Mieszkańcy Stoków chcą zatrzymać chirurgów w szpitalu im....

  Mieszkańcy Stoków chcą zatrzymać chirurgów w szpitalu im. Sonnenberga [ZDJĘCIA]

  Joanna Barczykowska

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Mieszkańcy Stoków chcą zatrzymać chirurgów w szpitalu im. Sonnenberga [ZDJĘCIA]
  1/9
  przejdź do galerii

  ©Grzegorz Gałasiński

  Przed szpitalem im. Sonnenberga w Łodzi stanęła w piątek grupka mieszkańców Stoków, którzy boją się pozbawienia ich chirurgów i ortopedów ze szpitala. Mieszkańcom przewodzili politycy PiS, a dołączyli do nich lekarze ze szpitala.
  Wszyscy przeciwstawiają się planom władz miasta, którzy chcą przekształcić szpital im. Sonnenberga w placówkę zachowawczą - chirurgię i ortopedię ma zastąpić oddział geriatrii, opieki paliatywnej i zakład opiekuńczo-leczniczy. Rozbudowany ma być też oddział interny.

  O tych planach władze miasta mówią od pół roku, ale do dziś nie podano żadnych konkretów, ani harmonogramu. Pracownicy boją się, że zostaną pozbawieni pracy z dnia na dzień. Władze ostatni raz spotkały się z lekarzami ze szpitala w marcu podczas komisji zdrowia.


  - W marcu poinformowałem pracowników szpitala i radnych o planach dotyczących szpitala im. Sonnenberga i nic się od tego czasu nie zmieniło. Miasta nie stać na utrzymanie kilku szpitali zabiegowych, a oddział chirurgii i ortopedii ze szpitala im. Sonnenberga nie spełnia standardów. Inwestujemy w nowy blok operacyjnych w szpitalu im. Jonschera, gdzie mają się znaleźć wszystkie oddziały zabiegowe. W szpitalu im. Sonnenberga powstaną, bardzo potrzebne w Łodzi ze względu na demografię, oddział geriatryczny i opieki paliatywnej - tłumaczy wiceprezydent Krzysztof Piątkowski.

  Na tą zmianę nie chcą się zgodzić mieszkańcy Stoków, dla których to jedyny zabiegowy szpital w okolicy. O miejsca pracy walczą też lekarze.

  - W ostatnim czasie zamknięto chirurgię w "Jordanie", a wcześniej w szpitalu im. Biegańskiego. Pozbycie się kolejnych 80 łóżek, bo tyle jest na chirurgii i ortopedii w szpitalu im. Sonnenberga, byłoby dla Łodzi dramatem - uważa Piotr Krysicki, lekarz ortopeda i przewodniczący związku zawodowego lekarzy w szpitalu im. Sonnenberga.

  Władze zapowiadają jednak, że decyzji nie zmienią. Kiedy podadzą konkrety? - Jestem w trakcie rozmów na temat cesji kontraktów na tych oddziałach z dyrektorem NFZ. Chcielibyśmy jeden z tych oddziałów przenieść jak najszybciej do szpitala im. Jonschera, by móc rozpocząć w tym miejscu remont. Mamy na to pieniądze, ale musimy mieć jeszcze zgodę NFZ. Nie jestem w stanie podać dziś dokładnych terminów, bo nie zależy to tylko ode mnie - tłumaczy Piątkowski.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (8)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Tylko referendum!!!

  pawsal (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 7

  Na szczęście zbieranie podpisów idzie dobrze. Zdążymy uratować ten szpital i inne placówki Służby Zdrowia... Nowe centrum Łodzi, Dworzec Fabryczny w ustalonym kształcie i całe nasze miasto!!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  NFZ

  Chochoł (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 7

  ''Tfurczy'' pomysł Niszczycielskiej Frakcji Zagłady

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  zatrzymać, ale po co?

  mieszkanka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 9

  @łodzianka: życzę Ci konieczności wstawienia np. endoprotezy. na Milionowej zaczekasz 3 lata, w Sonnenbergu niecały rok...


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  No właśnie, po co?

  łodzianka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 8

  Ale jeśli w trakcie tego protezowania dojdzie do ciężkiego krwotoku lub jeśli po zabiegu dojdzie np: do zatorowości płucnej to na Milionową nawet nie zdążysz dojechać, bo umrzesz po drodze w...rozwiń całość

  Ale jeśli w trakcie tego protezowania dojdzie do ciężkiego krwotoku lub jeśli po zabiegu dojdzie np: do zatorowości płucnej to na Milionową nawet nie zdążysz dojechać, bo umrzesz po drodze w karetce, bo nikt nie będzie miał technicznych możliwości udzielenia Ci pomocy na miejscu. O tym właśnie piszę. Leczenie bez żadnego specjalistycznego zaplecza jest po prostu prowizorką.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jedno ale...

  łodzianka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 22 / 16

  Dla Łodzi jednostka o profilu geriatryczno-paliatywnym jest absolutnie niezbędna. Bardzo dobrze, że zapadła taka decyzja.

  Mieszkańcy chcą zatrzymać oddział chirurgii, ale po co? Warunki w szpitalu...rozwiń całość

  Dla Łodzi jednostka o profilu geriatryczno-paliatywnym jest absolutnie niezbędna. Bardzo dobrze, że zapadła taka decyzja.

  Mieszkańcy chcą zatrzymać oddział chirurgii, ale po co? Warunki w szpitalu kiepskie, brak diagnostyki obrazowej z prawdziwego zdarzenia, brak możliwości skonsultowania w zakresie wielu innych specjalności, brak intensywnej terapii. Nie znam ani jednej osoby, która z potencjalnym wyrostkiem pojechałaby na ostry dyżur do Sonnenberga biorąc pod uwagę, że 10 minut drogi dalej jest Barlicki/MSW, a 15 min. - WAM.
  Ponadto, dzisiaj kwalifikuje się do zabiegów na tyle chorych i obciążonych pacjentów, że szpitale bez ww. zaplecza nie mają racji bytu.
  zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ostry dyżur

  mieszkanka Łodzi (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Mój mąż z podejrzeniem zapalenia wyrostka robaczkowego pojechał do szpitala Barlickiego- tam nie zszedł do niego nawet lekarz- podobno to "nie nasz rejon", a mieszkamy na Osiedlu Matejki....,...rozwiń całość

  Mój mąż z podejrzeniem zapalenia wyrostka robaczkowego pojechał do szpitala Barlickiego- tam nie zszedł do niego nawet lekarz- podobno to "nie nasz rejon", a mieszkamy na Osiedlu Matejki...., następnie pojechał do WAM- tam również usłyszał, ze nasz rejon jest na stokach.... Dopiero w Sonnenbergu przyjęto męża- o 12ej położony na łóżku, po 16ej już było po operacji.... zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ?

  ? (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 20

  Ludzie nie umierają że nie mają wiaterków. Umierają bo brak pieniędzy na chirurgów i lekarzy intensywnej terapii. A pani proponuję picie koperku włoskiego.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ale o so chozi??

  polonista (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 10

  Polska język, trudna język...

  Polecamy

  Menadżer Roku 2018

  Menadżer Roku 2018

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny