Mistrzostwa Polski na dystansach w Tomaszowie. Dwa złote medale Oli Kapruziak

Andrzej Wdowski
Zaktualizowano
Zbigniew Bródka najszybszy na 1500 m i trzeci na 500 m. Nocny maraton z olimpijczykami wygrał tomaszowianin Roland Cieślak.

Zbigniew Bródka z UKS Błyskawica Domaniewice dorzucił kolejne dwa medale w 30. Mistrzostwach Polski na dystansach i w 74. Mistrzostwach Polski w wieloboju w łyżwiarstwie szybkim, rozgrywanych na torze w Tomaszowie Maz.

Mistrz olimpijski z Soczi zdobył złoty medal w wyścigu na swoim koronnym dystansie 1500 m pokonując w bezpośrednim wyścigu Jana Szymańskiego z AZS AWF Poznań. Uzyskał 1.51,24, a jego rywal 1.51,53.

Drugi medal Bródka wywalczył w sprincie na 500 m osiągając łączny wynik 75.250. Mistrzem Polski został Artur Nogal z Legii Warszawa, choć w drugim starcie przegrał z Piotrem Michalskim z Górnika Sanok, który zdobył wicemistrzostwo kraju. Nogal uzyskał 72.630, a Michalski 72.950.

Sprint pań wygrała Kaja Ziomek z Cuprum Lubin, najszybsza w obu biegach (40,95 i 41.13). Druga była Natalia Czerwonka z MKS Zagłębie Lubin ( 41,07 i 41,54), a medal brązowy wywalczyła tomaszowian-ka Ola Kapruziak z KS Pilica (42,61 i 41,99).

Ola do seniorskiego brązu dorzuciła jeszcze dwa tytuły Młodzieżowej Mistrzyni Polski za sprint właśnie i za bieg na 1000 m, w którym uzyskała czas 1.26,16.

Mistrzynią kraju seniorek na 1 km została Natalia Czerwonka - 1.22,08, która nieznacznie pokonała Luizę Złotkowską z UKS Sparta Grodzisk Maz. - 1.22,22 Czwarta była młodziutka Karolina Bosiek z IUKS 9 Tomaszów Maz. - 1.25,01.

W drugim dniu mistrzostw na wszystkich dystansach ich zwycięzcy ustanowili rekordy tomaszowskiego toru.

Jedną z atrakcji mistrzostw był poniedziałkowy “Nocny maraton z olimpijczykami”. Zwycięzcą został Roland Cieślak, były panczenista Pilicy, mistrz Polski na 10 km.

Roland już wyczynowo sportu nie uprawia. Z łyżwiarstwa wyżyć się nie dało. Żeby utrzymać rodzinę musiał zawiesić panczeny na kołku i za chlebem wyjechać do Anglii. Walczyli z nim m.in. trener reprezentacji Rosji kobiet, trzykrotny olimpijczyk Paweł Abratkiewicz, dobrą formę pokazał inny olimpijczyk z Pilicy Jaromir Radke, w peletonie widzieliśmy też olimpijczyka ze Startu Tomaszów Maz.,... kolarza Sławka Barula.

CZYTAJ: Mistrzostwa Polski na dystansach w Tomaszowie. Złoto Zbigniewa Bródki