MISTRZOWIE SMAKU Najlepsze lokale gastronomiczne i kucharze,...

  MISTRZOWIE SMAKU Najlepsze lokale gastronomiczne i kucharze, najsympatyczniejsi kelnerzy - znamy zwycięzców!

  red

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  MISTRZOWIE SMAKU Najlepsze lokale gastronomiczne i kucharze, najsympatyczniejsi kelnerzy - znamy zwycięzców!
  1/2
  przejdź do galerii
  Zakończył się plebiscyt na Mistrzów Smaku! Wspólnie wybieraliśmy najlepsze lokale gastronomiczne i kucharzy oraz najsympatyczniejszych kelnerów w regionie łódzkim. Głosowaliśmy na swoich faworytów łącznie w 11 kategoriach. W końcu poznaliśmy zwycięzców, którzy otrzymają tytuł Mistrza Smaku!

  Zobacz wyniki finału wojewódzkiego:

  KLIKNIJ i wybierz kategorię:

  Kucharz Roku
  Kelner Roku
  Restauracja Roku
  Cukiernia/Kawiarnia Roku
  Bar/Jadłodajnia/Kebab/Fast-food Roku


  KLIKNIJ i zobacz Galerię zwycięzców z kategorii powiatowych

  Zobacz wyniki w kategoriach wojewódzkich

  KLIKNIJ i wybierz kategorię:

  Barman Roku
  Lody Roku
  Pizza Roku
  Burger Roku
  Sushi Roku
  Piekarnia Roku


  KLIKNIJ i zobacz Galerię zwycięzców plebiscytu na Mistrzów Smaku


  Sprawdź wyniki etapu powiatowego

  KLIKNIJ i wybierz miasto lub powiat:

  Łódź
  Piotrków i piotrkowski
  Skierniewice i skierniewicki
  bełchatowskibrzezińskikutnowski
  łaskiłęczyckiłowicki
  łódzki wschodniopoczyńskipabianicki
  pajęczańskipoddębickiradomszczański
  rawskisieradzkitomaszowski
  wieluńskiwieruszowskizduńskowolski
  zgierski


  ► W tym roku w województwie łódzkim po raz pierwszy zostaną przyznane tytuły Mistrzów Smaku dla najlepszych lokali i pracowników gastronomii.
  ► Plebiscyt jest prowadzony pod patronatem Stowarzyszenia Kucharzy Polskich.
  ► Laureaci zostaną wybrani w wielkim plebiscycie osobno w każdym powiecie naszego województwa.
  ► Na kucharzy, kelnerów, barmanów czekają atrakcyjne nagrody, a na lokale gastronomiczne - kampanie promocyjne.
  ► Zwycięzcy w wojewódzkim finale odbiorą specjalne wyróżnienia podczas Międzynarodowych Targów Gastronomicznych POLAGRA Gastro i Invest Hotel w Poznaniu - największej i najważniejszej imprezy w branży gastronomicznej w Polsce.

  W gastronomii najważniejsza jest ocena klientów. Wszystko jedno, czy prowadzi się dużą restaurację czy małą jadłodajnię liczy się dobry smak i miła obsługa. W wielkim plebiscycie Mistrzowie Smaku 2018 laureatów prestiżowych tytułów i cennych nagród wybiorą ci, którzy mają największe prawo do oceny gastronomików - ich klienci.

  Dwa etapy głosowania

  W pierwszym etapie plebiscytu, osobno w Łodzi i powiatach, zostaną przyznane tytuły Kucharz Roku, Kelner Roku, Restauracja Roku, Bar/Jadłodajnia Roku/Bistro oraz Cukiernia/Kawiarnia Roku. Laureaci w każdej z tych kategorii, poza tytułami i dyplomami, zdobędą także nagrody rzeczowe i zaproszenia na wydarzenia kulturalne oraz awansują do wojewódzkiego finału, który wyłoni najlepszych w całym województwie łódzkim.

  Wojewódzkie kategorie plebiscytu

  Niezależnie od głosowania w Łodzi i powiatach, nagrody zostaną przyznane także w wojewódzkich kategoriach plebiscytu. Wyniki głosowania publiczności zdecydują o tym, kto zdobędzie tytuł Barmana Roku. Na lokale gastronomiczne czekają wyróżnienia w kategoriach: Lody Roku, Pizza Roku, Sushi Roku oraz Burger Roku. W plebiscycie zostaną nagrodzeni także producenci pieczywa z naszego województwa, który powalczą o prestiżowy tytuł Piekarnia Roku.

  Wielka promocja nie tylko dla zwycięzców

  - Już sam udział w naszym plebiscycie gwarantuje promocję o dużym zasięgu - mówi Marcin Kowalczyk, redaktor naczelny "Dziennika Łódzkiego" i "Expressu Ilustrowanego". - Przez prawie dwa miesiące, na łamach gazety i w internecie będziemy prezentować liderów rankingów, które będą na żywo aktualizowane w naszym serwisie. Opublikujemy galerie liderów w internecie, będziemy ich prezentować także na Facebooku - na fanpage'ach serwisów naszemiasto.pl i na fanpage'u "Dziennika Łódzkiego", który ma ponad 46 000 fanów i "Expressu Ilustrowanego", który obserwuje ponad 66 000 osób. Dodatkowo dla wszystkich uczestników plebiscytu przygotowujemy bezpłatne materiały promocyjne, które pomogą zdobywać głosy klientów.

  Dodatkowo jedną z nagród dla właścicieli lokali, które zdobędą najwięcej głosów, będzie zaproszenie do udziału w szkoleniu dotyczącym promocji placówki gastronomicznej w mediach społecznościowych. - Zostaną podczas niego przedstawione konkretne, sprawdzone rozwiązania, które będzie można bezpośrednio przełożyć na powodzenie własnego biznesu.

  Gala Mistrzów Smaku
  i nagrody na targach w Poznaniu

  We wrześniu odbędzie się uroczyste zakończenie naszej akcji, podczas którego zwycięzcom z każdego powiatu oraz laureatom w wojewódzkich kategoriach plebiscytu wręczymy dyplomy i nagrody.

  Dodatkowe, wyjątkowe wyróżnienie będzie czekać na Kucharza Roku, Kelnera Roku, Restaurację Roku oraz Cukiernię/Kawiarnię Roku w Łódzkiem, czyli na zwycięzców wojewódzkich finałów powiatowych kategorii plebiscytu. Otrzymają oni zaproszenie do Poznania na Międzynarodowe Targi Gastronomiczne POLAGRA Gastro i Invest Hotel, które będą się odbywać w dniach 1-4 października br. To najważniejsza impreza targowa w branży gastronomicznej w Polsce. Sercem targów jest co roku strefa kulinarna, w której rozgrywa się m.in. najważniejszy w polskiej gastronomii konkurs dla profesjonalistów, czyli Kulinarny Puchar Polski (KLIKNIJ i odwiedź stronę targów)

  Przed ogłoszeniem wyników konkursu, na głównej targowej scenie statuetki odbiorą zwycięzcy plebiscytu Mistrzowie Smaku ze wszystkich województw, a wśród nich laureaci z województwa łódzkiego. Cała uroczystość będzie na żywo transmitowana na stronach wielu serwisów internetowych w Polsce.

  Gastronomiczny przewodnik po województwie łódzkim

  Wielką promocję zwycięzcom plebiscytu zapewni także specjalny dodatek "Mistrzowie Smaku 2018", który po zakończeniu głosowania zostanie dołączony do całego nakładu "Dziennika Łódzkiego". Zaprezentujemy w nim wszystkich laureatów plebiscytu. Dołączenie dodatku będzie zapowiadane nie tylko w gazecie i w internecie, ale także na Facebooku. Dzięki temu z pewnością stanie się on prawdziwym gastronomicznym przewodnikiem po naszym województwie.

  Stowarzyszenia Kucharzy Polskich patronem plebiscytu

  Patronem plebiscytu Mistrzowie Smaku jest Stowarzyszenie Kucharzy Polskich (www.kucharze.pl, www.facebook.com/Stowarzyszenie.Kucharzy.Polskich). To jedna z najstarszych organizacji kulinarnych w Polsce, założona w 1997 roku, zrzeszająca najlepszych kucharzy z całego kraju. Stowarzyszenie ufundowało prestiżowe nagrody laureata w kategorii Kucharz Roku.


  Ważne terminy

  • Głosowanie w plebiscycie rozpocznie się w piątek, 6 lipca.
  • Kandydatów można zgłaszać do 17 lipca,
  • Głosowanie w powiatowych kategoriach (Restauracja Roku, Bar/Jadłodajnia/Bistro Roku, Kucharz Roku, Kelner Roku, Cukiernia/Kawiarnia Roku będzie prowadzone w dwóch etapach.
  • Pierwszy, powiatowy etap będzie trwał do czwartku, 2 sierpnia do godz. 21.
  • Zwycięzcy z Łodzi i powiatów awansują do wojewódzkiego finału zachowując głosy zdobyte w pierwszym, powiatowym etapie głosowania.
  • Głosowanie w wojewódzkim finale rozpocznie się w poniedziałek, 6 sierpnia i będzie trwać do czwartku, 16 sierpnia do godz. 21.
  • Głosowanie w wojewódzkich kategoriach plebiscytu rozpocznie się 6 lipca i będzie trwało także do czwartku, 16 sierpnia do godz. 21.

  Nagrody dla kelnerów, kucharzy

  Etap powiatowy

  Kelnerzy i kucharze, którzy w pierwszym etapie plebiscytu, w Łodzi lub powiatach uzyskają najwięcej głosów zdobędą:
  • tytuł Kelnera Roku lub Kucharza Roku w powiecie
  • zaproszenie na uroczyste wręczenie tytułów w Łodzi
  • zestaw kosmetyków Delia o wartości 200 zł brutto
  • prezentację w specjalnym dodatku "Mistrzowie Smaku"
  • podwójne zaproszenie na wydarzenie kulturalne
  • zaproszenie na szkolenie dotyczące promocji placówki gastronomicznej w mediach społecznościowych
  • awans do wojewódzkiego finału plebiscytu (z zachowaniem głosów zdobytych w pierwszym etapie głosowania)
  • prezentację w Tygodniku Dziennika Łódzkiego
  Laureaci drugich i trzecich miejsc wśród kelnerów i kucharzy w każdym mieście i powiecie otrzymają podwójne zaproszenie na wydarzenie kulturalne oraz prezentację w Tygodniku Dziennika Łódzkiego.

  Wojewódzki finał

  Kandydaci, którzy w drugim etapie – wojewódzkim finale Plebiscytu, w kategoriach Kelner Roku, Kucharz Roku zajmą miejsca od I do V otrzymają:
  I miejsce
  • statuetkę i tytuł Kucharza lub Kelnera Roku,
  • zaproszenie na uroczyste wręczenie tytułów do Poznania
  • 2-dniowy pobyt wypoczynkowy dla 2 osób w Termach Uniejów
  • nagranie filmu video o zwycięzcy
  • zaproszenie na szkolenie dotyczące promocji placówki gastronomicznej w mediach społecznościowych
  • prezentację w specjalnym dodatku "Mistrzowie Smaku"
  • voucher podarunkowy na Track Day Samochodowy 2,5h
  II-III miejsce
  • 2-dniowy pobyt wypoczynkowy dla 2 osób w Termach Uniejów
  • zaproszenie na uroczyste wręczenie tytułów w Łodzi
  • zaproszenie na szkolenie dotyczące promocji placówki gastronomicznej w mediach społecznościowych
  • voucher podarunkowy na Track Day Samochodowy 2,5h
  • prezentację w specjalnym dodatku "Mistrzowie Smaku"
  IV-V miejsce
  • 2-dniowy pobyt wypoczynkowy dla 2 osób w Solparku
  • zaproszenie na uroczyste wręczenie tytułów w Łodzi
  • zaproszenie na szkolenie dotyczące promocji placówki gastronomicznej w mediach społecznościowych
  • voucher podarunkowy na Track Day Samochodowy 2,5h
  Kandydaci z miejsc I-V zostaną również zaprezentowani w Dzienniku Łódzkim i Expressie Ilustrowanym.

  Dodatkowo zwycięzca w wojewódzkim finale w kategorii Kucharz Roku otrzyma także nagrody ufundowane przez Stowarzyszenie Kucharzy Polskich:
  • możliwość przystąpienia do Stowarzyszenia z 50-procentową zniżką na opłatę członkowską - w ramach członkostwa certyfikat i haftowany emblemat stowarzyszenia
  • bezpłatny udział w przyszłorocznych XVI Mistrzostwach Polski w Potrawach z Ryb Morskich Dorszowe Żniwa 2019 - jednej ważniejszych imprez kulinarnych w Polsce (nagroda nie obejmuje noclegu)
  • zaproszenie do udziału w Ogólnopolskim Sylwestrze Szefów Kuchni i Cukierni (nagroda nie obejmuje noclegu)


  Nagrody dla Restauracji Roku, Baru/Jadłodajni/Bistro Roku, Cukierni/Kawiarni Roku

  Etap powiatowy

  Restauracja Roku, Bar/Jadłodajnia/Bistro Roku, Cukiernia/Kawiarnia Roku, które w pierwszym etapie plebiscytu, w Łodzi lub powiatach uzyskają najwięcej głosów zdobędą:
  • tytuł Restauracji Roku lub Baru/Jadłodajni/Bistro Roku lub Cukierni/Kawiarni Roku w powiecie
  • zaproszenie na uroczyste wręczenie tytułów w Łodzi
  • zaproszenie na szkolenie dotyczące promocji placówki gastronomicznej w mediach społecznościowych
  • voucher na reklamę o wartości 3000 zł brutto
  • prezentację w specjalnym dodatku "Mistrzowie Smaku",
  • prezentację w Tygodniku Dziennika Łódzkiego,
  • awans do wojewódzkiego finału plebiscytu (z zachowaniem głosów zdobytych w pierwszym etapie głosowania)

  Laureaci drugich i trzecich miejsc wśród Restauracji, Barów/Jadłodajni/Bistro, Cukierni/Kawiarni Roku otrzymają voucher na reklamę o wartości 2000zł brutto (II miejsce) i 1000zł brutto (III miejsce) oraz prezentację w Tygodniku Dziennika Łódzkiego.

  Wojewódzki finał

  Kandydaci, którzy w drugim etapie – wojewódzkim finale, w kategoriach Restauracja Roku, Bar/Jadłodajnia/Bistro roku, Cukiernia/Kawiarnia Roku zajmą miejsca od I do III, otrzymają:
  I miejsce
  • statuetkę,
  • tytuł Restauracja Roku lub Bar/Jadłodajnia/Bistro Roku lub Cukiernia/Kawiarnia Roku w województwie,
  • voucher na reklamę 5000zł brutto,
  • zaproszenie na szkolenie dotyczące promocji placówki gastronomicznej w mediach społecznościowych
  • nagranie filmu video o firmie
  • prezentację w specjalnym dodatku "Mistrzowie Smaku"
  Dodatkowo zwycięzcy kategorii Restauracja Roku, Cukiernia/Kawiarnia Roku w województwie otrzymają zaproszenie na uroczyste wręczenie tytułów do Poznania
  II miejsce
  • bon na reklamę o wartości 3000zł brutto,
  • zaproszenie na uroczyste wręczenie nagród w Łodzi
  • prezentację w specjalnym dodatku "Mistrzowie Smaku"
  • zaproszenie na szkolenie dotyczące promocji placówki gastronomicznej w mediach społecznościowych
  III miejsce
  • bon na reklamę o wartości 2000zł brutto,
  • zaproszenie na uroczyste wręczenie nagród w Łodzi
  • prezentację w specjalnym dodatku "Mistrzowie Smaku"
  • zaproszenie na szkolenie dotyczące promocji placówki gastronomicznej w mediach społecznościowych
  Kandydaci z miejsc I-III zostaną również zaprezentowani w Dzienniku Łódzkim i Expressie Ilustrowanym.

  Nagrody dla laureatów kategorii Lody Roku, Pizza Roku, Burger Roku, Sushi Roku i Piekarnia Roku


  Kandydaci, którzy w wojewódzkiej kategorii Plebiscytu Lody Roku, Pizza Roku, Burger Roku, Sushi Roku i Piekarnia Roku zajmą miejsca od I do III, otrzymają:
  I miejsce:
  • statuetkę,
  • tytuł Lody Roku, Pizza Roku, Burger Roku, Sushi Roku i Piekarnia Roku w województwie,
  • voucher na reklamę 5000zł brutto,
  • nagranie filmu video o firmie,
  • prezentację w specjalnym dodatku "Mistrzowie Smaku"
  • zaproszenie na uroczyste wręczenie nagród w Łodzi
  • zaproszenie na szkolenie dotyczące promocji placówki gastronomicznej w mediach społecznościowych
  II miejsce
  • bon na reklamę o wartości 3000zł brutto,
  • prezentację w specjalnym dodatku "Mistrzowie Smaku"
  • zaproszenie na uroczyste wręczenie nagród w Łodzi
  • zaproszenie na szkolenie dotyczące promocji placówki gastronomicznej w mediach społecznościowych
  III miejsce:
  • bon na reklamę o wartości 2000zł brutto
  • prezentację w specjalnym dodatku "Mistrzowie Smaku"
  • zaproszenie na uroczyste wręczenie nagród w Łodzi
  • zaproszenie na szkolenie dotyczące promocji placówki gastronomicznej w mediach społecznościowych
  Kandydaci z miejsc I-III zostaną również zaprezentowani w Dzienniku Łódzkim i Expressie Ilustrowanym.

  Nagrody dla Barmanów Roku


  Kandydaci, którzy w wojewódzkich kategorii Plebiscytu Barman Roku zajmą miejsca od I do III, otrzymają:
  I miejsce:
  • statuetkę,
  • tytuł Barman Roku w województwie,
  • 2-dniowy pobyt wypoczynkowy dla 2 osób w Termach Uniejów
  • nagranie filmu video o zwycięzcy
  • voucher podarunkowy na Track Day Samochodowy 2,5h
  • zaproszenie na szkolenie dotyczące promocji placówki gastronomicznej w mediach społecznościowych
  • prezentację w specjalnym dodatku "Mistrzowie Smaku"
  II i III miejsce:
  • 2-dniowy pobyt wypoczynkowy dla 2 osób w Termach Uniejów
  • voucher podarunkowy na Track Day Samochodowy 2,5h
  • zaproszenie na szkolenie dotyczące promocji placówki gastronomicznej w mediach społecznościowych
  • prezentację w specjalnym dodatku "Mistrzowie Smaku"
  Kandydaci z miejsc I-III zostaną również zaprezentowani w Dzienniku Łódzkim i Expressie Ilustrowanym.

  Informacji o akcji udziela Weronika Ignaczak
  tel. 42 665 93 56 (pon. - pt. w godz. 9-16),
  e-mail: weronika.ignaczak@polskapress.pl

  Regulamin plebiscytu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo