MKS Kalisz - Grot Budowlani 1:3. Odmieniona drużyna zaczęła grać. Mecz na szczycie w Rzeszowie

W dobrej formie są Maria Stenzel i Julia Twardowska
W dobrej formie są Maria Stenzel i Julia Twardowska Krzysztof Szymczak
Siatkówka. Po poniedziałkowym horrorze z małym happy endem (3:2 z Radomką) siatkarki Grot Budowlanych szybko musiały zregenerować siły.

46 godzin po zakończeniu tamtego meczu w Łodzi, łodzianki wyszły na parkiet w Kaliszu i zagrały przeciwko MKS. Klub wielką wagę przywiązuje nie tylko do wyników w Lidze Siatkówki Kobiet, ale i do akcji #movember – wąsacze wchodzili na mecz za darmo.
Trener Jacek Pasiński (wąsów nie ma) chciał utrzeć nosa swojej byłemu pracodawcy. Walka była zacięta. Łodzianki miały piłki setowe, ale rywalki się obroniły i wygrały seta 32:30. Tylko w pierwszym secie grały Anastasyia Kraiduba, Paulina Bałdyga i Anna Lewandowska. Po przegranym secie weszły rezerwowe: Jaroslava Pencova, Anna Bączyńska i Julia Nowicka. Grot Budowlani grali lepiej, zespół został odmieniony.
W drugim początek też należał do gospodyń, ale później swój rytm gry złapały nasze siatkarki. Wygrały do 19. Wyższość naszej drużyny była widoczna także w trzecim secie. Zespół trenera Błażeja Krzyształowicza wygrał do 22.
Dużo lepsza gra łodzianek trwała do końca spotkania, także w czwartym, ostatnim secie meczu. Czy ta forma wystarczy, by stawić czoła niepokonanej dotąd drużynie lidera tabeli – Developresu Rzeszów? Mecz na szczycie w niedzielę!

MKS Kalisz – Grot Budowlani 1:3 (32:30, 19:25, 22:25, 18:25)
Grot Budowlani: Małgorzata Śmieszek 9, Anastasyia Kraiduba 8, Julia Twardowska 17, Anna Lewandowska 3, Paulina Bałdyga, Charlotte Leys 17, Maria Stenzel (l) oraz Jaroslava Pencova 18, Julia Nowicka 2, Anna Bączyńska 15. Trener: Błażej Krzyształowicz.