Mistrzowie Polski z RKS Łódź, dwa medale MKS Aleksandrów. Pechowe miejsca też były

Mateusz Borkowski był najlepszy na 800 m
Dodaj komentarz:
Udostępnij:
Na stadionie w Radomiu rozgrywane są 95. mistrzostwa Polski.

Mamy mistrzów Polski z RKSŁódź. W skoku wzwyż prymat w kraju potwierdził Sylwester Bednarek, kończą konkurs z wynikiem 216 cm. Próbował jeszcze 220, ale bez skutku.
Na 800 m triumfował Mateusz Bednarek z RKS Łódź. Podopieczny trenera Stanisława Jaszczaka uzyskał czas 1.55, 19, wyprzedził Michała Rozmysa 1,55.61 i Patryka Sieradzkiego. Piąty był drugi biegacz z RKSŁódź Jakub Szkudlarek - 1.57,12. Adam Kszczot nie startował.
Dwa medale zdobyli lekkoatleci MKSAleksandrów – srebro i brąz. Srebrny medal zdobył Karol Hoffmann – uzyskał wynik 16,02 i przegrał tylko o 16 centymetrów z Adrianem Świderskim ze Śląska Wrocław.
Brązowy wywalczył natomiast Robert Urbanek, uzyskał 61,98. Drugi był Paweł Małachowski (63,17), a złoty Bartłomiej Stój (64,33).
Wskoku o tyczce o krok od medalu był Maksymilian Mużdżyński z UKS55 Łódź. Skoczył 4,89, tyle samo co Damian Tomalik z AZSWarszawa, ale oddał jeden skok więcej. Poza zasięgiem byli złoty Paweł Wojciechowski i srebrny Paweł Sobera.
O podium otarły się też nasze reprezentantki w trójskoku. Agnieszka Bednarek z AZS Łódź była czwarta (12,64), a Paulina Szablewska z RKSŁódź – piąta  (12,41).
Pechowy też był start Aleksandry Nowakowskiej z RKSŁódź. W skoku wzwyż uzyskała 180 cm i zajęła czwarte miejsce. Trzecia Aneta Rydz z Radomia skoczyła 3 centymetry wyżej. Wygrała Kamila Lićwinko.
Szósty w finale biegu na 400 m był Kajetan Duszyński z AZSŁódź.