Mini Harasuto Cup. Pierwsze zawody karateków Harasuto w tym roku

1 lutego odbyły się pierwsze zawody Klubu Karate Harasuto w tym roku. Turniej miał miejsce w Koluszkach w szkole podstawowej nr 1 przy ul. Zagajnikowej 12. W zawodach brało udział 24 zawodników, zarówno z grupy początkującej jak i średniej.

Relacjonuje trener Janusz Harast: - Zawodnicy, którzy niedawno rozpoczęli swoją przygodę z karate toczyli bój przeciwko fantomowi, natomiast starsi wystartowali już w kumite. Czuć było w powietrzu, ze atmosfera była napięta, zawodnicy w pełnym skupieniu przystąpili do zawodów.

Podczas pierwszej konkurencji Fantom dziewczyn wyłoniliśmy zwycięzcę siostrzanego boju Hanię Grzelak, 2 miejsce zajęła Zuzanna Grzelak, a trzecie miejsca Hania Kucharska, Aleksandra Włodarczyk, Kiara Nowak i Liliana Kraśkiewicz .

Zaraz po dziewczynkach wystartowała konkurencja Fantom chłopcy, gdzie zwycięzcą został Jan Szymański, 2 miejsce zajął Damian Jasiński, trzecie miejsca Aleksander Papa, Wojtek Adamus, Tobiasz Łukasik, Juliusz Rogowski (nasz najmłodszy uczestnik).

Start na fantomach był dla wszystkich pierwszym startem w życiu, młodzi zawodnicy poradzili sobie bardzo dobrze, a uśmiechy nie schodziły im z twarzy. Uderzając fantomy posyłali w jego stronę przyjazne uśmiechy. Po rozdaniu pierwszych medali i pikujących pucharów nadszedł czas, żeby starsi wykazali się swoimi umiejętnościami podczas walk.

Tym razem pierwsi wystartowali chłopcy pełni energii i odwagi. Finał między Kuba Pietrasikiem i Hubertem Świderkiem wygrał Kuba, zgarniając złoty medal. Drugie miejsce - Hubert Świderek, 3 miejsca Bartosz Szewczyk, Bartłomiej Woźniak, Marcin Gradowski i Ignacy Jaśniewski. Brawa dla chłopaków za bardzo dobre i zaskakujące walki.

Ostatnią konkurencją było kumite dziewczyn. Wszystkie walki były niesamowicie zaskakujące i emocjonujące. Finał między Amelia Chojnacka i Hania Gawlik był zdecydowanie walką wieczoru, szczególne brawa dla dziewczyn za odwagę do walki, która trwała 1,5 minuty. Warto dodać, ze między Amelka i Hania są 3 lata różnicy. Zmęczenie dawało o sobie znać, ale dziewczyny dawały z siebie 100 procent do końca. Różnica wieku nie była dla nich ważna, obie zawzięcie walczyły! Pojedynek wygrała Amelka, Hania Gawlik zajęła 2 miejsce, 3 miejsca - Patrycja Janiszewska, Ida Śliwkiewicz, Maja Świderek, Julia Gonciarz. Serdecznie podziękowania dla starszych zawodników za pomoc w organizacji zawodów