Mistrzostwa okręgu łódzkiego w obezwładnianiu więźniów...

  Mistrzostwa okręgu łódzkiego w obezwładnianiu więźniów [ZDJĘCIA+FILMY]

  Agnieszka Jasińska

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Mistrzostwa okręgu łódzkiego w obezwładnianiu więźniów [ZDJĘCIA+FILMY]
  1/36
  przejdź do galerii

  ©Krzysztof Szymczak

  36 funkcjonariuszy z zakładów karnych i aresztów śledczych z całego okręgu łódzkiego wzięło udział w "Mistrzostwach okręgu łódzkiego Służby Więziennej w technikach interwencyjnych". Zwyciężył zespół z Aresztu Śledczego w Piotrkowie. Drugie miejsce zajął Areszt Śledczy w Łodzi, a trzecie - Grupa Interwencyjna Służby Więziennej.
  W zawodach wzięło udział 36 funkcjonariuszy z zakładów karnych i aresztów śledczych z całego okręgu łódzkiego. Każdy zespół losował zadania do wykonania. Funkcjonariusze bronili się przed nożem, kijem, pałką i bronią, zakuwali też w kajdanki. Reagowali na zagrożenie pistoletem z boku przy głowie albo na atak nożem z tyłu przy plecach. Jury, składające się m.in. z kierowników ochrony i szkoleniowców, wystawiało oceny od 0 do 10.

  Do zawodów zostało wybranych po czterech najlepszych funkcjonariuszy z jednostek.

  - Jestem funkcjonariuszem od 10 lat. W zawodach biorę udział po raz trzeci - przyznał Rafał z aresztu śledczego w Piotrkowie. - Na szczęście jeszcze nie było okazji, by zastosować techniki w codziennej pracy. Jednak cały czas ćwiczę techniki walki we własnym zakresie. Nie dam się zaskoczyć.

  Ernest Polit z zakładu karnego w Łowiczu funkcjonariuszem jest od 14 lat.

  - Raz musiałem użyć technik interwencyjnych podczas wyprowadzania więźnia z celi. Sam nie chciał opuścić pomieszczenia - przyznaje Polit. - Na co dzień dbam o formę, biegam.  Kpt. Bartłomiej Turbiarz, rzecznik dyrektora okręgowego Służby Więziennej w Łodzi podkreśla, że funkcjonariusze stosują techniki interwencyjne tylko w ostateczności.

  - To jest od kilkunastu do kilkudziesięciu razy w roku - przyznaje kpt. Turbiarz. - Środki przymusu bezpośredniego stosowane są w sytuacjach kiedy na przykład więzień próbuje popełnić samobójstwo, napada na funkcjonariusza, jest rażąco nieposłuszny, próbuje uciekać z konwoju. Zawsze jednak najpierw ostrzegamy. Zastosowanie środków bezpośredniego przymusu musi być bezpieczne zarówno dla funkcjonariusza jak i osadzonego.

  Zwycięska drużyna pojedzie na "Mistrzostwa Polski SW w technikach interwencyjnych".

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Polecamy

  Menadżer Roku 2018

  Menadżer Roku 2018

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny