Międzynarodowy Turniej Giganci Siatkówki w Wieluniu. Skra Bełchatów przegrała z Berlin Recycling Volleys [FOTO]

Ewa Misiak
Turniej siatkówki w Wieluniu
Turniej siatkówki w Wieluniu Ewa Misiak
Siatkarze PGE Skry Bełchatów w ramach przygotowań do najbliższego sezonu Polskiej Ligi Siatkówki zmierzyli się towarzysko z Berlin Recycling Volleys podczas IX edycji Międzynarodowego Turnieju „Wielton Giganci Siatkówki” – Wieluń 2018.

Pierwszy set chociaż odbył się spokojnie to jednak ze zdecydowana przewagą polskiej reprezentacji. Po kontrach Mariusza Wlazłego PGE Skra Bełchatów zakończyła tę część spotkania z wynikiem 25:21.

Z drugim setem przyszło rozczarowanie kibiców gdyż niemiecka reprezentacja systematycznie zdobywała przewagę i nawet zmiana rozgrywającego w polskim zespole nie pomogła nadrobić sporej straty. Ten set zakończył się z wynikiem 25:15 dla Berlin Recycling pomimo drugiej już w tym sezonie kontuzji przyjmującego Moritza Reicherta.

Trzeci set pomimo, że PGE Skra zaczęła się lepiej prezentować to i tak uległa i zakończyła go z wynikiem 23:25. Czwarty set dał nadzieję kibicom, gdyż po świetnych serwach Mariusza Wlazłego Polacy nie oddali już punktów zwyciężając 25:22.

Wszelkie nadzieje rozwiał ostatni set, tie-break. Siatkarze Berlin Recycling Volleys po uzyskaniu przewagi nie dali już szans siatkarzom PGE Skry. Po efektownym ataku Egora Bogacheva i bloku na Ebadipurze set zakończył się z wynikiem 8:15 dla niemieckich siatkarzy.

Tym samym całe spotkanie PGE Skra Bełchatów vs Berlin Volleys Recycling bardzo rozczarowało polskich kibiców, którym trudno było przyjąć do wiadomości wynik meczu z porażką Skry 2:3. Podobnie było w niedzielę. PGE Skra Bełchatów przegrała z VfB Friedrichshafen 0:3.