18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Mieszkańcy Piotrkowskiej chcą mody i projektantów

Joanna Barczykowska
Na otwarcie "Showroom 87" przy ul. Piotrkowskiej przyjechał Michał Piróg i Bartosz Węglarczyk
Na otwarcie "Showroom 87" przy ul. Piotrkowskiej przyjechał Michał Piróg i Bartosz Węglarczyk Grzegorz Gałasiński
Mieszkańcy z "Piotrkowskiej 53" pozazdrościli tym spod "87". Też chcą w swojej kamienicy butik projektantów.

Mieszkańcy kamienicy przy ul. Piotrkowskiej 53 pozazdrościli tym, którzy mieszkają pod numerem 87. Też chcieliby mieć w swojej kamienicy butik z kolekcjonerskimi meblami, ubraniami lub dodatkami od projektantów. Postanowili nawet napisać w tej sprawie list do pani prezydent Hanny Zdanowskiej proponując jej zachęcenie projektantów i sprzedawców designerskich przedmiotów do otwarcia kolejnego showroomu pod numerem 53. Dziś tam znajduje się pub. Okazuje się jednak, że strategia "modnej" Piotrkowskiej najbardziej podoba się mieszkańcom tej ulicy. Wolą modne sklepy, niż lokale gastronomiczne.

Showroom 87 mieści się przy ul. Piotrkowskiej 87. Właściciele sklepu wygrali konkurs "Lokale dla kreatywnych", dzięki czemu mogą liczyć na bardzo preferencyjny czynsz - zaledwie 15 zł za metr kwadratowy. Lokal znajduje się w miejskiej kamienicy. To symboliczny powrót do pomysłu władz Łodzi, by na ul. Piotrkowską ściągnąć butiki projektantów. Miasto ma w swojej ofercie kolejne "Lokale dla kreatywnych".

- Zamierzam podpowiedzieć pani prezydent, gdzie można otworzyć następny showroom - pisze Jerzy Wyszywacz, prezes zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej przy ul. Piotrkowskiej 53. - W Pałacyku Miejskim, wzniesionym przez małżonków Hermana i Minę Konstadtów w 1885 roku. W lokalu mającym wejście od ulicy mieści się knajpa, a zachowanie gości nie dodaje prestiżu ulicy Piotrkowskiej. Ten lokal winien być, przy zastosowaniu preferencyjnych stawek czynszowych, wynajęty projektantom mody, biżuterii, osobom sprzedającym wyselekcjonowane antyki, ubrania projektantów i przedmioty wyposażenia wnętrz wysokiej klasy.

Mieszkańcy tej kamienicy chcieliby, by lokal wynająć firmom, które stworzą tam kolejny salon - zwany "Showroom 53". Takie sklepy, bardzo podobają się łodzianom. Okazuje się, że jest na to duża szansa. Urząd Miasta planuje wystawianie kolejnych lokali przy ul. Piotrkowskiej do konkursu "Lokale dla kreatywnych". Po remoncie urzędnicy będą się też starali przywrócić ulicy dawną świetność.

- Za nami już kilka konkursów "Lokale dla kreatywnych", a będą kolejne edycje. Cały czas zachęcamy twórców i projektantów do tego, żeby skorzystali z tej oferty. Preferencyjne stawki czynszów są do tego dobrą zachętą - mówi Bartłomiej Wojdak, dyrektor biura promocji UMŁ. - Duże działania promocyjne podejmiemy także po zakończeniu remontu na ulicy Piotrkowskiej. Będziemy się starali przywrócić jej dawny blask. Jednym z założeń jest sprowadzenie mody, designu i sztuki.

Showroom 87 to pierwsza tzw. przestrzeń kreatywna przy ul. Piotrkowskiej. Powstał dwa tygodnie temu, a już ma wielu sympatyków. W ofercie znajdziemy specjalnie wyselekcjonowane antyki, autorską biżuterię, ubrania od projektantów i elementy wyposażenia wnętrz. To ma być miejsce wyjątkowe, w którym oferta wciąż będzie się zmieniać. Na początek oprócz niezwykle rzadkich i pięknych antyków można tu obejrzeć kolekcję ubrań marki Polygon - Wojtka Onaka i buty Mellow Yellow.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki