Międzynarodowy Turniej Rycerski w ten weekend w Łęczycy

  Międzynarodowy Turniej Rycerski w ten weekend w Łęczycy

  Katarzyna Sulima

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Międzynarodowy Turniej Rycerski w ten weekend w Łęczycy
  1/2
  przejdź do galerii

  ©Jarosław Kosmatka/archiwum

  Średniowieczni rycerze, łucznicy, damy dworu, rzemieślnicy oraz kupcy przyjadą na łęczycki zamek, aby wziąć udział w XV Międzynarodowym Turnieju Rycerskim.
  W sobotę i niedzielę miasto będzie gościć nie tylko średniowiecznych wojów, ale także turystów, którzy przyjeżdżają na tę imprezę z wielu zakątków Polski. Dwudniowe zmagania rycerzy rozpocznie turniej konny. Publiczność obejrzy również turniej łuczniczy, pokaz włoskiej sbandietori, czyli żonglerki chorągwiami oraz pokaz broni palnej i plebejskiej.

  Publiczność będzie mogła zapoznać się z musztrą ciężko-zbrojnych halabardników w strojach z XV w. i poznać siłę rażenia łuków angielskich, których strzały przebijały kolczugi i grube pancerze noszone przez rycerzy.

  Widzowie będą mogli także wziąć udział w ciekawych warsztatach: strzelania z łuku, żonglerki chorągwiami , rzemieślniczych oraz tanecznych.

  - Scenariusz imprezy oparty jest na późnośredniowiecznych turniejach rycerskich, przedstawiających kunszt rzemiosła rycerskiego oraz piękno i wartości, jakie są wspólnym dziedzictwem kulturowym Europy - wyjaśnia Andrzej Borucki, dyrektor Muzeum w Łęczycy, organizator turnieju.

  Wokół zamku rozstawione zostaną średniowieczne kramy, na których dorośli i najmłodsi będą mogli kupić turniejowe pamiątki. Na gości czekać będą stoiska gastronomiczne, które kusić będą staropolskim jadłem.

  Impreza rozpocznie się w sobotę o godz. 11.11 paradą rajców miejskich na placu Tadeusza Kościuszki przed ratuszem miejskim.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo