Mistrzostwa Polski w rugby. Trzy medale KS Budowlanych Łódź. Wzorowa praca z młodzieżą

Na stadionie KS Budowlani przy ulicy Górniczej 5 w Łodzi odbył się turniej Grand Prix Mistrzostw Polski Kadetów w Rugby 7 - informuje Michał Czerwiowski, KS Budowlani Łódź.

W imprezie udział wzięło dziesięć drużyn z całej Polski, które zostały podzielone na 2 grupy. Zawodnicy KS Budowlani Łódź pewnie wygrali trzy z czterech meczów: z Lechią Gdańsk (26:7), Pogonią Siedlce (61:0) i Husarią Kalisz (31:7) oraz po zaciętej walce przegrali z Husarem Bolesławiec 15:19. Drugie miejsce w grupie oznaczało grę „tylko” w meczu o III miejsce. Mecz o brązowy medal był bardzo jednostronny i skończył się wygraną nad Juvenią Kraków 45:0. Drużynę kadetów w sezonie 2019/2020 prowadzi Artur Mrowicki.

W niedzielę odbywały się turnieje mistrzowskie w kolejnych dwóch kategoriach wiekowych. W Sochaczewie organizowane były Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Rugby 7. W zawodach rozgrywanych systemem każdy z każdym wzięło udział pięć drużyn, w tym łódzki zespół prowadzony przez Przemysława Pietrzaka. Młodzicy KS Budowlani Łódź wygrali trzy z czterech meczów: z Pogonią Siedlce (33:0), AZS AWF Warszawa (21:0) i Orkanem Sochaczew (33:0). Jedyną przegraną zanotowali w starciu z imiennikami z Lublina (0:27). Wyniki dały młodzikom klubu z Bałut 2 miejsce.

W tym samym czasie w Krakowie odbywał się turniej Grand Prix Mistrzostw Polski Juniorów w Rugby 7. Drużyna „KSB”, którą prowadzi Marek Maciejewski, wygrała wszystkie mecze eliminacyjne: z Budowlanymi Lublin (36:0), z Pogonią Siedlce (24:14) i Orkanem Sochaczew (17:15). W półfinale zmierzyliśmy się ze Skrą Warszawa wygrywając 26:12. W finale musieliśmy uznać wyższość Juvenii Kraków (7:33). Juniorzy KS Budowlani Łódź kończą rozgrywki na 2 miejscu.

Trzy kolejne medale w tym sezonie pokazują świetną pracę trenerów, zawodników i zawodniczek, mimo trudności związanych z pandemią. Wszystkie drużyny KS Budowlani Łódź kończące do tej pory rozgrywki plasują się na podium. Ponieważ niektóre jeszcze trwają zawodnicy i zawodniczki klubu z Bałut mają jeszcze duże szanse na kolejne medale Mistrzostw Polski - ocenia Michał Czerwiowski, KS Budowlani Łódź.