Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Mieszkańcy osiedla Montwiłła-Mireckiego obronili skwer przy Jarzynowej przed budową bloku WTBS

Marcin Bereszczynski
Marcin Bereszczynski
Tak miał wyglądać blok WTBS przy Jarzynowej
Tak miał wyglądać blok WTBS przy Jarzynowej materiały prasowe UMŁ
Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska wycofała się z zamiaru przekazania działki przy Jarzynowej pod budowę bloku WTBS. Decyzję podjęła po spotkaniu z mieszkańcami, na które przyszło około dwustu osób, które w ostatnich tygodniach protestowały przeciwko tej inwestycji. Prezydent Łodzi zapowiedziała rozmowy z mieszkańcami o innym sposobie wykorzystania skweru.

Skwer między Jarzynową, Srebrzyńską i Jęczmienną ma pozostać terenem zielonym. Nie stanie na nim blok WTBS dla 78 rodzin. W czwartkowy wieczór odbyło się spotkanie prezydent Łodzi z łodzianami mieszkającymi blisko skweru. Po burzliwej dyskusji Hanna Zdanowska postanowiła odstąpić od budowy bloku, chociaż w planie było przekazanie kontrowersyjnej działki dla WTBS na sesji Rady Miejskiej w Łodzi, zaplanowanej na 18 kwietnia.

- Kompromis nie zawsze jest możliwy, a w 600-tysięcznym mieście niełatwo o rozwiązania, które spodobają się wszystkim, ale tam gdzie to jest możliwe trzeba rozmawiać i szukać porozumienia. Po spotkaniu z mieszkańcami podjęłam decyzję o zmianie planów co do budowy nowego bloku TBS przy ul. Jarzynowej. Teraz razem wymyślimy, jak zagospodarować ten teren - czytamy na profilu Hanny Zdanowskiej na Facebooku.

Osoby protestujące również podsumowały spotkanie na tym portalu.

- Victoria! Dziękujemy! Mamy słowo pani prezydent. 18 kwietnia działka nie zostanie przekazana WTBS. Z grupą 5 osób Miasto rozpocznie rozmowy nt. zagospodarowania skweru. Dziękujemy, że tak licznie przybyliście, że zaufaliście nam i że dzięki Waszym pytaniom udało się dojść do tego momentu. Przyszłość jest nadal niepewna, ale zyskaliśmy głos i podmiotowość. Jeszcze dwa tygodnie temu wszyscy nam mówili, że nie ma o co walczyć, że wszystko postanowione. Warto! - czytamy na profilu Łódzkiego Trójkąta Bermudzkiego, który zrzeszał protestujących.

Prezydent Hanna Zdanowska zaproponowała konsultacje, aby ustalić z mieszkańcami, jakie są ich oczekiwania na zagospodarowanie skweru.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki