Mistrzostwa świata siatkarzy: Polska - Włochy. Możemy nawet przegrać 0:3

red.
Po zwycięstwie nad Serbami bełchatowianin Artur Szalpuk odbierał gratulacje od uroczej dziewczyny Sylwia Dąbrowa
Po sukcesie nad Serbią 3:0 polscy siatkarze wcale nie muszą wygrać z Włochami przynajmniej jednego seta. Wystarczy, że zdobędą odpowiednią liczbę małych punktów.

Zasady ustalania kolejności w mistrzostwach świata są następujące: większa liczba wygranych meczów; większa liczba zdobytych punktów; wyższy stosunek setów; wyższy stosunek małych punktów; lepszy bilans w bezpośrednich meczach.

W pierwszym meczu naszej grupy Serbia wysoko pokonała Włochów 3:0 w setach do 15, 20 i 18. Tak wysokie zwycięstwo gwarantuje awans Serbom do półfinału bez względu na wynik meczu Polska - Włochy. Kwestią jest tylko, czy podopieczni Nikoli Grbicia zajmą pierwsze czy drugie miejsce.

W drugim meczu naszej grupy Polska pokonała Serbię 3:0, w setach do 26, 25 i 22.

Po takim zwycięstwie możemy z Włochami przegrać nawet 0:3 i awansujemy do półfinału, pod warunkiem że zdobędziemy 61 punktów

Tabela obecnie jest następująca
1. Polska 1-033-081-741.095
2. Serbia1-133-3149-1341.112
3. Włochy0-100-353-750.707

Po ewentualnej porażce Polski z Włochami 0:3 (20:25, 20:25, 21:25) tabela będzie następująca