Ministerstwo Obrony Narodowej chce reaktywacji Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi jako osobnej uczelni

Maciej Kałach
Maciej Kałach
10 stycznia 2020 r. Uniwersytet Medyczny w Łodzi honorował ostatnich absolwentów byłego Wydziału Wojskowo-Lekarskiego Grzegorz Gałasiński
Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej, poinformował senatorów zajmujących się armią, że w jego resorcie trwają zaawansowane prace nad reaktywacją Wojskowej Akademią Medycznej w Łodzi - jako oddzielnej uczelni, podległej MON.

– To, co stało się w roku 2002, to jest rzecz, która do dziś wywiera swoiste piętno, jeżeli chodzi o wojsko – powiedział Wojciech Skurkiewicz podczas obrad senatorów z Komisji Obrony Narodowej (w środę 15 stycznia).

Wiceminister miał na myśli fuzję Wojskowej Akademii Medycznej (WAM) z cywilną Akademią Medyczną – przed 18 laty dała ona początek obecnemu Uniwersytetowi Medycznemu w Łodzi. Do października 2019 r. w jego ramach działał Wydział Wojskowo-Lekarski, aktualnie kolegium kształcące medyków dla armii jest częścią (w pełni wcześniej cywilnego) Wydziału Lekarskiego.

Zobacz zdjęcia: Uroczystość wręczenia dyplomów absolwentom byłego Wydziału Wojskowo-Lekarskiego

Łódzka uczelnia tłumaczyła tę ostatnią zmianę wymogami trwającej reformy akademickiej, przeforsowanej przez Jarosława Gowina, wicepremiera i ministra nauki. Ale przedstawiciele MON przedstawiali senatorom likwidację Wydziału Wojskowo-Lekarskiego jako jeden z powodów, za sprawą którego należy w Łodzi reaktywować WAM. Jakie są inne?

– Chcielibyśmy posiadać też własne zaplecze naukowe – opowiadała Aurelia Ostrowska, urzędniczka MON. – Kształcenie, które obecnie mamy we współpracy z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi, zabezpiecza jedynie zastępowanie tych lekarzy, którzy odchodzą z sił zbrojnych, tymczasem mamy ich nowe rodzaje, w tym obronę terytorialną, oraz wzrost liczebności.

Aurelia Ostrowska wyliczała senatorom, że Uniwersytet Medyczny dostarcza wojsku 150 absolwentów rocznie, tymczasem nowa uczelnia mogłaby zwiększyć kształcenie do 540-900 absolwentów dla armii.

Według urzędniczki MON, reaktywowany WAM powinien zająć się także dostarczaniem wojsku, nie tylko lekarzy, ale i wyspecjalizowanych pielęgniarek oraz ratowników medycznych.

Reaktywacja WAM. Nie pierwsza próba wzmocnienia pozycji MON w kształceniu lekarzy-żołnierzy w Łodzi

Aurelia Ostrowska wyliczała, że resort obrony oddaje z własnego budżetu Uniwersytetowi Medycznemu 65 tys. zł na kształcenie jednego lekarza-żołnierza rocznie. MON chce mieć kontrolę nad wydawaniem tych pieniędzy. Akurat ten argument nie jest nowy. W 2017 r. używali go autorzy poselskiego projektu nowelizacji ustawy o Uniwersytecie Medycznym.
Projekt, którego twarzą była Joanna Kopcińska, ówczesna członkini klubu parlamentarnego PiS (choć jego kształt wskazywał na inspirację z MON), przewidywał, że minister obrony (wtedy Antoni Macierewicz) wskaże łódzkiej uczelni całkiem nowego prorektora (ds. jej działalności dla potrzeb sił zbrojnych). Byłoby to znaczne ograniczenie władzy rektora, który wskazuje swoich „zastępców” w najważniejszych dziedzinach działalności szkoły wyższej. Ponadto projekt sprzed trzech lat przewidywał, że szef MON wskazałby także nowego dziekana Wydziału Wojskowo-Lekarskiego i jego prodziekanów.

Dowiedz się więcej o projekcie z 2017 r.

Ówczesny pomysł wzmocnienia pozycji MON w Uniwersytecie Medycznym upadł. Według naszych informacji, o zdjęciu projektu z obrad parlamentu zadecydował sam Jarosław Kaczyński, gdy Jarosław Gowin zagroził, że nie uzyska on poparcia jego i związanych z nim posłów.

Stanowisko Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

„Uniwersytet Medyczny w Łodzi nie posiada informacji dotyczących reaktywacji Wojskowej Akademii Medycznej, jako samodzielnej uczelni kształcącej lekarzy na potrzeby wojska.
Wydzielenie ze struktury Uczelni odrębnego wydziału wojskowego nie jest możliwe przede wszystkim ze względów formalno-prawych. Miałoby to również wpływ na obniżenie standardów kształcenia lekarzy cywilnych.
Uniwersytet z sukcesami kontynuuje tradycje Wojskowej Akademii Medycznej. Z roku na rok kształcimy coraz więcej lekarzy na potrzeby wojskowej służby zdrowia. Aktualnie na pierwszym roku naukę rozpoczęło 150. podchorążych, jeszcze 6 lat temu było ich 40.
Na wszystkich latach studiów kształcimy dziś niespełna pół tysiąca mundurowych (493).”

FLESZ: Kiedy będzie wiosna? Zwierzęta dają sygnały.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 41

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

L
Lena

Cześć! Nazywam się Lena, mam 27 lat. Chcę znaleźć mężczyznę do intymnych spotkań i komunikacji. Z przyjemnością odpowiem wszystkim, napisz do mnie na stronie randkowej, oto moja strona - http://loveto.one/lena92

R
Russel
16 stycznia, 18:37, ernie:

Trzeba było rozwalać?

Za poprzedniego cwiercwiecza trzeba bylo w Polsce A zwl Lodzi wszystko rozwalac

R
Russel
17 stycznia, 6:55, Gość:

Bardzo dobry pomysł! Brawo dla Łodzi!

17 stycznia, 09:49, Gość:

Co w nim dobrego? A może trzeba otworzyć apteki wojskowe i restauracje wojskowe?

17 stycznia, 12:03, Gość:

Armia się rozwija i powiększa liczebność. Dostosowuje się do nowych międzynarodowych potrzeb. Coraz więcej żołnierzy bierze udział w ćwiczeniach i zagranicznych misjach. Dlatego kształcenie wyspecjalizowanych medyków (lekarzy, ratowników) jest bardzo ważne.

Dokladnie tak.i brawo za to dla RZÁDU-bo wladzom Lodzi I Uniwerku w ogole na tym nie zalezy-co swiadczy o ich POziomie

G
Gość

My Polacy jesteśmy tak właśnie p[wulgaryzm]eni. Jak coś działa dobrze, to to się niszczy i dotyczy to wszystkich opcji politycznych w tym kraju. Jeden drugiemu robi na złość i liberum veto w dalszym ciągu funkcjonuje pomimo, że szlachty w starym wydaniu już nie ma ale pozostało przysłowie Polak przed szkodą i po szkodzie głupi !!!

G
Gość
16 stycznia, 21:05, kl:

zlikwidował to Miller i SLD ,tam studiowali ludzie nie zdemoralizowanych środowisk lekarskich z mniejszych miejscowosci i ze wsi

16 stycznia, 22:11, Pamiętam:

Tam studiowały wyłącznie odpady, które nie załapały się na AM. Student w mundurze to był wstyd.

16 stycznia, 23:07, Gość:

te mgr po podstawówce

16 stycznia, 23:50, Gość:

WAM został zlikwidowany na wyraźne polecenie Madeleine Albright. Pieski z SLD wykonały tylko rozkaz pana.

17 stycznia, 13:22, obserwator:

Dokładnie.

17 stycznia, 16:48, .:

Piierdolisz przygłupie. Po prostu nie było sensu uczyć lekarzy "po wojskowemu", tak jak nie miały sensu szpitale i apteki kolejowe.

A już curiosum to byli WAMowscy ginekolodzy, czy pediatrzy. Specjalności bardzo frontowe.

17 stycznia, 17:23, Gość:

Dla żydówki Madeleine Albright było to ważne by zlikwidować WAM. Oficjalnie tłumaczyła to tym, by pozostała jedna taka placówka na środkową Europę w jej rodzinnych Czechach.

17 stycznia, 19:27, .:

Antysemici to debile

Żydowski złodziej

Jak było powstanie (obojętnie gdzie) to [orbaźliwe] siedzieli schowani po piwnicach i czekali co bedzie. A później pisali umowy kupna kamienic. Zatem zamknij ryj.

G
Gość
16 stycznia, 18:50, Gość:

Cześć szukam osób które mają podobne objawy do moich najprawdopodobniej mam cip w ciele który czyta moje fale mózgowe .

#slyszę głosy .

#jak włączają płytę to przed moimi oczami pojawiają się obrazy na przykład pająk , to działa tylko gdy mam osłabiony organizm .

#czasem piski jak by fale zmieniały częstotliwość coś podobnego do radia które jest nastrajane

Osoby o podobnych objawach bardzo proszę o kontakt na what's app.

584241236860 .

Zamierzam stworzyć grupę na what's app dla ludzi z podobnymi objawami

Miejmy nadzieję że wspólnymi siłami zdobędziemy nazwiska tych osób które organizują takie eksperymenty wbrew woli człowieka eksperymenty w stylu obozów koncentracyjnych .

Miejmy nadzieję że zdobędziemy z czasem nazwiska wszystkich cybernetycznych oprawców i sami wymierzymy sprawiedliwość tak jak to było z bydlakami hitlerowskimi .

Zesmsta sprawiedliwości dopadała ich nawet po 50 latach od kąd zakończyła się drugą wojna światowa .

Mieszkam od 3 lat w Ameryce Południowej łącznie a dwa lata w Kolumbii zamierzam przyłączyć się do partyzantki FARC i jeżeli mi się to uda i za jakiś czas j wszytko ujrzy światło dzienne zdobędziemy nazwiska i adresy oprawców zająć osobiście się tymi prześladowcami .

Proszę o kontakt na mój Wenezuelski numer what's app.

16 stycznia, 19:21, Gość:

Znowu psychol nadaje.

17 stycznia, 15:51, Gość:

Teoria wg. której polscy psychiatrzy mieliby korzystać ze spuścizny sowieckich służb jest trafna.

17 stycznia, 16:45, Gość:

Psychol nadaje. Nudzi mu się, więc wymyślił nową zabawę.

17 stycznia, 17:25, Gość:

Pilne kod 801 ! Czy w waszej okolicy także jest gęsta mgła?

Pilne kod 802! Czy po zatkaniu uszu słyszycie dzwonienie w uszach?

Pilne kod 803! Czy posiadacie teraz bóle mięśni, kości i stawów?

Pilne kod 804! Czy macie wymioty?

Pilne kod 805! Czy w oddali słyszycie metaliczny dźwięk?

Pilne kod 806! Czy zauważyliście w swoim rejonie coś dziwnego?

Pilne kod 807! Czy macie objawy duszności spowodowane mgłą?

Pilne kod 808! Czy macie objawy duszności w terenie gdzie nie ma mgły?

Pilne kod 809! Czy macie objawy pieczenia w jakie ustnej?

Pilne kod 810! Czy macie objawy pieczenia w płucach?

Pilne kod 811! Czy dostrzegacie jakieś ultradźwięki w formie pstryknięcia?

Pilne kod 812! Czy macie objawy zapalne ucha środkowego?

Pilne kod 813! Czy macie rozgrzaną twarz od strony nadajników GSM?

17 stycznia, 18:19, Gość:

Chłopie w Wenezueli też mają psychiatrów , pomogą ci .

Ten świr mieszka w Łodzi, od lat wypisuje różne głupoty, bo mu się nudzi na rencie.

Teraz wymyślił Wenezuelę, ale za kilka tygodni będzie inna bzdura.

.
16 stycznia, 21:05, kl:

zlikwidował to Miller i SLD ,tam studiowali ludzie nie zdemoralizowanych środowisk lekarskich z mniejszych miejscowosci i ze wsi

16 stycznia, 22:11, Pamiętam:

Tam studiowały wyłącznie odpady, które nie załapały się na AM. Student w mundurze to był wstyd.

16 stycznia, 23:07, Gość:

te mgr po podstawówce

16 stycznia, 23:50, Gość:

WAM został zlikwidowany na wyraźne polecenie Madeleine Albright. Pieski z SLD wykonały tylko rozkaz pana.

17 stycznia, 13:22, obserwator:

Dokładnie.

17 stycznia, 16:48, .:

Piierdolisz przygłupie. Po prostu nie było sensu uczyć lekarzy "po wojskowemu", tak jak nie miały sensu szpitale i apteki kolejowe.

A już curiosum to byli WAMowscy ginekolodzy, czy pediatrzy. Specjalności bardzo frontowe.

17 stycznia, 17:23, Gość:

Dla żydówki Madeleine Albright było to ważne by zlikwidować WAM. Oficjalnie tłumaczyła to tym, by pozostała jedna taka placówka na środkową Europę w jej rodzinnych Czechach.

Antysemici to debile

G
Gość
16 stycznia, 18:50, Gość:

Cześć szukam osób które mają podobne objawy do moich najprawdopodobniej mam cip w ciele który czyta moje fale mózgowe .

#slyszę głosy .

#jak włączają płytę to przed moimi oczami pojawiają się obrazy na przykład pająk , to działa tylko gdy mam osłabiony organizm .

#czasem piski jak by fale zmieniały częstotliwość coś podobnego do radia które jest nastrajane

Osoby o podobnych objawach bardzo proszę o kontakt na what's app.

584241236860 .

Zamierzam stworzyć grupę na what's app dla ludzi z podobnymi objawami

Miejmy nadzieję że wspólnymi siłami zdobędziemy nazwiska tych osób które organizują takie eksperymenty wbrew woli człowieka eksperymenty w stylu obozów koncentracyjnych .

Miejmy nadzieję że zdobędziemy z czasem nazwiska wszystkich cybernetycznych oprawców i sami wymierzymy sprawiedliwość tak jak to było z bydlakami hitlerowskimi .

Zesmsta sprawiedliwości dopadała ich nawet po 50 latach od kąd zakończyła się drugą wojna światowa .

Mieszkam od 3 lat w Ameryce Południowej łącznie a dwa lata w Kolumbii zamierzam przyłączyć się do partyzantki FARC i jeżeli mi się to uda i za jakiś czas j wszytko ujrzy światło dzienne zdobędziemy nazwiska i adresy oprawców zająć osobiście się tymi prześladowcami .

Proszę o kontakt na mój Wenezuelski numer what's app.

16 stycznia, 19:21, Gość:

Znowu psychol nadaje.

17 stycznia, 15:51, Gość:

Teoria wg. której polscy psychiatrzy mieliby korzystać ze spuścizny sowieckich służb jest trafna.

17 stycznia, 16:45, Gość:

Psychol nadaje. Nudzi mu się, więc wymyślił nową zabawę.

17 stycznia, 17:25, Gość:

Pilne kod 801 ! Czy w waszej okolicy także jest gęsta mgła?

Pilne kod 802! Czy po zatkaniu uszu słyszycie dzwonienie w uszach?

Pilne kod 803! Czy posiadacie teraz bóle mięśni, kości i stawów?

Pilne kod 804! Czy macie wymioty?

Pilne kod 805! Czy w oddali słyszycie metaliczny dźwięk?

Pilne kod 806! Czy zauważyliście w swoim rejonie coś dziwnego?

Pilne kod 807! Czy macie objawy duszności spowodowane mgłą?

Pilne kod 808! Czy macie objawy duszności w terenie gdzie nie ma mgły?

Pilne kod 809! Czy macie objawy pieczenia w jakie ustnej?

Pilne kod 810! Czy macie objawy pieczenia w płucach?

Pilne kod 811! Czy dostrzegacie jakieś ultradźwięki w formie pstryknięcia?

Pilne kod 812! Czy macie objawy zapalne ucha środkowego?

Pilne kod 813! Czy macie rozgrzaną twarz od strony nadajników GSM?

Chłopie w Wenezueli też mają psychiatrów , pomogą ci .

G
Gość
16 stycznia, 18:50, Gość:

Cześć szukam osób które mają podobne objawy do moich najprawdopodobniej mam cip w ciele który czyta moje fale mózgowe .

#slyszę głosy .

#jak włączają płytę to przed moimi oczami pojawiają się obrazy na przykład pająk , to działa tylko gdy mam osłabiony organizm .

#czasem piski jak by fale zmieniały częstotliwość coś podobnego do radia które jest nastrajane

Osoby o podobnych objawach bardzo proszę o kontakt na what's app.

584241236860 .

Zamierzam stworzyć grupę na what's app dla ludzi z podobnymi objawami

Miejmy nadzieję że wspólnymi siłami zdobędziemy nazwiska tych osób które organizują takie eksperymenty wbrew woli człowieka eksperymenty w stylu obozów koncentracyjnych .

Miejmy nadzieję że zdobędziemy z czasem nazwiska wszystkich cybernetycznych oprawców i sami wymierzymy sprawiedliwość tak jak to było z bydlakami hitlerowskimi .

Zesmsta sprawiedliwości dopadała ich nawet po 50 latach od kąd zakończyła się drugą wojna światowa .

Mieszkam od 3 lat w Ameryce Południowej łącznie a dwa lata w Kolumbii zamierzam przyłączyć się do partyzantki FARC i jeżeli mi się to uda i za jakiś czas j wszytko ujrzy światło dzienne zdobędziemy nazwiska i adresy oprawców zająć osobiście się tymi prześladowcami .

Proszę o kontakt na mój Wenezuelski numer what's app.

16 stycznia, 19:21, Gość:

Znowu psychol nadaje.

17 stycznia, 15:51, Gość:

Teoria wg. której polscy psychiatrzy mieliby korzystać ze spuścizny sowieckich służb jest trafna.

17 stycznia, 16:45, Gość:

Psychol nadaje. Nudzi mu się, więc wymyślił nową zabawę.

Pilne kod 801 ! Czy w waszej okolicy także jest gęsta mgła?

Pilne kod 802! Czy po zatkaniu uszu słyszycie dzwonienie w uszach?

Pilne kod 803! Czy posiadacie teraz bóle mięśni, kości i stawów?

Pilne kod 804! Czy macie wymioty?

Pilne kod 805! Czy w oddali słyszycie metaliczny dźwięk?

Pilne kod 806! Czy zauważyliście w swoim rejonie coś dziwnego?

Pilne kod 807! Czy macie objawy duszności spowodowane mgłą?

Pilne kod 808! Czy macie objawy duszności w terenie gdzie nie ma mgły?

Pilne kod 809! Czy macie objawy pieczenia w jakie ustnej?

Pilne kod 810! Czy macie objawy pieczenia w płucach?

Pilne kod 811! Czy dostrzegacie jakieś ultradźwięki w formie pstryknięcia?

Pilne kod 812! Czy macie objawy zapalne ucha środkowego?

Pilne kod 813! Czy macie rozgrzaną twarz od strony nadajników GSM?

G
Gość
16 stycznia, 21:05, kl:

zlikwidował to Miller i SLD ,tam studiowali ludzie nie zdemoralizowanych środowisk lekarskich z mniejszych miejscowosci i ze wsi

16 stycznia, 22:11, Pamiętam:

Tam studiowały wyłącznie odpady, które nie załapały się na AM. Student w mundurze to był wstyd.

16 stycznia, 23:07, Gość:

te mgr po podstawówce

16 stycznia, 23:50, Gość:

WAM został zlikwidowany na wyraźne polecenie Madeleine Albright. Pieski z SLD wykonały tylko rozkaz pana.

17 stycznia, 13:22, obserwator:

Dokładnie.

17 stycznia, 16:48, .:

Piierdolisz przygłupie. Po prostu nie było sensu uczyć lekarzy "po wojskowemu", tak jak nie miały sensu szpitale i apteki kolejowe.

A już curiosum to byli WAMowscy ginekolodzy, czy pediatrzy. Specjalności bardzo frontowe.

Dla żydówki Madeleine Albright było to ważne by zlikwidować WAM. Oficjalnie tłumaczyła to tym, by pozostała jedna taka placówka na środkową Europę w jej rodzinnych Czechach.

.
16 stycznia, 21:05, kl:

zlikwidował to Miller i SLD ,tam studiowali ludzie nie zdemoralizowanych środowisk lekarskich z mniejszych miejscowosci i ze wsi

16 stycznia, 22:11, Pamiętam:

Tam studiowały wyłącznie odpady, które nie załapały się na AM. Student w mundurze to był wstyd.

16 stycznia, 23:07, Gość:

te mgr po podstawówce

16 stycznia, 23:50, Gość:

WAM został zlikwidowany na wyraźne polecenie Madeleine Albright. Pieski z SLD wykonały tylko rozkaz pana.

17 stycznia, 13:22, obserwator:

Dokładnie.

Piierdolisz przygłupie. Po prostu nie było sensu uczyć lekarzy "po wojskowemu", tak jak nie miały sensu szpitale i apteki kolejowe.

A już curiosum to byli WAMowscy ginekolodzy, czy pediatrzy. Specjalności bardzo frontowe.

G
Gość
16 stycznia, 18:50, Gość:

Cześć szukam osób które mają podobne objawy do moich najprawdopodobniej mam cip w ciele który czyta moje fale mózgowe .

#slyszę głosy .

#jak włączają płytę to przed moimi oczami pojawiają się obrazy na przykład pająk , to działa tylko gdy mam osłabiony organizm .

#czasem piski jak by fale zmieniały częstotliwość coś podobnego do radia które jest nastrajane

Osoby o podobnych objawach bardzo proszę o kontakt na what's app.

584241236860 .

Zamierzam stworzyć grupę na what's app dla ludzi z podobnymi objawami

Miejmy nadzieję że wspólnymi siłami zdobędziemy nazwiska tych osób które organizują takie eksperymenty wbrew woli człowieka eksperymenty w stylu obozów koncentracyjnych .

Miejmy nadzieję że zdobędziemy z czasem nazwiska wszystkich cybernetycznych oprawców i sami wymierzymy sprawiedliwość tak jak to było z bydlakami hitlerowskimi .

Zesmsta sprawiedliwości dopadała ich nawet po 50 latach od kąd zakończyła się drugą wojna światowa .

Mieszkam od 3 lat w Ameryce Południowej łącznie a dwa lata w Kolumbii zamierzam przyłączyć się do partyzantki FARC i jeżeli mi się to uda i za jakiś czas j wszytko ujrzy światło dzienne zdobędziemy nazwiska i adresy oprawców zająć osobiście się tymi prześladowcami .

Proszę o kontakt na mój Wenezuelski numer what's app.

16 stycznia, 19:21, Gość:

Znowu psychol nadaje.

17 stycznia, 15:51, Gość:

Teoria wg. której polscy psychiatrzy mieliby korzystać ze spuścizny sowieckich służb jest trafna.

Psychol nadaje. Nudzi mu się, więc wymyślił nową zabawę.

G
Gość
16 stycznia, 18:50, Gość:

Cześć szukam osób które mają podobne objawy do moich najprawdopodobniej mam cip w ciele który czyta moje fale mózgowe .

#slyszę głosy .

#jak włączają płytę to przed moimi oczami pojawiają się obrazy na przykład pająk , to działa tylko gdy mam osłabiony organizm .

#czasem piski jak by fale zmieniały częstotliwość coś podobnego do radia które jest nastrajane

Osoby o podobnych objawach bardzo proszę o kontakt na what's app.

584241236860 .

Zamierzam stworzyć grupę na what's app dla ludzi z podobnymi objawami

Miejmy nadzieję że wspólnymi siłami zdobędziemy nazwiska tych osób które organizują takie eksperymenty wbrew woli człowieka eksperymenty w stylu obozów koncentracyjnych .

Miejmy nadzieję że zdobędziemy z czasem nazwiska wszystkich cybernetycznych oprawców i sami wymierzymy sprawiedliwość tak jak to było z bydlakami hitlerowskimi .

Zesmsta sprawiedliwości dopadała ich nawet po 50 latach od kąd zakończyła się drugą wojna światowa .

Mieszkam od 3 lat w Ameryce Południowej łącznie a dwa lata w Kolumbii zamierzam przyłączyć się do partyzantki FARC i jeżeli mi się to uda i za jakiś czas j wszytko ujrzy światło dzienne zdobędziemy nazwiska i adresy oprawców zająć osobiście się tymi prześladowcami .

Proszę o kontakt na mój Wenezuelski numer what's app.

16 stycznia, 19:21, Gość:

Znowu psychol nadaje.

Teoria wg. której polscy psychiatrzy mieliby korzystać ze spuścizny sowieckich służb jest trafna.

G
Gość

Antek tam poszuka nowego Misia

m
mm
16 stycznia, 21:05, kl:

zlikwidował to Miller i SLD ,tam studiowali ludzie nie zdemoralizowanych środowisk lekarskich z mniejszych miejscowosci i ze wsi

16 stycznia, 22:11, Pamiętam:

Tam studiowały wyłącznie odpady, które nie załapały się na AM. Student w mundurze to był wstyd.

16 stycznia, 22:39, Strzelec wyborowej:

Pojedyńcze diamenty się zdarzały, ale cała reszta to otoczaki, które kombinowały jak przejść na cywilną, albo po kilku latach na szybką emeryturke.

16 stycznia, 23:06, Gość:

tam studiowałeś głabie

17 stycznia, 14:36, Stroiciel bębna:

Nie. W cywilnej. Ale mam kontakt z waszymi wybitnymi absolwentami. A ty jesteś otoczkiem po WAM?

Głąb. To był ulubiony zwrot wykładowców WAM do swoich studentów. Elyta po prostu.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3