Mieszkańcom remontowanej kamienicy sufit sypie się na głowę...

  Mieszkańcom remontowanej kamienicy sufit sypie się na głowę [ZDJĘCIA]

  Jolanta Baranowska

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Mieszkańcom remontowanej kamienicy sufit sypie się na głowę [ZDJĘCIA]
  1/9
  przejdź do galerii

  ©Krzysztof Szymczak

  Lokatorzy miejskiej kamienicy przy ul. Sterlinga 9 twierdzą, że przez dziury w suficie widzą mieszkanie na wyższym piętrze, a z sufitu sypie im się tynk. Od marca w tym budynku trwa modernizacja w ramach miejskiego programu "Mia100 kamienic". Tymczasem ludzie narzekają, że nie dostali do władz Łodzi żadnej sensownej propozycji przeprowadzki.
  Budynek przy ul. Sterlinga 9 od marca przechodzi kompleksowy remont. Fundamenty mają być odwilgocone. Kamienica będzie podłączona do miejskiej sieci ciepłowniczej. Dach będzie wyremontowany, stropy wzmocnione i częściowo wymienione. Także klatki schodowe i brama mają przejść remont .Odnowiona zostanie zabytkowa elewacja. Wymienione będą okna i drzwi. Nieruchomość ma być ogrodzona i docieplona. Prace mają kosztować 7 mln zł.


  Z kamienicy wyprowadzono już większość lokatorów, ale kilka rodzin nadal mieszka na placu budowy.

  - Tak wyglądał nasz stołowy pokój kilka dni temu - mówi jeden z lokatorów mieszkania komunalnego przy ul. Sterliga 9 (imię i nazwisko do wiadomości redakcji) i pokazuje zdjęcie podłogi zasypanej gruzem. - Jedliśmy śniadanie, gdy zaczął odpadać tynk z sufitu, a przez dziury w suficie zobaczyliśmy mieszkanie nad nami.

  Dziury w suficie mają też lokatorzy innego mieszkania w tej kamienicy. Tynk odpadł we wszystkich pomieszczeniach w lokalu.

  - Największe dziury są w łazience - mówi lokator mieszkania (dane do wiadomości redakcji). - Widać przez nie mieszkanie nad nami.

  Mimo, że w lokalach piętro niżej mieszkają jeszcze ludzie - na wyższym piętrze zrywane są podłogi i prowadzone remonty.

  - Gdy robiono jeden z balkonów zalano sufit w naszym mieszkaniu - dodaje inna lokatorka. - Na podwórku non stop pracuje ekipa remontowa. Na klatkach schodowych jest jakiś piach czy żwir. Nie nadążymy sprzątać w mieszkaniach.

  Lokatorzy liczyli, że urząd miasta da im mieszkania, by mogli się przeprowadzić.

  - Dostaliśmy trzy propozycje - mówi lokator kamienicy. - Wszystkie były albo w ruderach, albo same lokale nie nadawały się do zamieszkania: grzyb, przeciekające sufity lub widok na rozpadające się komórki. Tymczasem my mamy wyremontowane mieszkanie.

  Czy po trzech propozycjach przeprowadzki lokatorów czeka sądowa eksmisja?

  - Jeśli rzeczywiście lokatorzy dostali propozycje zdecydowanie odbiegające od stanu ich dotychczasowego mieszkania - będziemy z nimi rozmawiać o innym mieszkaniu - mówi Tomasz Piotrowski, p.o. dyrektora biura prezydenta Łodzi. - Jesteśmy w szczytowym momencie projektu "Mia100 kamienic" i przeprowadzamy bardzo wiele osób. Od 2011 r. z remontowanych budynków przeprowadziliśmy ponad 500 najemców. W 2014 r. planujemy 400 kolejnych wyprowadzek.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (5)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  xxcc

  ja (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 17 / 16

  Jaka władza taki kraj!!! nie dziwi nic...

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  xx

  x (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 18 / 14

  oj bidulki jeszcze im remontuja a ci jak dzieci. poziom artykulu zenada


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  to nie "im" remontują

  tst (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 5

  nie wiem czy wiesz ale nie ma szans na to by wrócić do starego lokalu w budynku objętym tym śmiesznym programem..


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  im też

  a (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 8

  Jest absolutnie szansa na powrót, przed rozpoczęciem remontu przeprowadzane są ankiety, w których najemca deklaruje czy po wykonaniu prac będzie chciał z powrotem zamieszkać w lokalu, chyba że...rozwiń całość

  Jest absolutnie szansa na powrót, przed rozpoczęciem remontu przeprowadzane są ankiety, w których najemca deklaruje czy po wykonaniu prac będzie chciał z powrotem zamieszkać w lokalu, chyba że projekt techniczny przewiduje znaczną przebudowę lokalu lub połączenie go z innym, wtedy faktycznie takiej możliwości nie ma.
  Inną sprawą jest to, że duża część ludzi rezygnuje z powrotu, ponieważ wykonanie remontu kamienicy wiąże się z podwyżką czynszu, na co część osób nie stać albo po prostu nie chcą aż tak wysokiej stawki, ale w takim wypadku jest to zawsze indywidualna decyzja najemcy, a nie narzucona decyzja przez miasto.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ehh te cegiełki przedwojenne

  jasko (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 16 / 13

  dom to nie wieczność, nie ma co się pocić. Przez jakiś chory sentyment do starych cegieł może zginać pare osób.. Większym problemem będa blokowiska, które już defakto swój okres żywotności...rozwiń całość

  dom to nie wieczność, nie ma co się pocić. Przez jakiś chory sentyment do starych cegieł może zginać pare osób.. Większym problemem będa blokowiska, które już defakto swój okres żywotności przekroczyły albo w krótce przekrocza i co będzie dalej? nikt nikogo nie wyrzuci, płyty będą odpadać a ludzie bedą winić miasto. no i stworzy się chora atmosfera zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo