Młodzi nie wierzą politykom

  Młodzi nie wierzą politykom

  Piotr Brzózka

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Niezbadane są wyroki młodego pokolenia. Gdyby wybory odbyły się dziś, a babciom i dziadkom powyżej 24. roku życia odebrano by dowody, trzecią siłą w Sejmie zostałby Kongres Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego z wynikiem 10 proc.
  Piotr Brzózka

  Piotr Brzózka ©Grzegorz Gałasiński/archiwum Dziennika Łódzkiego

  Oczywiście, ze względu na spodziewaną frekwencję, sondażowy sukces w grupie najmłodszych wyborców nie zwiastuje nic nadzwyczajnego w najbliższych wyborach - dla Korwin-Mikkego skończą się zapewne jak zawsze. Wynik ten jednak pokazuje, że liderzy głównych partii nie mają żadnej realnej oferty dla najmłodszych. Bo nie tylko Korwin-Mikke dobrze w badaniach wychodzi, ale i oni marnie wyglądają.

  Na PO chce zagłosować tylko 17 proc. wyborców w wieku 18-24 lat. Widać, Tusk nie jest już taki fajny. Kaczyńskiemu wydawało się, że może być fajny zamiast Tuska. Ale jeśli tak, to się przeliczył - choć PiS wyraźnie dziś przoduje w sondażach, wśród najmłodszych ma tylko 14 proc.
  poparcia. Lewica Millera nie odpowiada na żadne lęki młodego pokolenia, więc zdobywa 1 procent! To już lepjej wychodzi się na konopiach, choć Palikot na pewno liczył na więcej niż 6 procent. Jeśli dodamy do tego 0 procent dla PSL, razem sumują się te wyniki tylko do 48 procent. Wprawdzie 10 procent przebąkuje o jakiejś innej partii (ciekawe jakiej), ale dalszych 42 proc. nie mówi nic. I zapewne większość z nich ma politykę gdzieś. Co pokaże przy urnach, niezależnie od tego, ile milionów mieszkań im się obieca.

  Piotr Brzózka

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo