Młodziczki UKS SMS Łódź zdobyły wicemistrzostwo Polski do lat 13

Nasze wicemistrzynie Polski z UKS SMS
Nasze wicemistrzynie Polski z UKS SMS SMS Łódź
Nasze młode Wojowniczki zakończyły zmagania na drugim miejscu przegrywając w finale po rzutach karnych z AZS PSW Biała Podlaska - informuje prezes UKS SMS Janusz Matusiak.

Opowiada Janusz Matusiak, prezes UKS SMS: Mimo, że w półfinale wiele osób skazywało nas na porażkę to na głównym boisku SMS-u, młodziczki sprawiły niespodziankę wygrywając spotkanie z Ząbkovią Ząbki 3:0. Radości nie było końca SMS drugi rok z rzędu w finale Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodziczek. Hattrickiem w tym spotkaniu popisała się Julia Łuczak, choć należy podkreślić, że cała drużyna dała z siebie wszystko.

W meczu finałowym licznie zgromadzona publiczność mocno dopingowała swoje drużyny. W pierwszej połowie świetne dwie okazje do strzelenia bramki stworzyły sobie zawodniczki z SMS, które rewelacyjnie wybroniła bramkarka z Białej.

W drugiej połowie również kolejne sytuacje bramkowe łodzianek, ale piłka nie chciała wpaść do bramki. Do końca spotkania utrzymał się wynik 0:0. Sędzia spotkania zarządziła konkurs rzutów karnych, które lepiej w tym dniu wykonywały zawodniczki z Białej Podlaskiej zdobywając tytuł mistrza Polski. Trzecie miejsce dla UKS 3 Staszówki Jelna, która pokonała Ząbkovie Ząbki 5:4. Najlepszą zawodniczką turnieju wybrana została Wiktoria Budka z UKS Trójka Staszków Jelna. Bramkarką mistrzostw została Agnieszka Brewczyńska z Białej Podlaskiej, a najwięcej goli w łódzkim turnieju strzeliła Nikola Krasieńko z Ząbkovi Ząbki.

Najlepszą zawodniczką w drużynie UKS SMS Łódź została wybrana Julia Łuczak.

W drużynie UKS SMS Łódź wystąpiły następujące zawodniczki: Patrycja Banach, Kalina Kaczorowska, Inez Sikora, Amelia Majtczak, Klaudia Kiełczewska, Wiktoria Malczewska, Natalia Sikorska, Julia Wroniarska, Julia Łuczak, Julianna Kutkowska, Maja Mikołajczyk, Sandra Kowalska, Nikola Maślak, Zofia Pągowska. Trenerem drużyny jest Sebastian Papis, kierownikiem Iwona Siwiec.