Minister Sikorski wśród... ofiar katastrofy smoleńskiej

  Minister Sikorski wśród... ofiar katastrofy smoleńskiej

  Aleksandra Tyczyńska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Minister Radosław Sikorski wśród... ofiar katastrofy smoleńskiej na tablicy na cmentarzu w Piotrkowie Trybunalskim.
  1/2
  przejdź do galerii

  Minister Radosław Sikorski wśród... ofiar katastrofy smoleńskiej na tablicy na cmentarzu w Piotrkowie Trybunalskim. ©Dariusz Śmigielski

  Na ogrodzeniu cmentarza wojskowego w Piotrkowie Trybunalskim zawisła tablica poświęcona ofiarom katastrofy smoleńskiej. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że wśród 96 ofiar tragedii znalazł się żyjący i urzędujący minister spraw zagranicznych, Radosław Sikorski. Do powieszenia tablicy nikt się nie przyznaje...
  Na tablicę uwagę zwrócił piotrkowianin, Zbigniew Perliceusz, który cmentarz wojskowy odwiedza raz w miesiącu. Stąd można przypuszczać, że mogła się tam pojawić jakieś trzy tygodnie temu.

  - Przez chwilę z kolegą mieliśmy wątpliwości, czy na zdjęciu jest minister Sikorski, ale faktycznie ktoś wykorzystał takie zdjęcie - mówi pan Zbigniew, który stwierdził, że trzeba sprawą zainteresować zarządcę cmentarza, bo nawet jeśli to nie prowokacja polityczna, to pozostawia pewien niesmak.


  - Mamy posła Antoniego Macierewicza, który twierdził, że trzy osoby przeżyły katastrofę w Smoleńsku. A w Piotrkowie ktoś "uśmierca" żyjącego ministra - zauważa piotrkowianin.

  Twarz ministra Sikorskiego widnieje na pierwszym planie zdjęcia, na którym stoi obok generała Kazimierza Gilarskiego, który zginął w Smoleńsku. Zanim pojawiła się tablica, niemal w tym samym miejscu była biało-czerwona flaga z pleksi z napisem "Smoleńsk 2010", którą zawiesił piotrkowski oddział Klubu Gazety Polskiej. Beata Dróżdż, przewodnicząca, zapewnia jednak, że klub z tablicą nie ma nic wspólnego.

  - Flagę zdjęliśmy, bo popękała zimą, ale tablicy nie wieszaliśmy. Sama jestem ciekawa, jak to wygląda, muszę wybrać się z mężem na cmentarz. Wierzę jednak, że ktoś to zrobił z dobrej woli - mówi Dróżdż.

  Szybko okazało się, że tablica nie jest też dziełem piotrkowskich działaczy PiS.

  - To wygląda na jakąś oddolną inicjatywę - przypuszcza Zbigniew Ziemba, sekretarz Prawa i Sprawiedliwości w Piotrkowie.

  Wreszcie dotarliśmy do zarządcy cmentarza, którym jest Urząd Miasta w Piotrkowie. Urzędnicy sprawę zbadali i okazało się, że nikt nie występował o zgodę na powieszenie pamiątkowej tablicy w tym miejscu.

  - Tablica została umieszczona na cmentarzu nielegalnie, bez zgody urzędu - mówi Krzysztof Rudzki z biura prasowego piotrkowskiego magistratu i apeluje do inicjatorów i twórców tablicy o zgłoszenie się do urzędu.

  - Miejsce umieszczenia tablicy powinno zostać wcześniej uzgodnione - mówi Rudzki.

  MSZ w sprawie tablicy nie będzie podejmować żadnych działań.

  - Minister Sikorski zachowuje generała Gilarskiego w serdecznej pamięci - otrzymaliśmy odpowiedź z biura prasowego.
  W piątek ktoś, do kogo zapewne dotarła informacja, że pytaliśmy o tablicę, zamazał czarnym flamastrem twarz Sikorskiego.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Buahaha

  Cuma (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 31 / 30

  Jedni by tego chcieli inni natomiast nie..Polska podzielona na dwa obozy:)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Najbardziej zabawnym jest, że rzygłupy z reżimowych mendiów natychmias skojarzyli

  polo (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 25 / 30

  tablicę z PiS i Klubami Gazety Polskiej i skierowali tam swoje pytania.
  Ot, otumanieni żurnaliści.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo