refleksji. Podkreślenie narodowej przynależności nie oznacza, że nie znajdziemy na Karuzeli międzynarodowych akcentów - oprócz spektakli teatrów z całej Polski, będzie można zobaczyć m.in. „Opowieść o Wani i tajemnicach rosyjskiej duszy” z rosyjskiego teatru Karlsson Haus, francuską „Miravellę” oraz widowisko „Zardzewiałe gwoździe i inni bohaterowie” z Holandii. Pośród atrakcji wychodzących poza schemat teatralnego przedstawienia będzie m.in. interdyscyplinarny blok edukacyjny, a w nim warsztaty, filmy i koncerty. W przestrzeń sztuki awangardowej i gorący temat migracji wpisują się postaci Franciszki i Stefana Themersonów. Ich eksperymenty fotograficzne były inspiracją przy tworzeniu programu.

  Czytaj:"Semele" w Teatrze Wielkim w Łodzi

  Organizatorom zależy na tym, by wydarzenie miało charakter familijny, a uczestnicy- dzieci i dorośli, mogli spędzić jak najwięcej czasu razem, program zaś ma im w tym pomóc. Festiwal potrwa od 27 maja do 3 czerwca.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo